Skocz do zawartości

Kupienie strzykawki do atramentu w Krakowie?


Polecane posty

Czy w Krakowie mozna kupic strzykawki do atramentu?

Probowalam przerobic zwykla i jestem az tak "uzdolniona", ze rozwalilam naboj. W aptekach mowia, ze tepych nie ma. Jest opcja z kupieniem na amazonie, ale teoretycznie nie wolno wysylac metalowych przedmiotow tego typu i moze sie nie udac.

Gdyby nie mozna kupic lokalnie, to jak przerobic zwykla strzykawke? Teoretycznie przyciac i spilowac, tylko to jest ten etap, gdzie spapralam sprawe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tankowanie atramentu do konwertera z próbek KWZ (takie małe,,próbówki'' ok. 2ml) użyłem zwykłej strzykawki (1 lub 2ml) z igłą kupionej w lokalnej (nie taniej) aptece za mniej niż 1pln za komplet. Igłę mogłem wziąć grubszą. Do wyboru miałem igłę bardzo cienką, cienką i grubszą, wybrałem środkową -- cienką.

Myje się bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecywałem, że gdy Ktoś będzie miał problemy z kupieniem strzykawki w aptece, stępieniem igły na osełce kuchennej i napełnieniem atramentem, to przekieruję do tego ekskluzywnego specjalistycznego salonu, czas spełnić obietnicę:

Dnia 13.07.2022 o 11:25, Klerk napisał:

Zaciekawiony nowymi atramentowymi zakupami@tom_ek  w Pure Pens, zajrzałem na stronkę

pure-pens-small-logo_ab3f09a9-f706-40fe-

Kliknąłem  Pens/ Best Sellers i na samym topie (8 pozycja na 3407 produktów) zobaczyłem:

ink-syringe-5ml-794854_460x.jpg?v=162255

  Ink Syringe  £2.08

   Ink syringes are the perfect instrument to use to fill a fountain pen that doesn't take ink cartridges. 

Co jest powodem, że jedne atramenty są tanie a inne drogie nie mam pojęcia😀, ale wiem dlaczego strzykawka kupiona w renomowanym sklepie zaszczycona jest taką nobilitacją, podczas gdy w aptece kosztuje 25gr, igła 20gr. Ale w sumie zadowolony jestem z tego odkrycia, mianowicie gdy jeszcze raz napotkam dyskusję o niecelowości używania strzykawek w praktyce pióromaniaka, odeślę wprost do:

pure-pens-small-logo_ab3f09a9-f706-40fe-

Ot, co!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igly mam za darmo ze sklepu medycznego. Byly przeterminowane i pani mi dala garsc, po upewnieniu sie, ze nie planuje wbijac w czlowieka. Strzykawki zwykle z apteki. Tylko po odcieciu czubka i spilowaniu robi sie gorzej niz przed przerobieniem. Nawet te cieniutkie do insuliny probowalam, ale jeszcze gorzej. One sie strasznie latwo wbijaja w scianki nabojow, czego nie zawsze uda sie dopilnowac, a potem katastrofa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@filifionka Nie ma na to rady, trzeba pilnować by nie wbijać igły w nabój. Im cieńsza igła tym większe prawdopodobieństwo wbicia. Nabój jest zrobiony z nylonu, materiał wystarczający pod względem wytrzymałości, podatny na ściskanie ale przy cieniutkich igłach łatwo przebijalny. Zdecydowanie lepsze są te grube igły, do tego stępione. Wiadomo im grubsza igła tym trzeba użyć większej siły by ją wbić. Kup najgrubszą igłę, zetrzyj ten skośnie ścięty koniec na osełce, krawężniku(:))czymś co jest twarde i chropowate, ogólnie pozbądź się tego "szpikulca", napełnij strzykawkę wodą, załóż tak obrobioną igłę i ją przepłucz. Kontroluj jej położenie w naboju przy napełnianiu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca rozumiem, w jaki sposob przebijasz plastik w naboju, no ale, najpewniej jest to jakos tam wykonalne ;-)

Ktos juz sugerowal tepe igly - ja od paru lat uzywam takiej z obrazka (nalozona na strzykawke 5 ml), jest dosc gruba, a mam ja chyba po jakims zabiegu u dentysty, przebicie nia naboju jest chyba niemozliwe. 

Wstap z tym zdjeciem do jakiegos gabinetu i zapytaj, czy Ci taka sprzedadza - a najpewniej, gdy odrobine pozartujesz i objasnisz do czego Ci taki sprzet potrzebny, to dostaniesz za darmo.

HrYKsNS.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
15 minut temu, Karlos napisał:

Przecież można zamówić coś takiego: https://www.amazon.co.uk/NUOBESTY-Converter-Removable-Universal-International/dp/B08SJ3PPDH/ref=psdc_201074031_t2_B09Q1Y8ZT1

Kosztuje naprawdę grosze. Sam mam podobne.

Czy na pewno mozna na terenie kraju przesylac ostre metalowe przedmioty? Poczta ma calutka liste rzeczy, ktorych nie wolno i igly chyba sie lapia. To jest problem, bo moze sie skonczyc tlumaczeniem roznym sluzbom, jesli sie ma wyjatkowego pecha. I to mnie martwi. Stad wyskoczyl pomysl sklepu na miejscu.

Edytowano przez filifionka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrozumieć o co tutaj chodzi, bo może dowiem się czegoś nowego ale mam problem ze zrozumieniem tego tematu… poszukujesz zestawu: strzykawka plus igła, żeby zaciągnąć atrament z butelki i wstrzyknąć go do - obstawiam pustego naboju, tak?

to czego nie rozumiem to dlaczego ta igła ma być nieostra? I nie bardzo wiem czemu ktoś miałby mieć problem z wysłaniem tego paczka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać, ale ja tam używam zwykłej ostrej igły. A tak poważnie igłę bez ostrza można dostać w każdej aptece i nazywa się to wenflon:

800px-Wenflon.jpg

Dziwnie wygląda ale...
Składa się to z dwóch igieł wsuniętych jedna w drugą. Wewnętrzna jest zwykłą metalową igłą ostro zakończoną - tę trzeba wysunąć i wyrzucić do kosza. Zostaje wtedy igła zewnętrzna, która nie tylko jest nieostra, jest też plastikowa i przezroczysta. Tak to wygląda po wysunięciu:

becton-dickinson-wenflon-venflon-pro-zie

Dolną część wywalamy, górną częścią namiętnie pompujemy atrament bez opamiętania i bez obaw o skaleczenie czy uszkodzenie naboju.
 

P.S.: Ważne, żeby nie kupić zbyt cienkiego. 1 mm będzie optymalnie.

P.S. 2: Jak jutro będą mówić, że w Krakowie brakuje wenflonów, to wiecie...

Edytowano przez zmija
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani a wystarczy szukać w innej dziedzinie - akurat tam siedzę. :)))

Igły dozownicze do topnika:

https://allegro.pl/kategoria/lutowanie-pasty-topniki-67228?string=IGŁA DOZOWNICZA IGŁY DO

 

Wszystkie do tych zastosowań są tępe z założenia. 😉

Edytowano przez Czarodziej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...