Skocz do zawartości

Jinhao 82


Polecane posty

Witam wszystkich pióroholików i Allimaniaków. Powiększyłam moje stadko o kolejne pióra z Chin.

large.Jinhao82.jpg.6508b4d5bf889f375b7a9

large.Jinhao82na1czerwca-czI.jpg.1db4330  large.Jinhao82na1czerwca-czII.jpg.15d200

 

A wszystko to, to twoja @Rittel wina :D

 

Czekam jeszcze na dodatkowe stalówki 0.7 i 1.1 podobno z modelu 922 mają pasować 😎

(kolory od lewej : transparency coffe, deep blue, fluorescence blue, fluorescence yellow, Caribbean Sea blue, transparency purple, lucency Army green, transparency brown, avocado green, Yellow - pisownia oryginalna 😜)

 

 

Edytowano przez Didi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne stadko :). Do mnie parę dni temu "przyjehao Jinhao" 82 w kolorze transparency green. Bardzo wygodne jest to pióro, byłem zaskoczony. Przyjemna, dość gładka F-ka. No i pasują standardowe naboje, więc dostało turkusowym Pelikanem 4001, bo taki miałem pod ręką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Segul napisał:

turkusowym Pelikanem 4001

Przepraszam za off top, ale jak oceniasz tego turkusowego ptaszora? Miałem wszystkie 4001 i nie chciałbym "wtopić" jak z czerwonym (bo robił mi wykwity na stalówce). Dlatego pytam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z atramentami, ale używałem tego Pelikana w różnych piórach i nigdy nie zauważyłem wykwitu, kalafiora ani żadnych innych form życia ;). Kolor - no taki... turkusowy. Ładny, owszem. Cieniuje chyba słabo, ale nie mam na tyle grubej stalówki żeby móc to z całą pewnością stwierdzić. W F-kach tego cieniowania nie widać, co chyba normalne. Do przepływu zarzutów nie mam, to chyba jeden z moich lepiej płynących atramentów (lepiej od niego leje się tylko Hero Washable Blue). Ale podkreślam - to są moje subiektywne doświadczenia. Naboje nie są jakoś bardzo drogie, więc śmiało :).

Edytowano przez Segul
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Segul napisał:

Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z atramentami, ale używałem tego Pelikana w różnych piórach i nigdy nie zauważyłem wykwitu, kalafiora ani żadnych innych form życia ;). Kolor - no taki... turkusowy. Ładny, owszem. Cieniuje chyba słabo, ale nie mam na tyle grubej stalówki żeby móc to z całą pewnością stwierdzić. W F-kach tego cieniowania nie widać, co chyba normalne. Do przepływu zarzutów nie mam, to chyba jeden z moich lepiej płynących atramentów (lepiej od niego leje się tylko Hero Washable Blue). Ale podkreślam - to są moje subiektywne doświadczenia. Naboje nie są jakoś bardzo drogie, więc śmiało :).

Dzięki, takie "subiektywne" oceny są cenne. Naboi nie używam, dlatego pytałem, bo kupiłbym buteleczkę tego turkusu. Jeśli piszesz, że nie "kwitnie" to super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Darek Zaszalałeś z Jinhao, jak widać jak kupować to na całego :) Odnośnie atramentu Pelikan Turkusowy, bez obaw, kup buteleczkę, atrament bezproblemowy najwyżej może się znudzić bo sam kolor jak reszta atramentów z tej podstawowej palety Pelikana jest równie podstawowy, po prostu dobre, nawet niczym nie wyróżniające się atramenty. Oczywiście to też subiektywna opinia, używam często tych atramentów z wyjątkiem czerwonego choć nie z powodu "kalafiorów" bo przyznam szczerze nie miałem przyjemności doświadczyć tym podobnych, niemal mitycznych, dziwnych ułomności tego konkretnego atramentu bo praktycznie w ogóle nie używam czerwonych atramentów(nie lubię tego koloru i jego odcieni). Jak używałem sporadycznie to nie doświadczyłem ww.zachowań. Ogólnie uznaję całą paletę tych podstawowych atramentów Pelikana za uniwersalne, nawet nijakie pod względem kolorystyki, jakiś wyróżniających się cech na tle innych atramentów. Porównując Turkus do Royal Blue Pelikana, ten pierwszy jest jakby odrobinę gęściejszy, taki bardziej oleisty, odrobinę słabszy przepływ ale Royal Blue to praktycznie woda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 12.10.2023 o 08:22, NimnuL napisał:

Jest szansa na kilka fotek detalicznych i opis tych piór? 

Jinhao 82 to bardzo popularny model, w necie nie kilka tylko setki fotek (i profesjonalnej jakości), na Youtube dziesiątki filmów.  Od siebie dodam tylko, bo to mnie zaskoczyło, że to  małe i lekkie piórko, gdyby nie nasunięta na korpus skuwka nie byłoby jak chwycić, i nie mówię tu o Jinhao 82 Mini, a takie też jest. Mi skojarzyło się, bo małe i zakręcane, z Pelikanem 100... itd., tym które sprzedawali uczniom za 10DM. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klerk

Tak, wcześniej natrafiłem na liczne fotki, ale mimo wszystko czułem niedosyt. Pogrzebałem trochę głębiej i znalazłem kilka porównań z innymi (wymiary to jedno, ale wizualna pomoc jest bardziej pomocna). Zapomniałem też o istnieniu YT :) 

Ciekawostka, jeśli to poniższe nie kłamie, to dawne 10 DM tłumaczy się na 30 EUR dzisiaj... 

https://www.lawyerdb.de/Inflationrate.aspx

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...