Skocz do zawartości

Pióro wieczne Pelikan Gunter Wagner 1897 m150/481


Barb

Polecane posty

Cześć wszystkim,

nie znam się kompletnie na piórach, ale mój teść ma taką oto perełkę i chcielibyśmy się dowiedzieć ile takie pióro jest warte, może pomożecie?
Wydaje nam się, że w granicach 400-450 zł. Chcielibyśmy je sprzedać, ale chcemy mieć pewność, że to adekwatna kwota. 

Przedmiotem sprzedaży będzie cały set, czyli pudełko Gunter Wagner Pelikan 1897 zawierające pióro Pelikan M150/481 oraz tusz Pelikan 4001 Royal Blue 1897. 
Pióro nie było nigdy używane, a atrament nie był otwierany. Pudełko nosi ślady przechowywania, jest lekko uszkodzone. 

Będę wdzięczna za sugestie, pozdrawiam :) 
IMG-2628.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie chcę łamać serca, ale trochę mało danych, żeby po samej jednej fotce dojść, która to "Nostalgia Gift Box". O ile się nie mylę, to wychodziły w latach 1980-89, zarówno ze stalówką stalową (nie mam pewności) i złotą (nietypowej próby - 12 karatów?), w kolorze czarnym i chyba zielonym. Pióro ze złotą stalówką niemal zawsze będzie droższe od takiego ze stalową.

Wyszukiwarka podpowiada, że identyczny zestaw jak Twój (tylko chyba pudełko całe) poszedł jakieś 6 tygodni temu w licytacji za 74 Euro na e-zatoce, ale widziałem też oferty z bodajże Japonii oscylujące w okolicach 300 dolarów.

Moja rada - obejrzyj dokładnie pióro, zobacz w jakim jest stanie (np. czy mechanizm tłokowy chodzi bez oporów), jaką ma stalówkę; sprawdź, czy w butelce z atramentem nie pływają jakieś farfocle czy grudy (pod światło) i próbuj OLX/Allegro. Możesz sobie ustawić licytację od tych powiedzmy 400 zł, jakąś cenę minimalną i zobaczysz, czy będzie zainteresowanie.

------

Szybka errata. Zgodnie ze sprawdzonym źródłem: 

https://thepelikansperch.com/database/fountain-pens/m481/

Pelikan M150/481 to oznaczenie piór "eksportowych", często produkowanych na potrzeby firm ("corporate Gifts"), niedostępnych w sklepach. 481 posiadały wersje z 12k, złotą, dwukolorową stalówką. Oddział Pelikana w Mediolanie miał też wyprodukować wersję 481 w kolorze czarnym, z jednokolorową złotą stalówką.

Edytowano przez nilfein
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...