Skocz do zawartości

Ebonitowe pióro do 350zł


PaJaC

Polecane posty

2 minuty temu, zmija napisał:

Te ebonitowe pióra są wszystkie rzeźbione na tokarkach, czy przy użyciu formy i wtryskarki też? Bo to by miało wpływ na cenę. Czas i ręczna robota jednak kosztują.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Widziałem filmy z manufaktury Rangi, ale twierdzę, z dozą przekonania, że są to materiały propagandowe. Bo widnieje tam Hindus przy tokarce, o której wspomniałeś. Ale czas pracy nad jednym piórem byłby monstrualny wręcz, przy zestawieniu z zamówieniami jakie ta manufaktura obsługuje. Myślę, że pracują faktycznie na automatach. A ceny mają niższe (chociaż ostatnio od dwóch lat się podrożyli) - bo to Indie. Natomiast z powtarzalnością kształtu, to u nich jest różnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Miecznik napisał:

Natomiast z powtarzalnością kształtu, to u nich jest różnie...

Co wprost bije tym ze robia je recznie. Napewno w kilku hindusow ale jak sie dowiesz za ile oni dziennie pracuja to szybko zrozumiesz ze polowa wartosci takiego piora to calkiem niezla wyplata jak na ich warunki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Miecznik napisał:

Natomiast z powtarzalnością kształtu, to u nich jest różnie...

Przy ręcznym toczeniu powtarzalność nigdy nie będzie idealna, ale jak wszystkie elementy do siebie pasują i całość jest poprawna, to chyba jest drugorzędna sprawa. Jednak miło jest mieć świadomość, że ktoś nad moim piórem spędził dużo czasu, że to nie "stempel" z fabryki.  I chyba tu jest czar tych ebonitowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PaJaC napisał:

Co wprost bije tym ze robia je recznie

Oj, nie byłbym o tym przekonany. Mają rozkalibrowane tokarki i byle jakie wzorniki. Troszkę przy tym pracowałem. Natomiast przy okazji pragnę Panowie zwrócić uwagę na jeden w/g mnie bardzo istotny szczegół / detal. GWINT! To zdradza warsztat i w konsekwencji jakość wyrobów. Bo porównując jakość gwintów robionych jak na tym filmie z jakością gwintu w rzeczonym Narwhalu to jest przepaść. Już wyjaśniam. Ręcznie robione gwinty są inne, ostre, bywa, że poszarpane. Z tego powodu odpuściłem sobie zakup pióra z ebonitu od wspomnianej tu niedawno polskiej firmy. Też między innymi robią kilka piór z ebonitu. Po bliższym oglądzie sobie odpuściłem. Właśnie kiepski gwint. Jeśli tu ktoś jest, kto kiedyś pracował "narzynkami" i robił gwint na pręcie stalowym / miedzianym itd... to wie o czym piszę. Nie będzie porównania z gwintem robionym maszynowo. A takie gwinty mamy w Narhwalu. Miękkie jak kocie futerko... :) 

Edytowano przez Miecznik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miecznik napisał:

GWINT!... Z tego powodu odpuściłem sobie zakup pióra z ebonitu od wspomnianej tu niedawno polskiej firmy. Też między innymi robią kilka piór z ebonitu. Po bliższym oglądzie sobie odpuściłem. Właśnie kiepski gwint.

@Miecznik masz tu na myśli Tamenuri Studio? Bo tutaj pióra były od różnych dostawców. Ranga Pens, Wet And Wise i pewnie jeszcze inni. Od jakiegoś czasu jest informacja, że pióra są "z ebonitu, z Nikko Japan". Pytanie czy pióra z Nikko, czy ebonit z Nikko, a pióra robione już na miejscu przez TS.

Ale piszesz "robią kilka piór z ebonitu", więc chyba o inną firmę chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...