Skocz do zawartości

sklepy w Japonii i opłacalne modele


Polecane posty

Cześć,

możliwe, że w niedługim czasie ktoś znajomy będzie w Japonii i jak znajdzie czas to może zrealizuje moje "zamówienie". Dlatego chciałem zapytać czy wiecie czy sklepy z piórami są ogólnie dostępne w większych centrach handlowych czy trzeba ich szukać? Czy opłaca się w nich kupować (ceny są porównywalne jak w pensachi?) czy lepiej zamawiać przez internet i nie fatygować kogoś?

Jeśli warto kupić w sklepie to jakie modele według Was są najbardziej opłacalne? Wstępnie wybrałem Decimo EF, ale podobają mi się też #3776 - tylko, że to będzie zakup w ciemno... Cena ~150$.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
On 3/24/2023 at 8:20 PM, Czasownik said:

podobają mi się też #3776 - tylko, że to będzie zakup w ciemno... Cena ~150$.

Nie prościej tutaj? 

https://www.bigpen.eu/pl-pl/c/2737/platinum-3776-century-gold-trim.html

 

Kupowałem tu dwa pióra, szybka wysyłka, dobre ceny. 

Dla przykładu Pilot Heritage 91 to koszt zaledwie 605zł z wysyłką (około tydzień w drodze).

Ceny w sklepach lokalnych są zawsze wyższe niż online, jeśli już to będąc w Japonii szukałbym ofert online na ich odpowiednikach Allegro. Będąc w USA kupowałem sprzęt na tamtejszym Amazon i ebay, bo było po prostu dużo taniej niż w lokalnych sklepach. 

Edytowano przez NimnuL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trochę odgrzewam temat, ale jako że jestem aktualnie w Japonii zastanawiałem się dokładnie nad tym samym. Siostrze podobają się pióra capless pelikana i poprosiła mnie o sprawdzenie tutaj cen. Znalazłem je w pierwszym lepszym sklepie papierniczym i cena wynosi poniżej 500zl (od tego jeszcze odchodzi 10% podatku, czyli ok 450zl). W sklepie z linku cena takiego pióra to 750zl więc wydaje mi się że stanowczo opłaca się kombinować :)

 

Ktoś może proponuje jeszcze jakieś modele, które mogłyby być znacznie tańsze w Japonii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzewam temat, ale jako że jestem aktualnie w Japonii zastanawiałem się dokładnie nad tym samym. Siostrze podobają się pióra capless pelikana i poprosiła mnie o sprawdzenie tutaj cen. Znalazłem je w pierwszym lepszym sklepie papierniczym i cena wynosi poniżej 500zl (od tego jeszcze odchodzi 10% podatku, czyli ok 450zl). W sklepie z linku cena takiego pióra to 750zl więc wydaje mi się że stanowczo opłaca się kombinować :)

 

Ktoś może proponuje jeszcze jakieś modele, które mogłyby być znacznie tańsze w Japonii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 26.05.2023 o 03:56, kyzif napisał:

Trochę odgrzewam temat, ale jako że jestem aktualnie w Japonii zastanawiałem się dokładnie nad tym samym. Siostrze podobają się pióra capless pelikana i poprosiła mnie o sprawdzenie tutaj cen. Znalazłem je w pierwszym lepszym sklepie papierniczym i cena wynosi poniżej 500zl (od tego jeszcze odchodzi 10% podatku, czyli ok 450zl). W sklepie z linku cena takiego pióra to 750zl więc wydaje mi się że stanowczo opłaca się kombinować :)

 

Ktoś może proponuje jeszcze jakieś modele, które mogłyby być znacznie tańsze w Japonii?

Hej,

na japońskim rynku są Caplessy ze złotymi lub stalowymi stalowkami, a to wpływa na ich cenę. W oficjalnej dystrybucji EU są tylko w wersji ze złotymi stalowkami. Co nie zmienia faktu, że bezpośrednio w Japonii japońskie piora są tańsze :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...