Skocz do zawartości

Jinhao 80 F plus KWZ Brąz #2 zasycha


Polecane posty

Dzień dobry,

Nie wiem, czy właściwy dział wybrałem dla mojego problemu -- w razie czego proszę o przeniesienie (tematy w dziale Naprawa brzmiały znacznie poważniej).

A mój problem wygląda tak:

Kupiłem ostatnio dwa Jinhao 80 i zalałem atramentami KWZ (z próbek, strzykawką do konwertera).

EFka zalana czerwonym KWZ pisze normalnie (nawet po tygodniu).

Fka zalana KWZ brązowym #2 zasycha (a pisze gorzej nawet następnego dnia). Po dwóch dniach już zasycha (ale dało się rozpisać).

Dziś pióra (nieużywanego od 18.03) nie udało się mi rozpisać. Zostawia niewielką kreskę na papierze (na początku) tylko gdy piszę odwróconą stalówką.

Ale na palcu odwrócona stalówka zostawia gruby, ciągły i wyraźny ślad.

Na papierze i palcu w standardowej pozycji nie pisze (dwa różne papiery plus ręcznik papierowy plus palec).

Czyli: atrament zostawia ślad tylko na palcu, trochę na ręczniku i bardzo słabo na papierze i zawsze tylko w odwróconej pozycji.

Pytania:

To wina pióra/stalówki, czy atramentu?

Jeżeli to nie atrament to pierwszy krok to dokładne umycie i wypłukanie sekcji w wodzie z płynem do mycia naczyń?

A jeżeli mycie nie pomoże to co się robi?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, że wina po stronie stalówki. Pierwszy krok to oglądamy stalówkę pod lupą 60x, potem myjemy i powtórnie oglądamy. To powinno być podstawą do dalszych działań. Po amatorsku, aby się upewnić, zalać oba pióra jednakowym, dobrym standardowym (szkolny niebieski, żadnych wynalazków😉) atramentem. Można poprzednie na odwrót, ale będzie trudniej wnioskować.

Edytowano przez Klerk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...