Jump to content

TWSBI Eco, atrament wycieka do skuwki


Recommended Posts

Natchnęło mnie na prosty test na szczelność tłoka: Nabrać atramentu i zostawić pełne pióro w kałamarzu. Jak dochodzi do popuszczania powietrza od góry przez tłok, to atrament spłynie do kałamarza. Fizyki nie oszuka. Czekam na efekt 🧐

Link to comment
Share on other sites

Do demontażu mechanizmu tłoka jest ten specjalny klucz pokazany na filmie. Tłok można uszczelnić smarem silikonowym. Myślę, że w twoim przypadku nieszczelność jest na przejściu spływaka przez otwór w sekcji.

Link to comment
Share on other sites

Tak, trzeba sprawdzić czy fałszywe powietrze od góry, czy od dołu przez spływak. To proste testy, ale lepiej je wykonać wodą z kropelką mydełka +15 kropelek atramentu na szklankę wody. Pęcherzyki powietrza wszystko pokażą. Pióro jest do reklamacji, jeśli na Aliexpres to prosta sprawa: robisz zdjęcia kropli jak wycieka, opisujesz w 2 zdaniach i żądasz 99% refund (nie 100%), wtedy zwrot kasy i nie musisz się "pieprzyć" w odsyłanie, masz pióro na części zamienne albo do naprawy😄.

Link to comment
Share on other sites

Przez pół godziny nic z zanurzonego pióra nie wypłynęło - znaczy tłok trzyma. Wyjęcie pióra z kałamarza i od razu wyciek ale tylko z sekcji. Cylinder tłoka pozostał pełny, a wypłynęło wszystko wzdłuż spływaka. Póki co, żadnego pęknięcia sekcji nie zauważyłem.

Co do reklamacji z Ali - sprzedawcy się zmądrzyli - towar nie odpowiada - proszę odesłać 😉 (przynajmniej u mnie tak było).

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, zami napisał:

..Co do reklamacji z Ali - sprzedawcy się zmądrzyli - towar nie odpowiada - proszę odesłać 😉 (przynajmniej u mnie tak było).

To tylko zależy czy zgodzą się na "partial refund", a to różnie: 90%....50%....30.. Ja wygrałem 99% bo sprzedawca niedotrzymał terminów🤣.

Link to comment
Share on other sites

Przez noc nie pojawił się wyciek, więc uznaję, że przyczyną wycieku było wadliwe ustawienie stalówki i spływaka. Teraz jest wszystko ok, pióro pisze tak, jak lubię - obficie podaje atrament, można cieszyć się pięknym nasyceniem kolorów. Co do odkręcania osady tłoka, to dobrze, że robiłem to delikatnie, bo tam jest lewy gwint 🤭

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...