Skocz do zawartości

TWSBI Eco, atrament wycieka do skuwki


zami

Polecane posty

Natchnęło mnie na prosty test na szczelność tłoka: Nabrać atramentu i zostawić pełne pióro w kałamarzu. Jak dochodzi do popuszczania powietrza od góry przez tłok, to atrament spłynie do kałamarza. Fizyki nie oszuka. Czekam na efekt 🧐

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba sprawdzić czy fałszywe powietrze od góry, czy od dołu przez spływak. To proste testy, ale lepiej je wykonać wodą z kropelką mydełka +15 kropelek atramentu na szklankę wody. Pęcherzyki powietrza wszystko pokażą. Pióro jest do reklamacji, jeśli na Aliexpres to prosta sprawa: robisz zdjęcia kropli jak wycieka, opisujesz w 2 zdaniach i żądasz 99% refund (nie 100%), wtedy zwrot kasy i nie musisz się "pieprzyć" w odsyłanie, masz pióro na części zamienne albo do naprawy😄.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pół godziny nic z zanurzonego pióra nie wypłynęło - znaczy tłok trzyma. Wyjęcie pióra z kałamarza i od razu wyciek ale tylko z sekcji. Cylinder tłoka pozostał pełny, a wypłynęło wszystko wzdłuż spływaka. Póki co, żadnego pęknięcia sekcji nie zauważyłem.

Co do reklamacji z Ali - sprzedawcy się zmądrzyli - towar nie odpowiada - proszę odesłać 😉 (przynajmniej u mnie tak było).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zami napisał:

..Co do reklamacji z Ali - sprzedawcy się zmądrzyli - towar nie odpowiada - proszę odesłać 😉 (przynajmniej u mnie tak było).

To tylko zależy czy zgodzą się na "partial refund", a to różnie: 90%....50%....30.. Ja wygrałem 99% bo sprzedawca niedotrzymał terminów🤣.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez noc nie pojawił się wyciek, więc uznaję, że przyczyną wycieku było wadliwe ustawienie stalówki i spływaka. Teraz jest wszystko ok, pióro pisze tak, jak lubię - obficie podaje atrament, można cieszyć się pięknym nasyceniem kolorów. Co do odkręcania osady tłoka, to dobrze, że robiłem to delikatnie, bo tam jest lewy gwint 🤭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...