Skocz do zawartości

Sheaffer Intrigue


Thay

Polecane posty

Sheaffer Intrigue, ostatnio mój faworyt. Świetnie do ręki, doskonale wyważone, wręcz rwie się do pisania.

Hasło reklamowe Intrigue to "Born in Fire" i coś w tym jest...icon_smile.gif

p8270088.jpg

p8270084.jpg

p8270085.jpg

p8270087.jpg

reborn20in20fire20ad.jpg

sheaffer120of201.jpg

A tu Sheaffer Intrigue w ekstremalnej edycji limitowanej, czyli "1 of 1"

Dwie ostatnie fotki są ze strony:

http://www.sheaffertarga.com/Intrigue/Intrigue%20write%20up.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie estetyka, a właściwości i bezproblemowość są najważniejsze, a Wy tu o jakichś klipsach, kolorach, kształtach... Może to nie forum o piórach?

No to wyjaśnię Ci to w krótkich, żołnierskich słowach:

1. brzydkim piórem dobrze piszącym - można pisać;

2. pięknym piórem niepiszącym - nie można pisać;

3. pióro z założenia służy do pisania, a nie do ozdoby kieszeni (to wątek poboczny);

Ergo - pióro MUSI pisać i MOŻE być ładne.

Odmeldowuję się!

:lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie produkuje się obecnie piór niepiszących (no chyba, że takie egzemplarze dziwnym trafem przyciągasz Ty, Thay), (...)

No to teraz już całkiem serio - niestety, nie masz racji. Produkuje się i to w dużych ilościach. Informacje, które podawałem, są z serwisów.

Ci ludzie nieźle się orientują, jaka jest jakość współczesnych piór.

Kiedyś pióra produkowano, by pisały. Dziś - niekoniecznie.

Przecież pisanie piórem to fanaberia. Teraz się pisze żółtą jednorazówką BIC, prawda? :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie watpię, że się znają, oczywiście, że wypadki przy pracy się zdarzają, ale sporadycznie. W nie piszące nowe pióra jakoś trudno mi uwierzyć, sam się z takim przypadkiem jeszcze, na całe szczęście, nie spotkałem, ani nie słyszałem aby ktoś z moich znajomych trafił na takie pióro. To jest rzeczywistość a nie statystyka. Być może pióra dla koneserów będąc bardziej wysublimowanymi instrumentami piśmienniczymi są również bardziej wrażliwe na uszkodzenia :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thay, fajnie, że go wstawiłeś [mówię o pierwszym] - jeśli nie patrzeć na ten nieszczęsny klips, to naprawdę super piórko! ;)

To mi przypomina rozmowę z moją córką. Pytam ją, czy na stole jest porządek. Odpowiada: "tak, tylko kilka moich rzeczy tam jest".

No to teraz już całkiem serio - niestety, nie masz racji. Produkuje się i to w dużych ilościach. Informacje, które podawałem, są z serwisów.

Ci ludzie nieźle się orientują, jaka jest jakość współczesnych piór.

Kiedyś pióra produkowano, by pisały. Dziś - niekoniecznie. :lol:

Thay ma absolutną rację. Wysłałam ostatnio do serwisu Sheaffera dwa pióra, w tym jedno nowe. Oba mają ten sam defekt - sucha, przerywajaca stalówka. Jedno ma drapiacą.

Podobny problem mam z nowym Crossem. Aż mi głupio było, że zaraz go wyslę do tego samego serwisu... Czuję się, jakbym nadużywała serwisowych usług... Chciałam wysłać do sklepu, w którym kupiłam, ale w sklepie scryba.pl (Stalówka) nikt nie odpowiedział na moje dwa maile. Poszukałam więc w siecie informacji o serwisie i okazało się, że Inahon jest generalnym dystrybutorem na Polskę.

Przykłady można by mnożyć: Waterman Exception Slim, Parker I.M., Pelikan 215, Visconti Van Gogh x2... Albo ja przyciągam wadliwe pióra, albo jest ich tak dużo, że nie sposób na nie nie trafić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykłady można by mnożyć: Waterman Exception Slim, Parker I.M., Pelikan 215, Visconti Van Gogh x2... Albo ja przyciągam wadliwe pióra, albo jest ich tak dużo, że nie sposób na nie nie trafić.

Tak z ciekawości, co dolegało poszczególnym z wymienionych? Zwłaszcza Van Gogh mnie intryguje, na stalówki chyba się jeszcze nikt nie skarżył?

(Intryguje... :lol:)

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...