Skocz do zawartości

Pilot Vanishing Piont - czy to normalne?


Polecane posty

Pierwszy raz mam na żywo styczność z Pilotem VP i - czy taka stalówka jest normalna? (raczej nie...?)

W Kakuno nie ma takiej dużej przerwy... samo pióro pisze grubo. Byłem nastawiony, że japońskie F są cienkie a ten egzemplarz pisze jak M. Mogę wstawić zdjęcie porównujące linie kilku modeli.

Czy można to skorygować aby linia była cienka? I ile to może kosztować?

e841985c75652fa0med.jpg

b9d7d9d21765c930med.jpg9bd01e31d087631emed.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach i opisie nie wygląda na normalne. Jesteś pierwszym właścicielem czy pióro jest z drugiej ręki? Co do zasady poprawa stalówki w tę stronę jest trudniejsza niż na odwrót, ale możliwa. 

W poszukiwaniu osób naprawiających pióra przejrzyj dział "Naprawa piór":

https://www.piorawieczneforum.pl/forum/8-naprawa-piór-wiecznych/

Edytowano przez griksejlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Użyłem Twoich zdjęć by zaznaczyć w czym tkwi problem.

PzcknSv.jpg

Na zdjęciu 1 strzałeczka wskazuje rzeczywisty rozmiar szczeliny między skrzydełkami stalówki. Na podstawie zdjęć można wywnioskować że stalówka była prawdopodobnie nieudolnie "ustawiana" byle pióro pisało. Na zdjęciu 2 strzałeczka wskazuje miejsce co zrobiono by pióro pisało. Skrzydełko po lewej stronie zostało wygięte tak by połówka ziarna jak najbliżej zbliżyła się do prawej połówki. Widać to po linii szczeliny i końcówki stalówki tuż przed ziarnem. Stalówkę jak najbardziej da się naprawić przez kogoś kto tym zajmuje się lub ma jakieś doświadczenie z tego typu sprawami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CzasownikTo jest uszkodzenie mechaniczne(uogólniając), prawdopodobnie użytkownik pióra mocno dociskał stalówkę podczas pisania i skrzydełka stalówki rozeszły się. Przez brak wiedzy i doświadczenia po swojemu zniwelował to rozszerzenie w ten sposób który opisałem we wcześniejszej odpowiedzi. Prawdopodobnie próbka pisma była robiona innym piórem.

Jeszcze jedna informacja. Proszę spojrzeć na zdjęciu 2 jak wygląda zakończenie stalówki. Szczyt lewej połówki ziarna jest niżej od prawej połówki. Do tego lewa połówka ziarna jest przekrzywiona względem prawej. To efekt tego nieudolnego poprawiania stalówki, na siłę zmniejszono odległość tych połówek ziarna.

Edytowano przez Syrius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozwarte skrzydełka stalówki F to nie jest normalne, śmiało można powiedzieć: wadliwe, chociaż lubiane przez smakoszy tłustej, mokrej kreski i wygląda na to, że specjalnie tuningowane w tym celu.

e007227129a6e58cfdf63b5d627a0155.jpg

To można cofnąć, chociaż trudniej. Możesz to zrobić sam, ale najpierw potrenuj na stalówkach za parę zł.

Sc58cdd23c1c04a6dba311bdb1f3c4994l.jpg_6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Zrobiłem jeszcze zdjęcia na tle laptopa bo łatwiej mi to uchwycić niż na tle okna i dziennego światła. Gołym okiem widać, że na szerokość włosa jest przerwa... A co do samego pisania to gdybym lubił trochę szersze linie to ok do przyjęcia, ale wole cienkie (jak Eco i Jinhao ze zdjęć poniżej).

7ab35cc06a1dee4cmed.jpg3cee1034b356d657med.jpg

Ostatnie linie po prawej to VP aby porównać.

244c30a93e64d7a3med.jpg

Edytowano przez Czasownik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bęc to mi nie wygląda, prędzej docisk, ale obstawiałbym, jak inni, celowe rozchylenie skrzydełek dla mokrej kreski.
Wyślij do p. Przemka z Chorzowa, koszt naprawy będzie pewnie niższy niż koszt wysyłki (w obie strony).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...