Skocz do zawartości

Pilot custom 74/742/743 - F czy FM?


Mike

Polecane posty

Chciałbym zakupić pióro Pilot Custom 74/742/743. Prawdopodobnie będzie to 742. Mam dylemat jaką stalówkę wybrać F czy FM? Wiem, że M-ka będzie dla mnie za gruba. Do tej pory pisałem następującymi piórami: MB145 F - za gruba i za mokra, Pilot 78G+ F - za cienka, Pilot 78G+M - super. Platinum Prefounte F też super z lekkim wskazaniem na Pilota M. Podejrzewam, że złote stalówki będą pisały trochę grubiej niż ich analogiczne stalowe odpowiedniki... F czy FM bliżej będzie do M w Pilocie 78G+?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta reguła sprawdza się w przypadku EF i F. W odniesieniu do M już niekoniecznie, bo Japończycy mają w niektórych modelach piór  ten rozmiar pośredni, to jest medium-fine. Miałem kiedyś Caplessa z M i to było całkiem konkretne M. Te Piloty, które mam obecnie, mają stalówki soft, więc dają trochę grubszą kreskę przy niewielkim nacisku, taki quasi flex.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mike zaciekawiłeś mnie tym piórem, sprawdziłem i foto potwierdza opinię @Markol

Marka: PILOT
Modelu: FKK-1000R FKK-1MR-NC
Wskazówka: EF, F, SF, FM, SFM, M, SM, BB
Kolor: niebieski, zielony, czerwony, czarny, przezroczysty.
Materiał: materiał żywiczny, stalówka pióra ma 14 k złota (srebrny model to rodowanie)
Pochodzenia: japonia
Waga: 17g
Dostępny numer artykułu konwertera atramentu:CON - 40, CON - 70
Pakowanie: długopis, specyfikacja, gwarancja, pudło do pakowania.

HTB1OqrvOFXXXXXrapXXq6xXFXXX5.jpg_640x64

Widać że między F i EF subtelna różnica, zaś do M to przepaść. Szkoda, że brak FM. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalowki fm sprzedaje w Europie sklep stiloestile. Sa sprawdzeni. Chyba jako jedyni posiadaja w Europie jalonskie wersje pior txn. wykonczenia czy wlasnie rozmiary stalowek dosteone tylko w Japoni. Cenowo wychodzi jak gdzie indziej. Oczywiscie prosto z Japonii jest taniej, ale zawsze nalezy doliczyc te 2 czy 3 procent cla i 23 procent vat, wiec wyjdzie na taka sama cene jak w Europie. A do sklepu na naszym kontynencie mozna odeslac w razie, jak sie nie spodoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pensachi jest z Japonii i gendralnie są drożsi niż sprawdzeni sprzedawcy z ebaya. Dodatkowo przesylka z Pensachi będzie miała doliczone cło i vat. Moim zdaniem gra nie warta świeczki, chociaż kiedyś od nich coś kupiłem, bo akurat tylko oni mieli.

 

W stiloestile wyszukiwaniw kategoriami bywa kłopotliwe. Lepiej w wyszukiwarce wpisać nazwę i wyszukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna podpiac pytanie? Chodzi o 742 i 74.

Wg pilot custom japan 74 jest entry level, a 742 juz standard. Czy to faktycznie az taka roznica? Tu chodzi o material, z ktorego jest wykonane, czy glownie stalowki? Tzn.poza rozmiarem. Znalazlam jedna dyskusje, jeszcze w zeszlym roku, gdzie prawie po rowno podzielily sie opinie, ze a. Jest roznica, ale nie az taka, zeby sprzedawac plucka i serce a za zdobyte pieniadze kupic wyzszy model i b. Faktycznie roznica jest duza i nie ma co udawac, ze nie ma. Skonczylo sie tak, ze do niczego nie doszli a moderator to wycial, jak zboczylo do dyskusji o ilorazie inteligencji osob z drugiego obozu, a teraz tego w ogole nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...