Jump to content

Pióro na prezent, jakie?


zico

Recommended Posts

Witam,

potrzebuję kupić żonie pióro na prezent. I chciałbym abyście Państwo mi w tym doradzili, które najlepiej wybrać bo nie znam się kompletnie.

Wiem tylko tyle, że powinno być firmy Parker, złote (lub w przewadze złote). Wybrałem Sonnet Premium Silver Mistral GT, ale nie wiem czy to dobry wybór? Było jeszcze jakieś złote z dodatkami z kości słoniowej ale nie mogę znaleźć i nie wiem czy godne polecenia.

Budżet do 1500 zł.

Link to comment
Share on other sites

Jak Parker to Parker, widocznie nie ma wyjścia. W tym budżecie z piór ze złotą stalówką mieszczą sìę Sonnet i nowy 51. Ten drugi nie występuje w wersji złotej (mówimy oczywiście o kolorze, bo pióra wykonane ze złota to zdecydowanie nie w tej cenie). Za Duofolda trzeba dać trochę więcej, ceny od około 1650 wzwyż. Poza tym Duofold Centennial to spore pióro, dla kobiety może być zbyt duże. Była swego czasu wersja "Ivory", ale teraz chyba już bardzo trudna do zdobycia. Oczywiście znowu mówimy o kolorze a nie o tworzywie.

Czy Sonnet to dobry wybór? To pióro ma swoich zwolenników ale też potrafi mieć wady. Z uwagi na nieszczelną skuwkę atrament lubi wyparowywać a pióro nie używane przez dłuższy czas może nie od razu zacząć pisać. Podobno ostatnio coś w związku z tym poprawiono ale nie bardzo chce mi się w to wierzyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...