Skocz do zawartości

Pióro na prezent, jakie?


zico

Polecane posty

Witam,

potrzebuję kupić żonie pióro na prezent. I chciałbym abyście Państwo mi w tym doradzili, które najlepiej wybrać bo nie znam się kompletnie.

Wiem tylko tyle, że powinno być firmy Parker, złote (lub w przewadze złote). Wybrałem Sonnet Premium Silver Mistral GT, ale nie wiem czy to dobry wybór? Było jeszcze jakieś złote z dodatkami z kości słoniowej ale nie mogę znaleźć i nie wiem czy godne polecenia.

Budżet do 1500 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Parker to Parker, widocznie nie ma wyjścia. W tym budżecie z piór ze złotą stalówką mieszczą sìę Sonnet i nowy 51. Ten drugi nie występuje w wersji złotej (mówimy oczywiście o kolorze, bo pióra wykonane ze złota to zdecydowanie nie w tej cenie). Za Duofolda trzeba dać trochę więcej, ceny od około 1650 wzwyż. Poza tym Duofold Centennial to spore pióro, dla kobiety może być zbyt duże. Była swego czasu wersja "Ivory", ale teraz chyba już bardzo trudna do zdobycia. Oczywiście znowu mówimy o kolorze a nie o tworzywie.

Czy Sonnet to dobry wybór? To pióro ma swoich zwolenników ale też potrafi mieć wady. Z uwagi na nieszczelną skuwkę atrament lubi wyparowywać a pióro nie używane przez dłuższy czas może nie od razu zacząć pisać. Podobno ostatnio coś w związku z tym poprawiono ale nie bardzo chce mi się w to wierzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...