Skocz do zawartości

Zrobiłem własny planner miesięczny


teodozjan

Polecane posty

Wymyśliłem sobie, że spróbuję zrobić własny planner. Mam kilka planerów na ten rok bo chcę trochę pookesperymentować, również z robieniem ich samemu. Bardzo spodobał mi się widok miesieczny w kalendarzu B5, i chciałem sobie zrobić wersję A5, która wejdzie mi do torby. Trochę nakombinowałem się, więc może ktoś ma ochotę skrócić sobie drogę

JTwyns8.jpg

Problem: Układ

Większość widoków miesięcznych ma małe kratki w układzie 7x5, co ma jedną zaletę -- poniedziałek w pierwszej kolumnie ale wtedy musiałbym mieć czwartek na zgięciu zeszytu albo bardzo zwęzić kolumny soboty i niedzieli. Ja wybrałem układ 30dni na 2 stronach co sprawia, że początek roku przesuwa się o 4dni rocznie.  Możnaby oczywiście zostawiać pustą stronę i zaczynać każdą od pierwszego ale ja uznałem, że niepotrzebne mi takie miejsce. Aby starczyło mi jeszcze miejsca na nazwę miesiąca wybrałem podział strony na kwadraty 4㎝x4㎝, po wpisaniu dnia tygodnia i potencjalnej nazwy święta  pozostaje jeszcze 6 kratek na skrócony plan dnia.

Problem: Błędy ludzkie

Aby ustrzec się moich najczęstszych błędów to każdy miesiąc jest innym kolorem. Każdy rok ma drobne modyfikacje układu graficznego, bo nic mnie tak nie denerwuje jak wpisanie daty w inny miesiąc czy w tym przypadku nawet rok

Wnioski:

Jak widać estetycznie wyszło raczej,,średnio'' ale za to jest spersonalizowane całkowicie pode mnie. Łatwo się pomylić pisząc rutynowo. Dwa razy zrobiłem tak duży błąd, że musiałem usunąć kartki.  Zabawa jest przednia, bo zeszyt 48k może starczyć na niemal 4lata. Mi został jeszcze rok 2025 do zrobienia Co oznacza, że ma się naprawdę długą perspektywę zarówno w przód jak i w tył. Przy okazji prawie się nauczyłem rysować proste linie

7cBzrNz.jpg

Edytowano przez teodozjan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...