Skocz do zawartości

Czy do piora Lamy pasuje tylko z24/t10?


Cement

Polecane posty

pasuje jeszcze z26

.

Z24 ma fajne "zatrzaski" które ułatwiają napełnianie.

Z26 nie ma czerwonego pokrętła które niektórych może razić.

na niektórych zdjęciach Z24 wydaje się mocno matowy. obawiałem się że przez to nie będzie widać stanu atramentu (tak jak np cieżko go dojrzeć przez naboje lamy które są jeszcze bardziej matowe) ale o to nie ma się co obawiać. mam oba konwertery i oba spisują sie świetnie.

Jeśli chodzi o naboje T10 to gdzieś czytałem że herlitz robi naboje dwustronne tzn. standardowe i do lamy, ale nie mialem takiego naboju w ręce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. nie ma sensu kombinować, lepiej kupić oryginalny lamy.

trzeba się tylko zdecydować na jeden. jeśli nie przeszkadza Ci czerwone pokrętło to bierz Z24. te zatrzaski naprawdę dobrze się spisują i masz pewność że nawet wyrobiony tłoczek będzie siedzieć w piórze. Jeśli nie podoba Ci się czerwony kolor pokrętła (widoczy w Vista) Z26 również pasuje.

Z25 nie widziałem na oczy, ale widzę że różni się gwintem na końcu pozwalającym na zamocowanie go do pióra (pewnie podobnie jak zatrzaski w Z24) z tego co widzę po kształcie Z24 i Visty powienien też pasować, ale jak pisałem - nie mialem tłoczka w ręku. zresztą na allegro i tak dostępne są tylko 24 i 26

jeszce porównanie trzech tłoczków obok siebie w the writing desk

Edytowano przez Pilot Inspektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiemy o jakie pióro pyta Cement, bo pierwszy post jest "zbyt bogaty" w treść. Lamy produkuje kilka(naście) modeli piór. Do różnych piór Lamy pasują różne tłoczki Z24-26

Do tego absolutny brak dużych i polskich liter oraz znaków interpunkcyjnych...

Edytowano przez TomZak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiemy o jakie pióro pyta Cement, bo pierwszy post jest "zbyt bogaty" w treść. Lamy produkuje kilka(naście) modeli piór. Do różnych piór Lamy pasują różne tłoczki Z24-26

nazwij to intuicją, ale idę o zakład że chodzi o Lamy Vista

Do tego absolutny brak dużych i polskich liter oraz znaków interpunkcyjnych...

wypraszam sobie. stosuję kropki i przecinki. czasem też duże litery (nie będę się licytować na ich ilość)

no, chyba absolutny nie oznacza dla Ciebie calkowity/zupełny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwij to intuicją, ale idę o zakład że chodzi o Lamy Vista

wypraszam sobie. stosuję kropki i przecinki. czasem też duże litery (nie będę się licytować na ich ilość)

no, chyba absolutny nie oznacza dla Ciebie calkowity/zupełny...

Ojj, niesprecyzowałem - chodziło o Cementa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...