Skocz do zawartości

Dzień Singla (11. listopada) i pióra z Aliexpress


Polecane posty

W piątek na Aliexpress powinny być okazje do kupienia pióra. 

Ktoś coś poleca, odradza lub ma gotową listę zakupową?

Mi się podobają KACO EDGE, Jinhao 75 Metal Black red, drewniane Jinhao 9056, zielone Jinhao New Centennial 100, 
czarne Jinhao X159, Meisterstuck 149 (wersja z tłokiem wg obrazka).

Ale ostatnio coraz bardziej wydaje się, że lepiej mieć Parkera M200 lub polskie,,rzemieślnicze'' niż 10 chińskich klonów.

A i tak najbardziej bym się ucieszył z konwertera do Pilota MR :(.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, greg_pen said:

KACO EDGE

To takie trochę Lamy 2000 jak się zmruży oczy bardzo mocno :)

12 hours ago, greg_pen said:

Jinhao 75 Metal Black red

Fajne, wrzucę do koszyka, dzięki! 

 

12 hours ago, greg_pen said:

lepiej mieć Parkera M200

Chyba Pelikana, nie Parkera? 

M200 polecam, jeśli ktoś lubi małe pióra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NimnuL napisał:

To takie trochę Lamy 2000 jak się zmruży oczy bardzo mocno :)

Fajne, wrzucę do koszyka, dzięki! 

 

Chyba Pelikana, nie Parkera? 

M200 polecam, jeśli ktoś lubi małe pióra. 

Słusznie.
Chyba musiałem być myślami już przy następnym piórze -- tylko nie mam pojęcia jaki Parker mógł mi chodzić po głowie :(.
Oryginału nie mogę edytować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Rittel napisał:

> Meisterstuck 149 (wersja z tłokiem wg obrazka)
Zdecydowanie odradzam kupowanie podróbek.

Jestem świadomy, że większość chińskich (popularnych) piór to co najmniej,,klony''.

To jeden z powodów dla których się waham, czy warto kupować takie pióro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@greg_pen Kaco Edge jest na tyle różne od L2000, że jak dla mnie nie podpada pod kategorię "klon". Nawet pod "inspirowane" bym się zastanawiał. Wrażenia z pisania też są bardzo różne i wcale nie oznacza to, że któreś jest lepsze. Podobno w niektórych pękały skuwki, więc trochę loteria.
Mam takie prawie nieużywane ze stalówką EF - jeśli Cię interesuje to mogę wystawić na bazarku. Kupowałem dawno, kiedy na ali ceny były jeszcze niskie, więc powinno wyjść w miarę atrakcyjnie cenowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuwki pękają bo nie ma żadnego zabezpieczenia  by rozszerzająca się sekcja zatrzymała się przy wkładaniu do skuwki.

Jak za słabo włożymy to skuwka zlatuje, jak za mocno to pęka. Po miesiącu już nie ma co deliberować, bo skuwka jest już pęknięta.

Samo pióro bardzo przyjemne, choć nieduże. Lamka jest grubsza i masywniejsza. Dla mnie przyjemniejsze w użytku było Kaco, choć to Lamka działa do tej pory bezawaryjnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, firewall napisał:

Skuwki pękają bo nie ma żadnego zabezpieczenia  by rozszerzająca się sekcja zatrzymała się przy wkładaniu do skuwki.

Jak za słabo włożymy to skuwka zlatuje, jak za mocno to pęka. Po miesiącu już nie ma co deliberować, bo skuwka jest już pęknięta.

W moim jest taka sprężynka, która klika przy zakładaniu skuwki i trzyma porządnie. Nie ma potrzeby wciskać do oporu bo klik jest wyraźnie wyczuwalny.
Z tego co pamiętam, ludziom pękały te skuwki nawet gdy pióro nie było używane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KACO Edge miałem 2, polecałem na forum bo świetni mi się nimi pisało a jako podróbkę chyba nie można zakwalifikować. W obu pękły skuwki, smutek.

Dla fanów Preppy polecam Platinum Meteor, chyba dostępne tylko w Chinach https://www.aliexpress.com/item/1005004042042289.html , to nie podróbka tylko produkt Platinum na chiński rynek.

U tego sprzedawcy  kupowałem też Plaisir  w metalowym pudełku, ale obecna cena dolara trochę zniechęca do zakupów na Ali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie nic kupiłem (co mnie cieszy), ale parę nowych piór wrzuciłem na listę -- np. MAJOHN P136 -- ale pomyślałem sobie, żeby mieć dwie stalówki/sekcje (flat i EF)  i plus klucz.

Ostateczna cena ostudziła mój zapał do zakupów -- ostatecznie :).

Taki klucz jest niezbędny do zmiany sekcji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...