Skocz do zawartości

Początkujący fan piór ze Szczecina


greg_pen

Polecane posty

Cześć wszystkim,
Pióra wieczne zainteresowały mnie parę lat temu, już nie pamiętam jak (pewnie zaczeło się od jakiegoś filmu na YB lub recenzji notatnika/kalendarza).

Pierwszy był Parker Vector -- wygląda dobrze, pisze trochę gorzej.
Później pojawiły się następne (Kaweco Sport, Lamy, chińczyk ze stalówką Delike z Ali udający Kaweco Fireblue, Pilot MR i Platinum Prefounte Dark Emerald (przyszło dzisiaj).

Poza Pilotem wszystkie mają konwertery. Jak znajdę to kupię też konwerter do Pilota (w poszukiwaniu konwertera do Pilota chyba pierwszy raz tutaj trafiłem).

W moim notatniku najlepiej piszą Lamy i Pilot. 

Mam też 4 atramenty (ale nic szczególnego -- Pelikan, Parker, Waterman). 

Czuję się wkręcony :)

 

piora.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum @greg_pen!

I to od razu z taką kolekcją.... 🙂

Ja jak się zapisałem to miałem tylko przedpotopowego Watermana...

No ale dzisiaj to też już trochę inaczej wygląda...

Tyle tylko, że lojalnie Cię ostrzegam: to "wkręcenie" raczej tylko będzie się rozwijało... 🙂

 

Zapraszamy do lektury forum i aktywnego w nim uczestnictwa. 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moogoom napisał:

[...]

Tyle tylko, że lojalnie Cię ostrzegam: to "wkręcenie" raczej tylko będzie się rozwijało... 🙂

 

Tak. Jestem tego świadomy.

Mam na liście trochę piór, które chciałbym mieć -- od różnych Jinhao (75, 100, drewniane 9056), przez chińską,,kopię'' Montblanca 146/9), ale ciągnie mnie w bardziej unikalne modele (np. od drewnempisane lub,,rzemieśnicze'' (marcinski) lub np. Visconti).

Pożyjemy, zobaczymy -- może na razie wytrzymam bez zakupów -- chociaż jutro jest Fountain Pen Day.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...