Skocz do zawartości

Grip vs. szkolne dla dziecka 3-4 klasa


filifionka

Polecane posty

Potrzebuje porownania fc grip i fc szkolnego ale z uwzglednieniem docelowego wlasciciela dziecka okolica 3-4 klasa podstawowki. Wszystkie recenzje znajduje raczej pisane przez doroslych dla doroslych. Dzieciom zdarzaja sie wypadki, ktorych dorosli staraja sie unikac. Dostalam zamowienie "a kup tego gripa jak sobie na urodziny zamowisz pioro, moze promocja jaka sie trafi" i gdyby roznica jakosci nie byla drastyczna, to za 1 gripa mam 2 szkolne i ze 3 opakowania nabojow. Z 2 sztuk zawsze cos przetrzyma rok szkolny.

A tak w ogole to nie planuje w tym roku kupic piora na urodziny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba mają solidnie dobre wyszlifowane stalówki z doskonałym przepływem i szczelnością. Po dwóch miesiącach w Gripie mi zaschło lekko, szkolne nigdy mimo że spoczywa stalówką do góry w starym moździerzu na biurku. Używam ich do rysowania amatorskich grafik, bo dobra prawie ślizgająca się cienka stalówka szkolnego uzupełniana była nieco grubszą Gripa. Są dwa rodzaje szkolnych ja używam z tego z wichajstrem na końcu korpusu przez co nie mogę założyć obsadki, jest on troszkę droższy. Dobry podgumowany chwyt na sekcji szkolnego  jest na wielki plus. W Gripie ten chwyt jest za cienki jak dla mnie, kojarzy mi się jego sekcja z tanim piórem z Disneylandu jaki mi ktoś kiedyś kupił. Oba pióra są solidną pozycją mimo plastikowego wrażenia, zwłaszcza szkolnego pióra, i niską ceną. Nie wiem na ile jest wytrzymały ten plastik ale ma się wrażenie że raz upuszczony na twardą powierzchnie pęknie. Gripa z racji niewygodnego dla mnie cienkiego uchwytu oddałem znajomej. Szkolniak ma się dobrze, ma cienką i suchą ale wyraźną kreskę jak używam czarnego taniego Pelikana 4001. Upuszczony na dywan nie wylał, energicznie teraz potrząsałem nim i też nie. Jedyny mankament szkolnego to ten plastik, na szczęście mam go na biurku i nigdzie nie noszę więc mi to nie przeszkadza. W obu stalówka jest gwoździowata, mam wrażenie że w szkolnym jeszcze mniej elastyczna niż w Gripie. Szkolny wygrał dokładnością suchej i cienkiej kreski oraz tym rewelacyjnym gumowanym grubszym chwytem na sekcji. Klips na nim to kawał zwykłej blachy i chodzi miękko, na Gripie już nie pamiętam, ale chyba to ma małe znaczenie. Jeśli chodzi o szkolne pióra to polecam jeszcze super wygodnego i pancernie wytrzymałego Pelikana Twista równie dobrą jak w FC stalówką, mój siostrzeniec był mega zadowolony przez cztery lata w podstawówce i pióro wytrzymało zanim zmienił go na Zenitha Simple używanego jako zakraplaczowe bo chłopak nie ma głowy do naboi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dorosły (czyli ja): o rety, ale ten  FC szkolny śmieszny, no ale fajny uchwyt i zabawnie zakręcona czapeczka, kupię ci.

Dziecko: ok. <pisze scribolino jakieś trzy lata>

Dorosły: o, pojawiło się nowe fajne FC, grip, poważniej wygląda, kupię ci.

Dziecko: ok.  <pisze gripem pół roku, po czym porzuca gdzieś w kącie>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...