Skocz do zawartości

Poszukuję długiego pióra


MIecznik

Polecane posty

Cześć, może mi doradzicie w kwestii wyboru pióra dedykowanego do dużych dłoni? Tzn. mającego długość >= 13,5 cm i przy okazji słuszną średnicę. Średnicy nie określę, ale satysfakcjonowałaby mnie >=  ~ 1 cm. Waga też ma znaczenie. Optymalna dla mnie to około 25 - 32g pióro bez skuwki. W zaciszu domowym używam tego cuda:
11696-Black-zoom.jpg

Jest to pióro wymiarowo i wagowo idealne dla mnie, niemniej obawiam się go wynosić poza próg domu, mimo tego całego "safe" w nazwie. Kto choć raz miał z tym wynalazkiem do czynienia domyśli się o co chodzi :). Dlatego może mi podsuniecie pomysł jakie pióro ustrzelić, które sprosta moim oczekiwaniom. To powyżej, bez skuwki mierzy 13,5 cm

Edytowano przez Miecznik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

5 godzin temu, Miecznik napisał:

..... W zaciszu domowym używam tego cuda:
11696-Black-zoom.jpg

Jest to pióro wymiarowo i wagowo idealne dla mnie, niemniej obawiam się go wynosić poza próg domu, mimo tego całego "safe" w nazwie. Kto choć raz miał z tym wynalazkiem do czynienia domyśli się o co chodzi :)...

A jeśli nie miał do czynienia?🙁  Możesz wyjaśnić?

Ja zaproponuję prawdziwe piórzysko, ale w tych 30 gramach powinno się zmieścić, bo to plastik wysokiej jakości, opisałem tu:

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/12867-kaco-master-xiaomi-mijia-14k-złota-stalówka/?do=findComment&comment=189211

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Klerk napisał:

A jeśli nie miał do czynienia?🙁  Możesz wyjaśnić?

Jasne, że mogę. I nawet powiem, że jest trochę materiałów filmowych na Y.T. o tym Bostonie. 
Pióro ma pewnie tylu "wyznawców", miłośników, a może i wielbicieli (w tym moja skromna osoba), co wrogów. Ci drudzy, za nic na świecie nie chcieliby mieć tego kuriozum, choć powiem, że zawsze z ogromną ciekawością obserwują proces "startowy". Pióro przypomina trochę sytuację jakbyś wyjechał czymś takim jak poniższy obrazek przedstawia, na ruchliwe ulice miasta:
Victorhighwheelmine.jpg

Natomiast, ad rem... Jest to ebonit. Tworzywo delikatne i nie lubiące złego traktowania. Owszem można nim wstrząsać. Nie powinno uronić kropli atramentu, czy czegoś co tam akurat wlałeś (bo pisze naprawdę każdym paliwem). Jest hermetyczne. Ale jeśli nieopatrznie je otworzysz poziomo, lub o zgrozo stalówką w dół, to zrobisz powódź... Zresztą stalówki nie zobaczysz po otwarciu, bo jest schowana :) . Jeśli jednak zachowasz się z godnie z protokołem otwarcia, czyli otworem stalówkowym w górę i zaczniesz pisać, to uważaj żeby przez pierwsze kilka wyrazów nie robić zamaszystych ruchów. Może tak być kiedy gdzieś musimy szybko złożyć podpis. Wtedy pióro zasadzić może kleksa. Za to już po kilku wyrazach, kiedy wypiszesz nadmiar atramentu, w którym skąpana jest za każdym razem stalówka - zaczyna się poezja pisania... Pióro pokazuje swój tajemniczy pazur. Kreseczka jest mokra, kolor nasycony - no i ten uroczy flexik. Taki semi i nie semi, zależy jak sobie ustawiłeś spływak i stalówkę. To czynność jednorazowa, ale bardzo indywidualna. Jak kto lubi, tak sobie ustawi. To pióro dla prawdziwych miłośników piór vintage, którzy nie boją się upaćkać atramentem i jeszcze się z tego cieszą :) . Obecnie używam wspaniałego atramentu Noodler's  Canyon Baltimore. Rewelacyjne refleksy kolorystyczne i w połączeniu z tym Bostonem daje ucztę pisarską ;). Pewnie większość z Was zrozumie tę moją egzaltację, część pokiwa nabożnie głowami i pomyśli, że jestem nieco stuknięty, ale tego pióra trzeba dotknąć i poczuć tę przygodę. To procentuje. Pozdrawiam. M.

Edytowano przez Miecznik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Klerk napisał:

👍👍👍 czytając czułem się tak, jakbyś dał mi te pióro do ręki👌 

Hehe miło ;). Trudno jest nabyć to pióro w Polsce. Z tego co wiem Luxpen ma ostatnią sztukę, ale w innym kolorze (kasztanowym). Podejrzewam, że skoro zaciekawił Cię mój opis, to byś się polubił z tym piórem jak ja. Natomiast zapraszam na osobiste oględziny, chętnie udostępnię Ci Bostona i sam zobaczysz. A jeśli chodzi o Kaco to dziękuję za sugestię, ale @krzysztofffer mnie naprowadził na tego Narwhal'e Nautilusa i kupiłem ze stalówką F. Wstrzelił się w dziesiątkę, bo pióro również ebonitowe, w dodatku piston. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, krzysztofffer napisał:

Prośba o porównanie stalówki to stalówki TWSBI.

Jeśli dobrze zrozumiałem, to ciekawi Cię porównanie stalówki Narwhala do TWSBI? Pióro przyjdzie do mnie ~ poniedziałek / wtorek. Opiszę wrażenia, ale porównania nie zrobię z prostej przyczyny. Nie mam w zbiorach i nie miałem TWSBI. Może ktoś z forum miał Narwhala i TWISBI, to się rzeczowo wypowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...