Skocz do zawartości

Wybór pióra wiecznego dla studentki do 600zł


dzum4_

Polecane posty

Dzień dobry,

Dotychczas korzystałam z pióra waterman allure ze stalówką f, jednak chciałabym zainwestować w coś porządniejszego na długie lata biorąc pod uwagę fakt że piszę bardzo dużo. 

Co do wymagań, zależy mi na tym aby pióro miało stalówkę f, pisało głądko bez potrzeby "rozpisywania" go, nie szarpało kartki i nie przebijało na zwykłym papierze w zeszytach. Preferowałabym aby pióro nie było zbyt masywne i wyglądało elegancko, nie miało przesadzonych zdobień. 

Jeśli chodzi o fundusze celowałabym w coś do 600zł, chyba że będzie jakiś model warty szczególnej uwagi - byłabym wtedy w stanie dopłacić do 100zl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się, bo w ostatnich 2 tygodniach urobiłem się po łokcie przekopując temat zakupu pióra w różnych przedziałach cenowych. Moje typy poniżej: 

~100zł: Platinum Plaisir - bardzo fajne, Japońskie pióro, stalówka F pisze bardzo cienko. Alternatywnie Pilot Metro Pop

~200zł: TWSBI Eco - wyjątkowo duży pojemnik na atrament (wymagany kałamarz) - doskonałe do maratonów piśmienniczych, o ile przeźroczysta obudowa jest akceptowalnym wzornictwem. 

~300zł: Kaweco Student (dostępne w ciekawych - według mnie ślicznych - odmianach kolorystycznych: 20's jazz, 30's blues, 50's rock itd.) Podstawowa wersja kolorystyczna to wydatek około 200zł. 

~500zł: Pelikan M200 (lub M205) - niewielkie pióro, być może idealne dla kobiecej dłoni. 

 

Po dołożeniu ciut ponad 100zł do funduszu: Sailor Pro Gear Slim - dla kobiecej dłoni (szczególnie drobniejszej) może być idealnym rozmiarem. Alternatywnie Sailor 1911 Standard.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...