Skocz do zawartości

Witam witam


Czajniczek Russella

Polecane posty

W końcu postanowiłem się zarejestrować tutaj. Może bez zbędnych formalności po prostu pokażę swoje piórowe CV 😏 Z góry przepraszam za rozpisanie się,ale moi znajomi nie interesują się tym jednym z moich hobby więc muszę wygadać się w internetach.

IMG_20220925_1315052.jpg

1. Stary Parker Vector którego dostałem po tym jak w 2 albo 3 klasie bodajże 2004 lub 2005, moje szkolne pióro rozlało się w piórniku więc mama stwierdziła że trzeba kupić coś troszkę lepszego niż za 5 zł. Od niego zaczęło się moje zamiłowanie do piór i do innych instrumentów piśmienniczych. Wciąż sprawne ale z racji tego że skuwka nie działa odeszło na zasłużoną emeryturę.

2. To jedno pióro które miał chyba każdy w domu. Prawdopodobnie starsze ode mnie. Odgrzebałem je z 3 lata temu i to był mój pierwszy raz kiedy używałem pióra z tłoczkiem. Strasznie zasycha i przerywa więc też już na emeryturze.

3. Parker Urban kupiony w 2012 roku. Z nim jest historia taka że niestety skrzydełka stalówki są mam wrażenie troszeczkę niedorobione i się rozchodzą. Nie wiem w czym rzecz pod lupą wyglądało to tak jakby jedno było trochę większe niż drugie. Po kilku latach stwierdziłem że podociskam i powyginam tą stalówkę. Albo będzie lepiej albo kaplica. Jest lepiej :) Chociaż pisze ono bardzo grubo więc zacząłem je używać jako pióro do nagłówków i podpisów

4. Kolejny Vector bo chciałem mieć sprawnego - w porównaniu z tym starym mam wrażenie że wykonanie jest takie bardziej tandetne. Niemniej dalej lubię Vectory i uważam je za bardzo wygodne.

5. Jinhao 85 (chyba, nie pamiętam dokładnie). Sprawa bardzo ciekawa bo niby chińczyk z allegro za 3 dychy a jednak to bardzo wygodne pióro i jedno z moich ulubionych.

6. Waterman Hemisphere - Razem z jinhao chyba najlepsze co mam w stajni. Nigdy nie przerwało i nigdy nie zawiodło. Pływa po papierze jak po maśle. Jinhao lepiej leży w dłoni ale hemisferka lepiej pisze. Ma taką wadę że jak się odwróci stalówkę to strasznie drapie. 


7. Waterman Graduate. Nie jest zły, ale w tej kategorii cenowej wolę Vectora albo Jinhao.

8. Duke nie pamiętam jaki, kupiłem na przecenie. Ciężki więc fajnie leży w dłoni i ma smoka.

9. Caran D'Ache 849. Osobiście uważam te sześciokątne szwajcary zarówno 849 jak i ecridory za najładniejsze pióra jakie istnieją. Bardzo dobrze leżą w dłoni. Stalówka jednakże od hemisferki gorsza, ale no nie można chyba mieć wszystkiego. Odwrócony drapie. 

Atramenty: Parker quink blue (mój ulubiony atrament, tak, lubię nudne kolory :D), parker quink black, pelikan 4001 dark green, hero washable blue. Z tych bardziej wymyślnych to pelikan edelstein topaz i pilot iroshizuku ku-jaku. Generalnie czerń i szerokie spektrum niebieskiego i zielonego. Czerwienie pomarańcze i brązy to nie mój styl. Jeszcze chcę wypróbować waterman mysterious blue i mam ochotę na jakiś chamski róż/fiolet ale to zobaczymy

Ogólnie lubię bardzo pióra Caran D'Ache i Waterman więc niedługo coś do kolekcji (prawdopodobnie Waterman) wpadnie. I zapewne jeszcze jedno Jinhao ale inny model. Z kolei nie trafiają do mnie pióra Pelikana. Nigdy żadnym nie pisałem ale jak patrzę na zdjęcia to wydają się takie... pozbawione duszy... Obłe sztuczne prześwitujące korpusy i ten plastikowy gwint mnie odstrasza. Ale no nie wiem może kiedyś zmienię zdanie jak dotknę

Mam jeszcze takie zboczenie że lubię pisać długopisem :) W domu od dawna waterman hemispherka jakaś stara i Parker IM Dark Espresso. Bardzo fajne. Brakuje mi jeszcze dobrego ołówka automatycznego bo poprzedniego popsułem ale nie wszystko na raz. 

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w gronie aktywnych😉👍 forumowiczów, im więcej będziesz pisał tym lepiej😄.

Dnia 25.09.2022 o 13:49, Czajniczek Russella napisał:

W końcu postanowiłem się zarejestrować tutaj. Może bez zbędnych formalności po prostu pokażę swoje piórowe CV 😏 Z góry przepraszam za rozpisanie się,ale moi znajomi nie interesują się tym jednym z moich hobby więc muszę wygadać się w internetach.

Możesz zaspokoić moją ciekawość🤔 i powiedzieć jak długo byłeś "niemym" uczestnikiem Forum?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...