Skocz do zawartości

Lamy i skuwka, która przestała działać


ewqj

Polecane posty

Witam,

jak już wyczytaliście pewnie wyczytaliście z tytułu przytrafił mi się problem niedziałającej skuwki od Lamy Safari. Pióro kupiłem nowe ze znanego portalu aukcyjnego jakiś czas temu zgodnie z rekomendacją forumowiczów. Bardzo dobrze mi się sprawowuje, lecz dzisiaj przestała "klikać" i wchodzi tylko na wcisk. Odrazu mówię, moje Lamy nie jest pęknięte. Z tego powodu mam pytanie - czy wam też się tak przytrafiło i/lub słyszeliście o takim przypadku? 

P.S. Wiem, temat trochę głupi, ale przecież nie każdy musi być mądry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ewqj napisał:

Z tego co przeczytałem, to rozmawiali o tym, jak wymontować klips. Mi nie przeszkadza klips, tylko skuwka bardzo źle się mocuje.

Ale po zdemontowaniu klipsa masz dostęp do tej tulei, która odpowiedzialna jest za trzymanie skuwki na sekcji. Bez demontażu się tam nie dostaniesz. Podejrzewam, że mogła (tuleja) pęknąć. Ale to jest do naprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zszokowany "niemiecką precyzją" Lamy, każdy domowy mechanik, co to wyreguluje rower, naprawi młynek do kawy, a nawet wieczne pióro😉, przysiągłby, że takie krzyżowe nacięcie na zaślepce służy na pewno do odkręcenia śrubokrętem. A tu nic, życzę cierpliwości do pierwszych nerwów🤪, to się ordynarnie wypycha na siłę! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Klerk napisał:

Fakt, nie wiem (nie wiedziałem), ale napisałem aby się podroczyć😄. No dobrze, a jak jest oznaczony długopis, pisak,... etc.? 

X - pióro wieczne, kreska - pióro kulkowe albo długopis z nasadką (nie pamiętam), gwiazdka - pióro elektroniczne... jest jeszcze kropka, ale i tutaj pamięć zawodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...