Jump to content

Lamy i skuwka, która przestała działać


ewqj

Recommended Posts

Witam,

jak już wyczytaliście pewnie wyczytaliście z tytułu przytrafił mi się problem niedziałającej skuwki od Lamy Safari. Pióro kupiłem nowe ze znanego portalu aukcyjnego jakiś czas temu zgodnie z rekomendacją forumowiczów. Bardzo dobrze mi się sprawowuje, lecz dzisiaj przestała "klikać" i wchodzi tylko na wcisk. Odrazu mówię, moje Lamy nie jest pęknięte. Z tego powodu mam pytanie - czy wam też się tak przytrafiło i/lub słyszeliście o takim przypadku? 

P.S. Wiem, temat trochę głupi, ale przecież nie każdy musi być mądry :)

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, ewqj napisał:

Z tego co przeczytałem, to rozmawiali o tym, jak wymontować klips. Mi nie przeszkadza klips, tylko skuwka bardzo źle się mocuje.

Ale po zdemontowaniu klipsa masz dostęp do tej tulei, która odpowiedzialna jest za trzymanie skuwki na sekcji. Bez demontażu się tam nie dostaniesz. Podejrzewam, że mogła (tuleja) pęknąć. Ale to jest do naprawy.

Link to comment
Share on other sites

Jestem zszokowany "niemiecką precyzją" Lamy, każdy domowy mechanik, co to wyreguluje rower, naprawi młynek do kawy, a nawet wieczne pióro😉, przysiągłby, że takie krzyżowe nacięcie na zaślepce służy na pewno do odkręcenia śrubokrętem. A tu nic, życzę cierpliwości do pierwszych nerwów🤪, to się ordynarnie wypycha na siłę! 

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, Klerk napisał:

Fakt, nie wiem (nie wiedziałem), ale napisałem aby się podroczyć😄. No dobrze, a jak jest oznaczony długopis, pisak,... etc.? 

X - pióro wieczne, kreska - pióro kulkowe albo długopis z nasadką (nie pamiętam), gwiazdka - pióro elektroniczne... jest jeszcze kropka, ale i tutaj pamięć zawodzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...