Jump to content

Konserwacja Lamy 2000

Recommended Posts

Dzień dobry
Po wielu latach bezawaryjnego użytkowania L-2000 nadszedł czas na konserwację tłoka. Chcę wyczyścić mechanizm, zrobić przegląd, przesmarować silikonową pastą itd...
Jednak po obejrzeniu wielu filmów instruktażowych zawsze zatrzymuję się z niepokojem przy czynności wykręcania tłoka. Ktoś nawet w komentarzu pod filmem stwierdził, że ten charakterystyczny zgrzyt świadczy o bezpowrotnej utracie ząbków na końcu króćca współpracującego z tuleją gwintowaną. Nie wiem co o tym myśleć, bardzo proszę Was o radę i wsparcie, bo zepsuć jest łatwo. Zakładam, że ktoś z Was już kiedyś konserwował L-2000 i zechce się podzielić doświadczeniem. Zamieszczam film, w którym autor - Sbrebrown pokazuje co i jak. Uchwyciłem celowo ten moment odkręcania (brrr). Dziękuję z góry za każdą poradę. 
Marcin 

GwpWLpB.jpg

Edited by Miecznik

18 godzin temu, Klerk napisał:

Lamy 2000 nie rozbierałem

Dziękuję, przesłuchałem co po szkocku nawija Sbrebrown (nic tam nie ma, że to normalne, to skrzypienie). Niemniej może się ktoś odezwie, kto posiada to pióro i je czyścił. W końcu L-2000 nie jest piórem rzadko spotykanym. 

Ja się nie zdecydowałem na tłok. Jak będzie konieczność to może. Ale można czyszczenie i konserwację przeprowadzić bez rozbierania. Patyczek do uszu i silikon można rozprowadzić wew. korpusu po jego wypłukaniu.

Ja bym bez potrzeby nie rozbierał.

Pelikana M800 rozłożyłem na części pierwsze, i uszkodziłem wypustki spływaka - piór zaczęło lać. Teraz nie mogę dostać tej części. Z Lamy jest znacznie lepiej, ale po co pióro wysyłać na 2 tyg...?

12 minut temu, Interaktywny napisał:

Ja bym bez potrzeby nie rozbierał.

Po przeczytaniu opinii na forach piór wiecznych anglojęzycznych, widzę - że użytkownicy doszli do tego samego stwierdzenia. Nawet tamtejsi pedoctorzy zalecają Twój sposób. Patyczek i silikon. Zastanawiam się tylko, czy pasta czy olej silikonowy. Mam jedno i drugie.

Edited by Miecznik