Skocz do zawartości

Gładziutkie pióro stalówka F


Polecane posty

Dzień dobry, poszukuje pióra na studia, budżet do 400zl ale nie pogardzę o wiele tańszymi, obecnie używam kaweco perkeo i pisze się nim bajecznie, gładziutko sunie po papierze, jednak ma on stalówkę M która będzie za gruba na moje szybkie notatki, wiec poszukuje pióra ze stalówka F/EF, które nie będzie skrobać po papierze, mam tez watermana i wlansie to mi w nim bardzo przeszkadza. Czy już taka uroda cieńszych kresek czy jednak da się znaleźć coś przyjemniejszego? Ewentualnie będę wdzięczna za informacje gdzie znaleźć i jak wymienić stalówkę w moim kaweco. Na tą chwilę zastanawiam się między firmami lamy i twsbi. Lamy ma bardzo dobre opinie do notatek a twsbi maja ta zaletę ze mieszczą dużo atramentu i od razu widać jego poziom. Wiec stawiam zdecydowanie na użyteczność i wygodę pisania bez dociskania pióra do kartki. Wolę pióra metalowe bo wygodniej mi leżą w dłoni, ale nie jestem zrażona do plastiku. Dziekuje z góry za każda pomoc i życzę forumowiczom miłego dnia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Pióra z cieńszą stalówką mają częściej problem z drapaniem, ale tak naprawdę żadnia nie powinna drapać. Moje doświadczenia z TWSBI są takie, że to są dość suche stalówki. Mimo to bardzo lubię te pióra, choć paktycznie każdego musiałem poprawić na micromeshu (płótno polerskie podobne do papieru ściernego). Dodatkowo wydaje mi się, że stalówki montowane w modelu Eco są ciut bardziej mokre. Miałem to pióro ze stalówką F i bardzo dobrze się nim pisało; teraz mam już tylko z grubszymi (M i grubsze).

Wydaje mi się że do Perkeo nie da się zakupić nowej stalówki (można je dostać tylko do innych modeli).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...