Skocz do zawartości

Bawiłem się maczaną stalówką


Polecane posty

Ostatnio bawiłem się stalówką w obsadce (jakiś tani zestaw sprzedawany przez Astrę) i średnio mi się podobał mocno czarny kolor. Atrament daje dużo przyjemniejsze barwy i co najlepsze washable blue możę być całkiem intensywny. Robiłem to pierwszy raz, więc nie jest idealnie, początek litery jest rozlany i mam z tym problem również w przypadku tuszu. W przypadku atramentu im szersza końcówka tym trudniej ją kontrolować, do tego nigdy nie pisałem stubami ale zabawa przednia :)

obsadka.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby maczanka dobrze pisała, to stalówka musi być dobrej klasy, pozory mylą (YouTube). Prawdziwa zabawa zaczyna się z "fleksem". Ćwiczenie stubem też daje dobre rezultaty, aby było łatwiej dobrze mieć kilka rozmiarów. Na Aliexpress kupując wybrane, za wysyłkę płacisz raz. To są dosłownie złotówkowe koszty.

He5b4a93e26a749fea6f289957f9c96bdm.jpg_6

S6ccfc1b6ae534979915b886b6e2de8e7n.jpg_6

H9fd3f2adaf4247739f2c0f01e4911798o.jpg_6

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na warsztatach z kaligrafii, wyszło na to, że trzeba pogodzić się z tym, ze ta stalówka przyjmuje mniej atramentu i usuwać nadmiar, ale też pod złym kątem nią pisałem. Co do atramentu być może będę próbował go zagęścić lub użyję atramentu innej, marki albo wymieszam z tuszem :D Nie wiem jeszcze. W końcu stalówki na obsadce nie zatkam. A jeśli sama kaligrafia mnie wciągnie kupię lepszą stalówkę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...