Skocz do zawartości

Pomocy - Atrament Platinum


KamilH

Polecane posty

Witam,

Szukam atramentu, który kiedyś miałem w naboju razem z piórem Platinum #3776 ze stalówką B.

Niestety (trochę żałuję) sprzedałem to pióro, a gdy po jakimś czasie zatęskniłem za tym kolorem, zamówiłem butelkę Platinum Blue-Black (wydawało mi się, że taki był atrament w naboju).

I tutaj przyszło wielkie zaskoczenie, to jest zupełnie inny kolor. Nie sądzę, żeby to wynikało z innego pióra i stalówki, bo barwa jest zupełnie inna.

Na zdjęciu górny tekst jest napisany atrament z butelki, przez Lamy 2000 <M>

Poniżej poszukiwany kolor napisany #3776 <B>

Ten na górze jest taki "po prostu" niebieski, ten dolny ma dla mnie intrygujący kolor (mam nadzieję że widać to na monitorze).

 

Może ma ktoś jakiś pomysł?

gVrMSI5.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się kojarzy, że blue-black Platinum był taki, jak w dolnej linijce. Przynajmniej w nabojach, bo wersji butelkowanej nigdy go nie miałem. To, co jest w górnej linijce bardziej przypomina Blue Pigment Ink.

Najbardziej zbliżonym do poszukiwanego kolorem wydaj mi się być Diamine Prussian Blue, jest chyba do dostania w f-pen.

 

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Markol za podpowiedź, Diamine Indigo też jest chyba podobny, nie zauważyłem wcześniej tych kolorów.

Z tym Platinum to dziwna sprawa, kupiony był w CultPenie, przyszedł z uszkodzoną nakrętką, więc żeby nie generować już problemów to przelałem go do innej (czystej :) flaszki.

Ale na bank to jest blue-black (mam jeszcze oryginalną butelkę i kartonik).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Standardowy Platinum Blue black to IG, a w zasadzie prawie IG. Z biegiem czasu zmienia kolor w stronę czarnego. Moje blue blacki platinum z naboi wyglądały jak ten drugi atrament.  Jeżeli to ten atrament, to jeszcze może zmienić kolor.

Ten pierwszy wygląda jak Platinum Pigmented Blue. To są dwa różne atramenty.

Edytowano przez jmm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...