Skocz do zawartości

Pióro z porcelany


Polecane posty

Dzień dobry, 

Jestem tu nowy, poszukuję piór z porcelany - jedyne to udało mi się znaleźć to Meissen i Montblanc

 https://www.meissen.com/en/catalogsearch/result/?q=writing+instruments

Kojarzę też, że jakieś 15 lat temu była w Polsce manufaktura stworzona przez dwóch pasjonatów, która robiła pióra porcelanowe w krótkich seriach - niestety nie pamiętam nazwy i nie ma po tym śladu w necie. Czy ktoś z szanownych forumowiczów kojarzy temat? 

Ewentualnie czy kojarzycie innych producentów piór porcelanowych? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie jestem znawcą, bo ja pióra codziennie używam do pracy....

Napiszę, może troszkę przewrotnie, ale to o co mi chodzi, zrozumiesz w dalszej części mojego posta...

Telefon, a właściwie to smartfon, który jest pokryty szkłem, spada mi czasami 2-3 razy w tygodniu na ziemię...  on to dość dzielnie znosi, bo ma tylko troszkę poobijane rogi. No ale to dzięki odpowiedniemu etui, w którym smartfon jest eksploatowany.

Co zrobić z piórem, które jest z równie kruchego materiału? Też się nim pisze w jakimś etui? 

Pytam, bo nawet by mi do głowy nie przyszło, żeby się zainteresować piórem z porcelany, a co dopiero, żeby takie kupić... 🙂

 

Oczywiście - to moje subiektywne odczucie, bo przecież jeszcze są kolekcjonerzy. A dla nich to pewnie sam rarytas... 

Więc jeśli to nie problem to napisz, co jest powodem Twojego zainteresowania tego typu piórami. 😄

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, moogoom napisał:

.....bo przecież jeszcze są kolekcjonerzy. A dla nich to pewnie sam rarytas... 

To nie taka rzadkość, bo na Ali.. tego pełno, ale warto mieć w kolekcji😄, ale tu uwaga: wyglądają pięknie a piszą marnie, a jeszcze się zdarza, że podrabiają porcelanę😯😮😲, pięknie pomalowane a to metal i plastik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moogoom masz rację - tylko pióro może służyć różnym celom - jedni lubią kaligrafię, inni samą przyjemność pisania piórem a jeszcze inni jak stwierdził kolega powyżej kolekcjonują. 

Mam znajomego który zabiera ultra drogie pióra na finalizowanie drogich kontraktów - po to by zrobić odpowiednie wrażenie, to też jest jakiś powód. 

W moim przypadku to raczej zainteresowanie ceramiką - lubię ten materiał, jego lekkość, kruchość i szlachetność - sam trochę bawię się w ceramikę. 

Jasne, że nie będzie to pióro na co dzień, tylko na specjalne okazje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam11 Jestem w stanie zrozumieć, bo... każdy powód jest doby?

 

Ale czasami mam wrażenie, że to trochę jak z nożami z porcelany: co z tego, że mega ostry, jak upadnie na glazurową podłogę, to... wiadomo co. 🙂

Czasami nawet nie potrzeba twardej czy kamiennej podłogi, a z nożem trzeba się już definitywnie pożegnać.

A w niektórych domach większość powierzchni podłogowych to glazura, bo sporo ludzi ma ogrzewanie podłogowe.  

Osobiście... to nie wiem czy byłbym gotów w podobny sposób pożegnać się z piórem...

 

Do pracy to już nawet nie myślę, chociaż kucharzem nie jestem... 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jest jeszcze Sailor Arita z porcelany, choć nie wiem czy wszystkie wersje.

@moogoom Stal im jest twardsza tym jest bardziej krucha, więc porządny stalowy nóż też się nie ucieszy z kontaktu z podłogą. Choć nigdy nie sprawdzałem jak bardzo, nie mam w zwyczaju ich zrzucać na ziemię - ale to bardziej z obawy o swoje nogi niż o głupi przedmiot ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rittel akuratnie lubuje się w tym temacie i eksploatuje kilka noży od polskich knifemaker'ów. Mam ze 2 takie, które w kuchni do niczego się nie przydają, ale za to w lesie.... siekierki nie muszę ze sobą zabierać... Nóż wystarcza w zupełności. 😄

Taki gdyby upadł w kuchni, to uwierz mi, że płytki nie wytrzymają. Żadne. 6mm hartowanej stali nie zatrzyma żadna glazura... Ale fakt: noga tym bardziej...

Różnica jednak jest dość duża: stalowy potwór kontra delikatne pióro. I co by nie bylo, to żadne z nich nie powinno być z porcelany...

😄

 

Edytowano przez moogoom
Literówka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...