Skocz do zawartości

Co kosztuje w atramencie


teodozjan

Polecane posty

Jestem ciekaw skąd 30 krotna różnica pomiędzy atramentem Hero i Pilot Iroshizuku, a także oczywiście innymi.

Domyślam się, że na pewno ma wpływ:

  • butelka
  • marketing w tym rozdawanie próbek testerom
  • pozycja marki
  • region produkcji i pośrednicy

A co z samym atramentem czy wsypanie 3 barwników zamiast jednego to duży problem? A może są jakieś lepsze dodatki?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiony nowymi atramentowymi zakupami@tom_ek  w Pure Pens, zajrzałem na stronkę

pure-pens-small-logo_ab3f09a9-f706-40fe-

Kliknąłem  Pens/ Best Sellers i na samym topie (8 pozycja na 3407 produktów) zobaczyłem:

ink-syringe-5ml-794854_460x.jpg?v=162255

  Ink Syringe  £2.08

   Ink syringes are the perfect instrument to use to fill a fountain pen that doesn't take ink cartridges. 

Co jest powodem, że jedne atramenty są tanie a inne drogie nie mam pojęcia😀, ale wiem dlaczego strzykawka kupiona w renomowanym sklepie zaszczycona jest taką nobilitacją, podczas gdy w aptece kosztuje 25gr, igła 20gr. Ale w sumie zadowolony jestem z tego odkrycia, mianowicie gdy jeszcze raz napotkam dyskusję o niecelowości używania strzykawek w praktyce pióromaniaka, odeślę wprost do:

pure-pens-small-logo_ab3f09a9-f706-40fe-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się wstydzi kupować strzykawki w aptece :)

Czytam po forach i według ich użytkowników atramenty różnią się zwłaszcza,,zachowaniem''

 

Cytat

(ze strony sklepu internetowego)

Niemniej jednak atramenty zawierają następujące składniki w różnych procentach: barwnik, środki zagęszczające do kontroli lepkości, środki powierzchniowo czynne lub detergenty do łatwiejszego przepływu atramentu, środek grzybobójczy, dodatki, perfumy.

 

 

I ciekawi mnie jak duży ma to wpływ na finalną cenę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Forum mamy osobę, kolega @Nicpon, który mógłby udzielić kompetentnych wyjaśnień (warto poczytać archiwalne wypowiedzi). Szkoda, że zaangażowanie w firmę KWZ-Ink ogranicza czas na Forum. Niewątpliwie są bardzo drogie składniki atramentów, podobnie jak kiedyś cesarska purpura rzymska, horrendalne drogi barwnik rzadkiego ślimaka. Dzisiaj barwniki się syntetyzuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Klerk napisał:

Na Forum mamy osobę, kolega @Nicpon, który mógłby udzielić kompetentnych wyjaśnień (warto poczytać archiwalne wypowiedzi). Szkoda, że zaangażowanie w firmę KWZ-Ink ogranicza czas na Forum. Niewątpliwie są bardzo drogie składniki atramentów, podobnie jak kiedyś cesarska purpura rzymska, horrendalne drogi barwnik rzadkiego ślimaka. Dzisiaj barwniki się syntetyzuje. 

Agnieszka odpowiedziała, dam sobie głowę uciąć, że to nicponka-małżonka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to jeśli ktoś ma w miarę cienką stalówkę (M lub mniej) i wypełnia głównie kalendarz to taka butelka  jest na lata :) Szacowałem ostatnio ile zużywa moja żona i wyszło mi 4 ml rocznie. Co daje jakieś 10 lat pisania :> Ale też jest jej wszystko jedno jaki kolor, byle był granatowy :) Ja zapisuję zeszyt a5 60k miesięcznie ale lubię stalówki F i EF, co wg one pen show daje cztery lata pisania (test był na a4) na jednym kałamarzu. Więc w sumie mam wątpliwości czy warto patrzeć na cenę, gdy wydatek jest tak rzadki

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, każdy zakupowany atrament opatrzony był przemyśleniem, ze tylko jego mi brakuje do pełni szczęścia i koniec z zakupami 🙃

I tak spokojnie dojrzewają na półce przeróżneniebieskie, zielenie, brązy, burgundy, żółcie, galusy, dokumentusy, czernie, a piszę najtańszym granatem - mieszańcem, bo sprawia mi więcej frajdy niż GvFC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zami napisał:

U mnie, każdy zakupowany atrament opatrzony był przemyśleniem, ze tylko jego mi brakuje do pełni szczęścia i koniec z zakupami 🙃

I tak spokojnie dojrzewają na półce przeróżneniebieskie, zielenie, brązy, burgundy, żółcie, galusy, dokumentusy, czernie, a piszę najtańszym granatem - mieszańcem, bo sprawia mi więcej frajdy niż GvFC.

 

Chętnie bym zobaczył ten granat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...