Skocz do zawartości

Jaki wybrać długopis (nie Parker)?


egzajac

Polecane posty

Od jakiegoś czasu wróciłam do pisania piórem wiecznym. Szukam jednak długopisu, na wypadek gdyby nie byłoby możliwe pisanie piórem (druki samokopiujące, notariusz?). Używałam kiedyś Parkera Urban Vibrant Magenta CT, który był w zestawie z piórem. O ile piórem piszę do tej pory i wygląda i pisze jak nowy (a czasem zapomnę się i wrzucę luzem do piórnika), to z długopisu lakier zlazł i na korpusie i na wykończeniu na dole. Jakość pisania też dla mnie nieodpowiednia: potrafi znienacka przestać pisać mimo, że wkład niedawno był wymieniany. Zestaw został kupiony przed transformacją. Tato posiada długopis Jotter lub Vector stalowy kiedyś go bardzo chwalił, ale używał go kilkanaście lat temu.

Do rzeczy: obrzydły mi po tej historii Parkery, chciałabym zmienić na inny. Jaki Pańśtwo poleciliby model? Nie chcę plastików, długopis bym trzymała w piórniku, lub osobnym etui. Nie chcę niespodzianek z lakierem na co mam zwrócić uwagę przy kupnie? Jakie wkłady są dobrej jakości? Czy wkłady Fisher Space pasują do innych długopisów (oprócz tych z adapterem do Parkera)? Cena jaka mnie interesuje to max 250 zł.

 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Watermany - wykonanie na dobrym poziomie, ergonomia też.Przy okazji dobre jakościowo wkłady. Pewne i niedrapiące. Zawsze gotowe do pisania. Przedział cenowy od 160 zł do 260 zł. Zmieściłabyś się w budżecie. Osobiście używam Leśnego Człowieka :) - Waldmann'a z litego srebra. Nie zamieniłbym go na żaden inny model. Posiada to coś... No ale nie ta półka cenowa. Jednak może w przyszłości się skusisz.

Pozdrawiam, Marcin

Edytowano przez Miecznik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze piszący, absolutnie niezawodny to

bic-logo-producenta.png

😉😀, i to one są głównymi winowajcami, że pióra tracą odbiorców, niestety😕. Ale nie o taki chodzi, ma to być wyrób z klasą a nie taki sobie Parker😒

3 godziny temu, egzajac napisał:

...z długopisu lakier zlazł i na korpusie i na wykończeniu na dole. Jakość pisania też dla mnie nieodpowiednia...

Ja jednak doradzam aby tworzyły dobraną parę: twoje ulubione pióro i długopis z tej samej stajni, będą się dobrze prezentowały we wspólnym podwójnym etui. Myślę, że jak będzie pisał długopis ma znaczenie drugorzędne, przecież nr 1 to pióro, a markowe długopisy, bez obaw, piszą prawie jak Bic😃😄☺️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 4 months later...

Uwielbiam BIC - są w sumie takie bezpretensjonalne. Coś jak przydzielane przez moją administrację w fabryce (pracy) przeźroczyste: https://abis.pl/index.php?idp=94937&kod1=52334_ 🙂 dostępne w dowolnych ilościach, pod warunkiem, że jak z Fordem T wybierzesz czarny lub niebieski.

Ostatnio używam jednak takiego BIC-a.... to nie-jednorazówka 🙂 PRZEPRASZAM za kryptoreklamę: https://www.amazon.com/Cristal-ReNew-Re-Fillable-Refills-Black/dp/B001C6Q6AO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
On 7/10/2022 at 2:05 PM, MIecznik said:

Polecam Watermany - wykonanie na dobrym poziomie, ergonomia też.Przy okazji dobre jakościowo wkłady.

Mam Waterman Expert stalowy CT i słowa dobrego o ergonomii powiedzieć nie mogę - strasznie ciężki, a jego kształt sprawia, że wysuwa się z palców. Wkład jest jednak pierwsza klasa - pisze bardzo gładko, delikatnie i co ciekawe - mając już dobre 15 lat nadal pisze, nie zasechł. Używany sporadycznie. 

Osobiście polecam Pentel, żelowy, z gumową okładziną na palce. Lekki jak piórko, pisze jak marzenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...