Skocz do zawartości

Pióra z różnych biegunów - dosłownie i w przenośni


stork

Polecane posty

To mój pierwszy post - więc wybaczcie formę i brak ogłady, ale może się wyrobię jeszcze :)

Dawno dawno temu zacząłem od chińskiego pióra - w podstawówce. A było to jeszcze zanim komuna upadła, więc w czasach, kiedy napełniało się wkłady do długopisów, bo nowych nie było. I niestety chyba był to początek pewnego uzależnienia - od brudnych palcy, plam w piórnikach, polowań na atramenty (chińskie ;))

Później, gdy czasy się zmieniły, dostałem w prezencie Schaeffera z logiem LOTu (w dowód uznania stachanowskiej pracy nad wdrożeniem systemu IT, którego wdrożyć się nie dało, ale przy odrobinie kreatywności...) i to był drugi gwóźdź do trumny moich oszczędności :) Zacząłem się rozglądać co jest takim "mercedesem" wśród piór, i jako człowiek nieświadomy, wybrałem - a jakże Montblanca. To był model 145 "Chopin" - mniejszy od sztandarowego, ale miał jedną wadę - potrafił zasychać, szczególnie jeśli woziło się go do pracy nie w pozycji poziomej. Lata mijały, i stać mnie było na więcej, pojawiały się i znikały kolejne pióra, ale Chopin został ze mną - choć nie używany już.

Pojawił się za to Alexander von Humboldt - grendayna ze srebrem - piękne połączenie drewna i metalu. Zaletą było to, że... jest duże - i NIE zasychało. Nawet miesiącami mogło leżeć na półce i po odkręceniu... od razu pisało. Później upolowałem onyks z czystym złotem - raczej do oglądania niż pisania, a efektem pasji strzeleckiej było pióro nawiązujące do zdobnictwa strzelb myśliwskich :)

A gdy już człowiek dojrzał, zaczął świadomie ogarniać temat piór wiecznych, pojawiła się Nakaya - udało mi się ściągnąć Dorsal Fina, i robione na zamowienie pióro Picolo (jest naprawdę małe i waży tyle co piórko). Nakaya to jest ogólnie temat dla koneserów - nie dość, że trudno dostępne, to jeszcze mam wrażenie niezbyt znane ogółowi. A przy najbardziej nawet wyszukanym Montblancu lśnią jakością wykonania - podobno Dorsal Fina robi się kilka miesięcy... a potem kolejnych kilka lakier twardnieje, więc lepiej nie używać od razu po zakupie :)

I teraz pytanie - którego pióra chcielibyście szczegółową recenzję?

IMG_0636(1).jpg

IMG_0635(1).jpg

IMG_0634(1).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...