Skocz do zawartości

Ukruszyło mi się pióro przy stalówce


Polecane posty

Ostatnio po otwarciu zauważyłem ukruszenie. Pióro jest sporo używane, ma pół roku i noszone jest codziennie w sztywnym skórzanym piórniku.  Uszkodzenia to bym się spodziewał raczej przy łączeniu skuwki z korpusem

Czy to się zdarza czy to jakaś wada?

Czy to tylko estetyka czy może mieć wpływ na pióro?

 

IMG_20220702_091416840_HDR~2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skutek fabrycznej wady montażowej, długotrwały nacisk krawędzi stalówki wykruszył plastik. Jeśli pióro nowe i masz rachunek😉, reklamuj. Możesz też używać tak jak jest, chyba że stalówka będzie nadal rozpychała i rozwali sekcje całkowicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sądząc po zdjęciach jest to Parker Vector XL więc stosunkowo świeży produkt i niestety zrobiony z tandetnego materiału. Zgadzam się z opinią kolegi Klerk, wada materiału, zapewne swoje zrobiło gorąco, jak widać na zdjęciach tworzywo sztuczne z którego zrobiona jest sekcja kruszy się, krawędzie bardzo porowate, tworzywo nie jest elastyczne. Prawdopodobnie ta seria Vectora jest produkowana w Indiach i jak widać cena jest adekwatna do jakości tych piór. Z resztą o czym tu pisać... tak wygląda dzisiejszy "Parker".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dokładniejszych zdjęć można dość ostrożnie stwierdzić, że mamy tu  wadę technologiczną wypraski, wygląda to (bez 100% pewności) na przegrzanie plastiku i jego degradację. Reklamacja chyba jest zasadna, ale bez dobrej woli sprzedawcy koszty udowodnienia wady ukrytej przewyższą znacznie cenę pióra.

Edytowano przez Tyci
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker Vector XL, zwykłe szkolne piórko, a takie kłopoty.

pol_pl_Pioro-Wieczne-Parker-Vector-XL-Te

Gdybyś kupił w jakimkolwiek markecie jakieś podobne, np. Herlitz, to z reklamacją nie byłoby żadnego kłopotu, jeszcze by grzecznie przeprosili. Wadę już opisałeś, zdjęcia porobiłeś, to teraz wyślij wszystko sprzedawcy i żądaj odpowiedzi. Na pocieszenie, jak to się mówi "klin klinem" wypróbuj to piórko, jest "pancerne" i łudząco podobne do Parker Sonnet, a jak podmienisz stalówkę, to zupełnie😀 

 https://www.piorawieczneforum.pl/topic/15222-pióro-metalowe-marki-auchan-france-czyli-noname-z-marketu/?do=findComment&comment=201436

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie, że:

18 godzin temu, Syrius napisał:

..Prawdopodobnie ta seria Vectora jest produkowana w Indiach i jak widać cena jest adekwatna do jakości tych piór....

jest łagodnym usprawiedliwieniem "bandyckich" cen producentów. 80,-zł za plastikową wydmuszkę nie można w żaden sposób usprawiedliwić. Onegdaj kupiłem bardzo podobne piórko Beifa za ~1,50zł😆 (wiadomo, w koszu marketowym), ma uszczelnienie typu Pilot i nigdy nie wysycha (leży w szufladzie, otwierasz po roku i... pisze!). Za cenę 100,-zł można wymagać naprawdę dużo. Moje spostrzeżenia na temat cena/jakość opisałem tutaj:

Dnia 18.03.2022 o 20:36, Klerk napisał:

Właśnie dojechało kolejne piórko które sobie "kliknąłem":

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/15389-pióra-które-cieszą-oko-i-łagodzą-ostre-stany-piórozy-😀/?do=findComment&comment=202985

Jest fantastyczne! Naprawdę godny rywal, sprawdza się powiedzenie: lepsze wrogiem dobrego, tak więc chowam tego mojego "Montblanc'a", hłe, hłe, hłe..., "Montblanc'a" do szuflady, ale na pewno wróci, bo zacnie się nim pisze.    Na podsumowanie tej przygody podzielę się z Wami takim spostrzeżeniem....

To fałszerze muszą mieć niezbędne zaplecze technologiczne, a jak wyposażone są linie produkcyjne renomowanych fabryk? Produkcja wielkoseryjna działa na specyficznych zasadach, to nie są warsztaciki rzemieślników artystów. Wejdźcie do sklepu AGD i zobaczcie co można kupić za 200,-zł: blendery, opiekacze, zaparzarki kawy, miksery,... itd. Sam regulator prędkości miksera ma więcej części składowych niż całe wieczne pióro, a gdzie silnik, a wielokrotnie większa ilość surowców (plastik, stal, aluminium, droga miedź, duży karton opakowania,... itd.) 

1aa463516dd3b536039fbe7390b5e14c--writin

Kupując pióro produkowane seryjnie w cenie powyżej ~25,-zł zawsze przepłacamy😲***, ale pal licho te "parę złotych" na górkę, radość jak u dziecka🙆 jest bezcenna 😀😃😄

*** gdy jest złota stalówka i trochę ręcznego szlifu, to trzeba za to zapłacić😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klerk Cześć. Już staram się pisać możliwie najłagodniej żeby nie wywoływać burzy. Obaj dobrze wiemy jak jest, za co się płaci. Mi już dawno ręce opadły widząc co się porobiło z tymi firmami/markami, czym dzisiaj jest pióro wieczne. Kolejnym przedmiotem na którym "szarpie się kasiorę" wszelkimi sposobami. Można znowu przytaczać wiele analogii, tworzyć mity, legendy, itp. Starsi użytkownicy mają porównanie, nowi są bombardowani pięknie zredagowanymi historiami, legendami o danej firmie/marce, dochodzi cudowny marketing i mamy efekt, niekończące się "żniwa" urabiania, wciskania kitów, żerowania na wyrobionych znakach handlowych etc. Cóż takie czasy gdzie wystarczy do byle czego dopiąć odpowiednią metkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za wnioski. Najbardziej przydatne było dla mnie na info, że wygląda to na wadę materiałową

@Klerk Miałem ręku to pióro marki Auchan tydzień temu ale jednak wybrałem faber castell bo miało ergonomiczny chwyt, poza tym już wiem, że rozmiary M i więcej nie są dla mnie. Vector XL jest tylko częściowo plastikowy, chodzi o to, żeby było widać spływak, zwłaszcza jak po godzinie pisania chce się trochę dokarmić stalówkę popychając tłoczek. Pióro w większości jest mosiężne. Póki co najlepsze doświadczenia mam na ironię z piórem tetis kp-501 za 5zł razem z konwerterem

@Syrius troche to dziwne, że stalowe czy mosiężne pióra często kosztują tyle co tańsze zegarki automatyczne (które są zdecydowanie bardziej skomplikowane) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. To nie tak, oczywiście zbyt uogólniłem temat co może mocno krzywić postrzeganie jakim dzisiaj jest narzędziem pióro wieczne. Jednak padło na znaną markę(niestety tylko i aż markę), większość wtajemniczonych wie czym dzisiaj jest Parker. Twoja ocena i nazwijmy próba sklasyfikowania swojego, konkretnego modelu jest bardzo subiektywna, w końcu opisujesz to co posiadasz. Model Vector XL występuje w kilku wersjach, są też całe plastikowe, transparentne, są częściowo plastikowe itp. Ogólnie jest wiele wariantów tego modelu. Analogia do zegarków jest tak samo mocno dyskusyjna, są pióra wieczne które kosztują, są bardzo drogie tak samo jak zegarki automatyczne ale mamy na rynku wiele tanich piór, zegarków które tylko wyglądają, tworzą iluzję produktu wysokiej jakości. W obu przypadkach można się bardzo naciąć oceniając tylko po wyglądzie. W dzisiejszych czasach doświadczamy swoistej wolnej Amerykanki, każdy kombinuje by zarobić na swoim produkcie jak najwięcej. Mamy czasy gdzie wiele znanych logotypów, nazw produktów nie jest już produkowana przez firmę z którą kojarzy się dany produkt. Parker/Waterman to jeden z przykładów, kiedyś firmy, giganty na rynku które konkurowały ze sobą, dzisiaj należą do globalnego koncernu i zostały zdegradowane do marek(brandów), to nie firmy a marki należące do kogoś jeszcze większego. Owszem w ofercie są droższe, drogie, lepsze czy nawet wybitne modele ale cena jest adekwatna do jakości tych produktów. W końcu klient musi wiedzieć, czuć za co płaci. Niestety tanie produkty danej marki a nawet firmy nie idą w parze z jakością którą byśmy sobie życzyli bo na korpusie widnieje znane logo. Te tanie serie, modele są tanie bo produkowane na zlecenie w Chinach, Indiach itp. W tym przypadku nie liczy się jakość a ilość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...