Skocz do zawartości

Czy ten naboje są w tym samym standardzie?


teodozjan

Polecane posty

Kupiłem jakiś czas temu pióra Tetis Allegro, pióro przyszły z nabojem i tłoczkiem. Tłoczek użyłem nabój zachowałem

Potem koleżanka pozbywała pióra gdzie nie ma info o producencie ale na stalówce jest napisane iridium point germany i litera A. W zestawie był nabój, o którym mogę powiedzieć tylko tyle, że miał strasznie intensywny kolor atramentu. W każdym razie musiałem użyć bardzo dużo siły aby nałożyć nabój, który przyszedł z piórem tetis, a ten co był z piórem noname wlazł bez problemu. Czy naboje są średnio spasowane czy są w innym standardzie? I jeśli innym to jakim?

IMG_20220620_184003858.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo forum ma ograniczenia, ale udostępniam w formie linku. Jak znajdę suwmiarkę to też porównam grubości. Tłoczek z tetisa jeszcze bardziej nie pasuje do pióra noname niż nabój

https://photos.app.goo.gl/RpSF8u8jiy7PLSVG7

IMG_20220621_065953793_BURST000_COsVER.jpg

Edytowano przez teodozjan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie zawsze o dopasowaniu naboja lub konwertera decyduje średnica wewnętrzna nasuwana na szyjkę spływaka, a niestety są różne. Tylko raz spotkałem się z niespotykanie dokładnym spasowaniem zarówno na średnicach wewnętrznych i zewnętrznych:

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/12867-kaco-master-xiaomi-mijia-14k-złota-stalówka/?do=findComment&comment=189211

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Kaweco, waterman, pelikan, faber castell...  każdy uniwersalny raczej powinien działać:) ewentualnie chińskie uniwersalne konwertery, chociaż czasem brakuje im tego zwezenia średnicy zbiorniczka zaraz za wejściem, wtedy potrafią się źle montować, zbyt luźno i uciekać z sekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...