Skocz do zawartości

Kaweco Premium Nib


Polecane posty

W zakupionym kilka dni temu Lilipucie była różnica na długości skrzydełek. Nie była jakaś duża, ale wystarczająca, żeby stalówka drapała papier. Coś takiego by mi nawet nie przyszło do głowy, ale to nie świadczy najlepiej o dotychczasowej kontroli jakości w firmie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem za 165 😉

Zobaczymy, z filmiku wygląda to obiecująco. Złote stalówki niestety też trafiają się mizernej jakości. Tak, że jeśli ta nowa od Kaweco będzie jakościowo dobra, to będę zadowolony. Niewykluczone, że może jeszcze na przeszczepy do innych piór się nada 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Piórotece albo Twoim Piórze, mieli jeden rozmiar wypisany na stronie ale po kontakcie i miesiącu cierpliwego czekania dostałem co chciałem. Teraz ze strony zdjęli, więc całkiem możliwe że już nie ma i następne dostawy będą droższe.
Niedobitki (EF albo czarną F) można jeszcze kupić z dziwnego sklepiku Lamy po 270: https://lamyonline.pl/produkt/stalowka-lamy-z55/?variation=23953
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, krzysztofffer napisał:

Te stalówki są już od zeszłego roku - bezproblemowo dostępne do zamówienia np. w Holimex w Poznaniu. Mam dwie - bardzo fajne :) Piszą dobrze, gładko, bezproblemowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kaweco Dia 2 miałem M, pisała niemal przyzwoicie - nie drapała, ale sucha była i miała baby bottom. W Sporcie miałem F - suchą i szorstką, kupiłem nową, ale poprawy nie było. Swoją drogą budzący tyle zachwytów Sport mnie nie urzekł, może przez to, że miałem najtańszą wersję, która sprawiała wrażenie tandetnego, plastikowego pióra (z widoczną spoiną na sekcji i/lub korpusie, nie pamiętam).
Ale Dia 2 to ładne piórko, czasem żałuję, że sprzedałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2022 o 18:42, Kolektor napisał:

Ja mam standardowa F i M i są bardzo dobre 😄 ciekawy jestem jakie są te premium skoro standardowe są dobre. Np są gładsze, czy mają leoszą sprężystość, a może są twardsze właśnie?

Stalówki premium są ani twardsze, ani miększe - pod tym kątem nie ma różnicy. Natomiast co do zasady w tych premium powinny być wyeliminowane problemy typu drapanie, baby bottom, zły przepływ - są one niby ręcznie szlifowane, tak jak złote stalówki, tak więc nie powinny wychodzić buble, a przynajmniej nie tak często. Myślę, że po prostu chodzi tu o staranniejsze wyszlifowanie ziarna i lepsze QC.

Dnia 22.06.2022 o 18:04, tom_ek napisał:

Inna sprawa, że dobrze, gładko i bezproblemowo powinny pisać stalówki standardowe, a nie "premium", za które trzeba sporo jednak dopłacić.

Tu masz rację, bo dopłacać się powinno do efektu wow, a nie czegoś normalnego - poprawnego pisania. Niemniej, z QC stalówek problem ma każdy producent, wliczając w to tak hołubionego Montblanca :) Moim zdaniem to właśnie największa pięta achillesowa współczesnych piór - stalówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...