Skocz do zawartości

Diamine Sapphire Blue


Mariusz888

Polecane posty

  • 2 weeks later...

Czy ktoś z Was ma ten atrament? W teście Montegrappy Blue napisałem coś takiego:

Zapach - nie mogę tego nie poruszyć - Montegrappa ma lekki, przyjemny zapach, podczas gdy Diamine Sapphire Blue śmierdzi pleśnią, jakby wyjąć stare zatęchłe książki ze strychu/ zza szafy/ z piwnicy (niepotrzebne skreślić). W Diamine od razu rzuciło mi się to hmmm... na nos?

I tutaj moje pytanie do Was - czy Wasz Diamine Sapphire Blue również tak pachnie (a raczej śmierdzi)? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 8 months later...

Potwierdzam zapaszek bohatera testu. Pachnie starą piwnicą, ale lubię taka woń. Przez 20 lat pomagałem przy zabytkach mojej połówce 

i to czym czuć atrament dobrze mi się kojarzy. Śmierdzące sery też lubię  :P. Innym zdać się może paskudny, a zresztą pachnie tylko przy pisaniu. Notatnik nie śmierdzi. Może jak go zapiszę to będzie się kojarzył z antykwariatem książkowym. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety uwagi muszą być w nowym poście, nielzaja edytować.

Zapaszek nie jest największym problemem tego atramentu, tylko jego lanie. Jeżeli ktoś ma mokre lub o normalnym przepływie duet stalka/ pióro to niech trzyma się z daleka, Do suchych piór jak najbardziej, takich co przerywają i. t. d.

Pióra Platinum należą niestety do piór mokrych i nie jest fajnie. Nie tylko Preppy ma bardzo mokro. Również Jinhao i Pelikan Pura, przy których z atramentem "4001" odczuwałem pewien dyskomfort suchości (marne smarowanie).

Królikowi niestety po....myliło się Sapphire z Majestic. Miał być suchy  :cry:, a tu leje jak wczoraj podczas burzy  :wallbash:

 

Ech, kafar dziadowi do ręki tylko nie atrament, tego się nie pije, a jak nie umie czytać (testów) to i po co bierze pióro do ręki  :bezradny:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...