Jump to content

Jakie pióro wybrać?


Recommended Posts

Witam,

Poszukuję pióra dla osoby początkującej do 150zł. Zależy mi aby było najlepiej metalowe, o stalówce cienko piszącej F nie drapiącej przy pisaniu. Rozważam te modele: Lamy Al-star, Pilot MR, Waterman Allure. Chyba, że są jakieś inne pióra warte uwagi w tym zakresie cenowym? Przeglądnęłam już masę recenzji i nie mogę się zdecydować.

Link to comment
Share on other sites

Lamy  nie będzie cienki. Pilot MR będzie bardzo cienki. (Generalnie piloty ze stalowymi stalówkami są uważane za cieńsze od tych ze złotymi, a same złote poniżej Mki zdecydowanie nie są grube)

Edited by jmm
Link to comment
Share on other sites

Z trzech wskazanych, brałbym Lamy. Ale dorzucił parę złotych i wziął Studio. Chyba, że Ci się z jakichś powodów podoba AL-Star. W razie problemów, Safari/Al-Star/Vista/Studio i parę innych modeli mają wymienne stalówki, które można dokupić osobno. Sama wymiana jest banalnie prosta. Ja mam Studio ze stalką M i dodatkowo EF, ale piszę M, bo jest najprzyjemniejsza i nie drapie.

Allure jest tandetnie wykonany, tak po prostu. Widać to na żywo. Do tego, wersja chromowana zbiera odciski palców jak zła, co dodatkowo odejmuje estetyki.

Pilot MR teoretycznie jest spoko, ale mi się nim pisze niewygodnie, bo ma dziwną sekcję z uskokiem. Na dłuższą metę męczy. Legendy o świetnych stalówkach w budżetowych Pilotach to też raczej legendy. Do tego będziesz skazana na atrament w nabojach, bo niby to standard International, ale konwertera nie przyjmie, bo ma za szerokie wejście i zwyczajnie rozwala szyjkę konwertera powodując przeciekanie. Naboje to jakoś wytrzymują, ale też możesz mieć niespodziankę w torebce, jeśli przypadkiem nie wytrzymają ;)

Ja bym został przy Lamy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...