Skocz do zawartości

Luźna skuwka


Polecane posty

W moim Piórze Parker IM 2016 mam problem z luźną, nie trzymającą się skuwką na zatrzask, w etui jest to do zniesienia, ale gdy np. włożę pióro do kieszeni po jakimś czasie samoczynnie się otwiera, pióro używam od 1,5-2 lat. Wie ktoś jak mogę sobie z tym poradzić, lub gdzie w ostateczności kupić nową skuwkę (czarny połysk, wykończenie złote)? Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowano przez Olaf.pn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rittel napisał:

Skuwka jest nierozbieralna, nie kojarzę też żeby sprzedawali zapasowe, zwłaszcza do starych modeli.

Dzięki, stary jest tylko rocznikowo, bo to jest najnowszy z tej serii, a zdziwiło mnie że są w sprzedaży są skuwki do poprzedniej generacji, ale do mojego nie mogę znaleźć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Zależy jak bardzo jest za luźna. Może spróbuj metodą stosowaną powszechnie  przy instrumentach dętych drewnianych. Przy łączeniu poszczególnych części instrumentu część na którą nasuwamy  drugą rurkę. Miejsce styku owijamy cieniutką nitką bawełnianą. Jak? Sposobów jest kilka ale nie są trudne. Nawijamy zwój przy  zwoju dookoła miejsca gdzie gdzie nasuwają się obydwie części. aby ułatwić sobie musimy lekko posmarować jakimś lekkim smarem (po nawinięciu). Szczelność złącza 100%. Trwałość zależy od precyzji, czystości i dokładności wykonania. W przypadku gdyby zwojów okazało  się za mało śmiało można nawinąć drugą warstwę nici. Gdyby było to zbyt ciasne to oczywiście odwijamy kilka zwojów. Metodę tą stosowano od epoki Baroku aż do dzisiaj  w precyzyjnych instrumentach a skuteczność wynosi 100 %. trwałość do kilku miesięcy codziennego używania po kilka razy albo nawet więcej. Po zużyciu się złącza nawijamy sobie ponownie jeszcze raz. Mała roleczka bawełnianej cienkiej nici kosztuje parę groszy a satysfakcja z naprawy jest bezcenna. Ja w mojej pracy robię tak już od 50 lat. Nigdy nie korzystałem z pomocy warsztatów.

Edytowano przez Mercedes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...