Skocz do zawartości

Platinum pocket - czyszczenie spływaka


zami

Polecane posty

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

13 godzin temu, tom_ek napisał:

. Po co więc te kombinacje, skoro wiadomo, że lepsze jest wrogiem dobrego?

Tak to już jest... w obecnych czasach wszystko upraszcza się do konstrukcji cepa, bo mechanika jest ogólnie rzecz biorąc droga i zastępuje się powiedzmy to "elektroniką", która też (w dużym uproszczeniu) kompensuje braki w mechanice. W dawniejszych latach takie możliwości były ograniczone i przez komplikacje mechaniczne osiągano wzrost funkcjonalności produktu (oczywiście nie zawsze z sukcesem).

A może takie komplikacje to żart historii i zajęcie dla przyszłych pokoleń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, pióro pisze bardzo dobrze. Założony nowy nabój oryginalny z oryginalnym atramentem. Mam wrażenie, że pacjentowi się na stałe poprawiło. Dzięki wszystkim za wsparcie i za udzielone rady. 

Miło jest znaleźć się wśród fajnych ludzi 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Klerk napisał:

To pióro to dobry przykład poniekąd wymuszonej komplikacji przez "designerów". To tak, jak włoski projektant modeluje nadwozie, a niemiecki inżynier główkuje czy takie reflektory w ogóle da się zrobić.

Nie zwalałbym tego na design, to jest komplikacja tego pióra to dzieło konstruktorów - w latach sześćdziesiątych Japończycy dążyli do doskonałości próbując dogonić Zachód (potem przegonili). Chociaż jak kiedyś czytałem historię powstania parkera 61 to wynikało z niej, że Don Doman był jeszcze lepszy.

A teraz musicie wszyscy przyznać, że zabawa była przednia...

Edytowano przez Tyci
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

cd.

Obawiałem się, że przy wymianie naboju, tulejka nie utrzyma sekcji i wysuną się razem ku górze. Ale było ok, taśmy teflonowej było na tyle dużo, że gwinty ładnie się zazębiły i zdarte nitki gwintu w sekcji ładnie uzupełniła taśma. Zeszło z tym trochę czasu, ponieważ mam na stałe w użytku 8 piór i piszę nimi mniej więcej po równo.

Co do mokrości kreski, to jest ona całkiem zadowalająca. Nie chciałem tego pisać po próbie na samym atramencie Platinum w nowym, oryginalnym naboju. Po wypisaniu go uzupełniłem nabój swoją mieszanką Hero Blue Black + Pelikan 4001 Royal Blue. Jest równie dobrze. Miły widok, jak mając okno przed biurkiem, widzi się ładnie świecące (od ilości zostawionego na papierze atramentu), świeżo napisane literki 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...