Jump to content

Identyfikacja Montblanc na aukcji

Recommended Posts

Jest prośba o identyfikację... i w odpowiedzi dziwna rada dotycząca Allegro :hmm1:

Żeby to pióro było podróbką to w Chinach musieliby zacząć podrabiać Montblanc'a ze dwadzieści czy trzydzieści (?) lat wcześniej niż faktycznie zaczęli.

Nie rozumiem takich dziwnych porad.

Pozdrawiam

Poszperałem i wygląda na to ze jest to model Generation lub Classic, najprawdopodobniej ten drugi.

To chyba Montblanc 12 albo 14 z lat sześćdziesiątych - przynajmniej skuwka.

Sekcja jakaś taka trochę inna i bez metalowych ringów przy okienku podglądu ale.... może to jakaś wersja z późniejszego okresu.

Albo jeszcze coś innego??

Pozdrawiam

Nie jestem wielkim znawcą, ale to na 95% jest Montblanc 12 lub 14. Piękne pióro. Bez obaw odnośnie kupna tego pióra na Allegro.W czasach ich produkcji nikt jeszcze nie myślał o podróbkach.

4ca9c03676c951b5.jpg

zdrówka

Edited by konis

To, tam na aukcji, to Montblanc 121. Dużo późniejsze pióro, z pierwszej połowy lat 70. Bardzo fajne piórko. A była też wersja zielona, eksportowa...

Fakt, wtedy nikt nie myślał o podrabianiu piór. Za to dziś myśli się aż za intensywnie i podrabia (lub przerabia) pióra na vintage bez pardonu.

O, jakie ładne: :D

http://www.maxpens.d...tagefakes04.htm

Gdzieś w necie wyczytałem że w przypadku Montblanc można zakupione pióro odesłać do przedstawiciela Montblanc w celu potwierdzenia autentyczności.

ten artykuł:

http://mont-blanc-pens.info/counterfeit-mont-blanc/fake-montblanc-pens/

Czy w Polsce ktoś próbował się tak bawić?

Po m150, Skyline, i Hemisphere mam chrapkę na Montblanc'a

Odnośnie identyfikacji MB 146 w polskim butiku krąży miejska legenda... To było zdaje się o stwierdzeniu podróbki, bo średnica współczesnego tłoka nie pasowała do modelu z lat 50. Jakoś tak.

Ale generalnie polski serwis MB polecam, z tym, że raczej do współczesnych egzemplarzy.

Zakończenie korpusu w tym MB 121 mieści się w "kanonie"?

Według mnie - tak.

Czyli innymi slowy jak chce zakupic cos wiekowego to nie bardzo gdzie jest sprawdzic autentycznosc.

Alveryn ma rację. Wiekowe Montblanki są podrabiane zdecydowanie rzadziej niż współczesne, co nie znaczy, że nie występują.

Można próbować weryfikacji na forum, czasem sprawa jest oczywista. Ale czasem - faktycznie, jest to kłopot.