Skocz do zawartości

Pelikan m200


Pingwin

Polecane posty

Ktoś musi zacząć. :)

Pelikan m200 – no bunny review (bo obiecałem Thayowi)

Tytułem wstępu

Pelikany zawsze bardzo mi się podobały. Uważałem jednak, że

nie jestem dość bogaty, żeby je kupować. Choroba jednak zwyciężyła rozsądek i ptaszysko przyfrunęło do mnie. ^_^

Upierzenie

Czarna skuwka, czarna sekcja i pokrętło. Korpus zielony, w niektórych miejscach bardzo ładnie iskrzy, daje wrażenie głębi. Do tego pozłacana stalówka i pierścienie. Klasyczny wygląd, niewymuszona prostota i elegancja. W skali od 1 do 10 za wygląd daję 11.

Sposób odżywiania

Za napełnianie odpowiada klasyczny piston filler. Pojemny, łatwy w obsłudze czy ewentualnej naprawie.

Dzióbek

Sercem (czy tez dziobem) pióra jest pozłacana stalówka ze stali (powtarzam się) nierdzewnej. Pisze się nią bardzo dobrze, choć ja musiałem zdobyć pewną wprawę, by się nią posługiwać. Trudno opisać jej charakter. Tego po prostu trzeba spróbować. B)

Wyryto na niej symbol grubości – w tym przypadku F – oraz logo firmowe. I tu spotkało mnie zaskoczenie – na szczycie skuwki umieszczone jest nowe logo (pelikan w gnieździe z jednym pisklęciem), natomiast na stalówce pisklaki są dwa. Posiadacze emdwusetek, też tak macie?

Promyczki Röntgena, czyli widoki w trzewiach

Pomiędzy korpusem a sekcją jest okienko, przez które można zobaczyć, czy aby atrament nam się nie kończy. Jest ono jednak na tyle nieprzezroczyste, że oglądać je trzeba pod światło. Dlaczego tak? :unsure:

Jakość wykonania

Bardzo dobra, jedyna zauważoną przeze mnie niedoróbką jest ślad po łączeniu na sekcji. Przy tej cenie nie powinno juz być takich rzeczy… :angry:

Kilka zdjęć

Tutaj są. Przepraszam za ich jakość, po prostu nie mam odpowiedniego sprzętu.

Zwierzak

Królika miało nie być, więc nie ma. Ale za to jest ptaszek:

001bbc.jpg

Mam nadzieję, że jego ad mini nie odstrzelą…

Cena/jakość

Na Pelikana m200 trzeba wysupłać ok. 250 zł, czyli ani mało, ani tez tak strasznie dużo. Cena jest według mnie adekwatna do jakości materiałów i wykonania.

Podsumowanie

Polecam gorąco wszystkim, którzy rozpoczynają przygodę z piórami, a także starym wygom. To naprawdę świetne pisadło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Widać w nich pióro Pelikan, które jest znane z tego że < zawsze > pisze............w przeciwieństwie do innych marek.....gdzie różnie bywa..............

Choć też uważam, że Pelikany to niezłe pióra, z tym "zawsze pisze" bym polemizował. Sporo Pelikanów przewinęło mi się przez ręce i które pisały, to pisały. A ile po kilka razy lądowało w serwisie, to już tylko pen doctorzy wiedzą. Ne ma idealnego pióra. Jeśli ktoś sądzi inaczej, to po prostu znaczy, że jeszcze nie trafił na swój wadliwy egzemplarz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszcze powazniejszą wade: nie potrafię we wspolczesnym pakerze piora dostrzec

odnosnie pelikanów - mam kilka, z 2 walczyłem dzielnie, jednym piszę od 90/91 roku i jestem z niego zadowolony. Jakim?

Dokladnie takim:

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/2535-pelikan-m-100-whiteblack-sprzedam/

Obecnie bidula nie ma klipsa i jest na emertyturze, ale nadal to jedno z lepiej piszących moich piór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo Pelikanów przewinęło mi się przez ręce i które pisały, to pisały. A ile po kilka razy lądowało w serwisie, to już tylko pen doctorzy wiedzą.

-------- ----------------- ---------------------- ---------------------- ---------------- -----------------------

.....a i owszem........ale jeżeli weżmiemy ogół " populacji " piórowej............no to Pelikan jest w czołówce tych niezawodnych piór.........

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............no to Pelikan jest w czołówce tych niezawodnych piór.........

Raczej był, jakość bardzo spadła po przejęciu przez kapitał z Dalekiego Wschodu, ale ceny za to poszly w góre :P. Zresztą widać to u moich przyjaciół w sklepie. Już ich tak gorąco nie polecają i nawet nie muszą. Przestały sie sprzedawać.

Nie znaczy to, że jestem nastawiony źle do tych piór.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Podoba mi się to pióro i chyba zacznę na nie zbierać. Lubię duże pióra, a to sięga od Francji do Ukrainy!

to nie jest duże pióro.

 

 

 

akya.jpg

 

na tym zdjęciu masz po środku TWSBI 580 (demonstrator) i M250 (czarny ze złotymi wykończeniami). TWSBI jest mniej więcej wielkości wspomnianego przez Pitera M1000.

inne pióra od lewej:

herlitz my-pen, herb 330, chollima, parker 45, ar-3, diplomat esteem, lamy 2000, yiren 601, twsbi 580, pelikan m250, pelikan m20, pelikan m100, pelikan p22, reform 1745, parker 15, pilot 78g, herlitz tornado.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...