Skocz do zawartości

Sheen Machine 2 utrudniony spływ


MIecznik

Polecane posty

Kupiłem z początkiem marca Sheen Machine 2 (KWZ) i mam pewne spostrzeżenie. Napełniłem tym cudem pióro, a konkretnie Kaweco Sport (ale to w tym momencie ma mniejsze znaczenie) i widzę, że kiepsko spływa ze ścianek naboju. Bo nie ukrywam, że użyłem zestawu oszczędnego pióromaniaka. Wypisałem 2/3 naboju, natomiast mimo potrząsania, pstrykania w nabój atrament przykleił się do ścianek i ani drgnie. Mam też 2 nierozpakowaną butlę Sheen Machine i obawiam się, że będzie podobnie. Czy Wy też macie takie doświadczenia? Dodam, że pisze się tym świetnie, cieniuje, przepływ lepiej niż ok. natomiast ten efekt klejenia się mnie zastanawia. Załączam 2 fotki:
atrament-do-pior-wiecznych-kwz-ink-sheenbzYwoSF.jpg

Edytowano przez Miecznik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Klerk napisał:

A czy we wnętrzu naboja jest kulka? W standardzie euro najpierw pełni rolę korka, po wbiciu staje się mieszadełkiem atramentu.

Jest kuleczka, jakby szklana, maleńka jak to w tych nabojach europejskich. Ale wyobraź sobie, że stukanie w ścianki naboju nie pomaga :( I to mnie niepokoi. Bardzo lubię ten atrament, ale jego fizyczne właściwości mnie martwią. Obawiam się co będzie w przyszłości ze spływakiem. A przecież to nie jest atrament z serii galusowej. 

Edytowano przez Miecznik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Markol napisał:

Jeśli pióro nie przerywa i nie zasycha to znaczy, że ta ilość atramentu, która spływa po ściankach naboju jest wystarczająca. Jak mawiają Amerykanie, dopóki działa, nie naprawiaj ;)

Zgadzam się z Tobą i Amerykanami :) Tylko wkurza trochę, że atrament nie spływa do końca. Widocznie jest bardziej lepki. Tajemnica manufaktury KWZ. Pozdrawiam i miłego dnia 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja myję naboje płynem do naczyń czyli jest wtedy odtłuszczony i atrament się nie klei. To samo robię z piórami na zewnątrz i wewnątrz. Odtłuszczam je i spływ jest rewelacja. Co do Sheen machine napisz nim coś i potrzyj palcem jak wyschnie :) zostaje samo machine 😉 używam Diamine Majestic zamiast tego atramentu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Radioactive napisał:

Co do Sheen machine napisz nim coś i potrzyj palcem jak wyschnie :) zostaje samo machine

To akurat prawda. Jak masz wilgotną dłoń i oprzesz o zapisaną stronę to wyłazi bazowy kolor, zupełnie inny. W tym przypadku jasno niebieski. Trochę intrygujące powiem delikatnie. Trzeba to brać pod uwagę przed kupnem. Szczególnie podatne są te "machiny" na rozcieranie na papierach 90g i więcej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2022 o 11:08, Radioactive napisał:

No ja myję naboje płynem do naczyń czyli jest wtedy odtłuszczony i atrament się nie klei. To samo robię z piórami na zewnątrz i wewnątrz. Odtłuszczam je i spływ jest rewelacja.

W cytowanym przypadku nie do końca chodzi o odtłuszczanie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to działa? Kiedyś uczono, że to "odkryli radzieccy uczeni", obecnie obowiązuje formuła "według badań amerykańskich uczonych", tak czy siak, jednak działa😀, dla ciekawskich hasła:  Detergenty,   Hydrofobowość, Lipofobowość, Kopolimery,...   i jeszcze więcej, gdy się zapytamy Wikipedię, co to właściwie są te nabłyszczacze🤔     

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...