Skocz do zawartości

Klips Parker IM


MIecznik

Polecane posty

Parker IM, to pióro problematyczne. Wiem. Niemniej jak się go już ma to chciałoby się coś usprawnić.

Może ktoś mi podpowie czy da się zdemontować czapeczkę skuwki? Chcę dostać się do klipsa, 

żeby spiłować 2 kolce metalowe, szarpiące krawędź kieszeni. Nie za bardzo da się to zrobić przy

założonym klipsie, bo się porysuje powierzchnię skuwki i przy okazji klips...

A za jednym zamachem uszczelniłbym ten durny, owalny otwór pod klipsem. Będę wdzięczny za

podpowiedzi. Poniżej fotki:

dZ3OvqE.jpgHpdpaqu.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markol napisał:

No cóż, z jakichś powodów ten piór zasłużył na swoją opinię. Nota bene Chińczycy wyprodukowali całkiem udanego klona IMa 1szej generacji pod nazwą Luoshi coś tam. Moim zdaniem jest dużo lepszy od oryginału.

Tego nie wiedziałem, za to spotkałem klona Parkera 51. Cena ~ 1/10 oryginału i pewnie też lepszy. 

Edytowano przez Miecznik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miecznik Jak napisano skuwki nie rozbierzesz, już na marginesie Parker I.M., Urban  to "chińszczyzna", pióra "klepane" na ilość a nie jakość. A jaka jest ich jakość to widać m.in na przykładzie Twojego egzemplarza. Na forum toczą się spory, jedni bronią tych piór, drudzy psioczą na czym świat stoi i każda ze stron nie przyjmuje do wiadomości że mogą być te pióra dobre lub złe. Bo takie są, co komu się trafi, jedne są dobrze wykonane, drugie beznadziejne. I.M. to niekończąca się opowieść, co do klonów, Chińczycy mają tego multum pod wieloma nazwami. Już nawet to nie są klony, większość to pisadła lepsze od tego co zamówił Parker. Urbana nie naśladują, robią podróbki ale nie wykorzystują wzoru korpusu, I.M. jest klasycznym w formie piórem i ten wzór pozostanie na dłużej, są chińczyki na standardowe naboje, klasyczne stalówki a na zewnątrz wyglądają jak P. I.M. Co do twojego przypadku przyznam szczerze że pierwszy raz widzę taką niedoróbkę. Przewinęło mi się wiele tych piór, parę lat temu już seryjnie uszczelniałem skuwki, sam miałem kilka egzemplarzy. Normalne, swego czasu bardzo popularny model a jego forma jeszcze bardziej zwiększała tą popularność. Pozostało Ci spróbować sposobu który opisał @Klerk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Klerk napisał:

Co prawda w innym piórze, ale ja ten zadziorny klips złagodziłem tak:

Uchwyciłem silnymi szczypcami tuż przy krawędzi te zadziory, przez tekturę na zewnątrz  aby nie skaleczyć, ścisnąłem i blacha się poddała😀, przylgnęła do trzona klipsa.

Ryzykowne, ale możliwe do zrobienia. Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Syrius napisał:

Co do twojego przypadku przyznam szczerze że pierwszy raz widzę taką niedoróbkę.

No to wyobraź sobie Kolego, że mam 2 egzemplarze tych IM ów, leżą w opakowaniach prezentowych i sobie na nie patrzę. Może rozsądniej odsprzedać komuś, kto coś zrobi z tymi zadziorami na klipsach. W sumie pióra nowe i szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...