Skocz do zawartości

Ładne, niezawodne, zakręcane.


Polecane posty

12 godzin temu, Vermis napisał:

https://f-pen.pl/twsbi-precision-gunmetal-b
Co myślicie o tym modelu?

Kupiłem używane przypadkowo chyba ze 2 lata temu. Od tego czasu jedno z moich ulubionych piór.

Mam stalówkę F, na pewno nie jest sucha ale nie jest tez przesadnie mokra. Doskonale pisze każdym atramentem, który tam wlałem. No i nie zasycha, najdłuższa przerwa trwałą u mnie chyba ze 2 miesiące. Na początku się zastanawiałem: po co ja to kupiłem? Zalałem na próbę i od tego czasu zmieniam atrament na inny kiedy poprzedni się kończy. Polecam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vermis napisał:

Co myślicie o Platinum PNS5000-50?Albo Faber Castell E-Motion?

Procyona nie miałem w rękach, więc się nie wypowiem. Co do FC  e-Motion to jest to pióro dość ciężkie i raczej grube w sekcji, więc nie każdemu będzie odpowiadać. Warto przymierzyć się do niego przed zakupem, żeby uniknąć rozczarowania. Na skuwce i sekcji wersji chromowanej zostają wyraźne odciski palców, niektórym osobom to przeszkadza. Aby tego uniknąć można przymierzyć się do wersji czarnej, ale jest znacznie droższa. Za to stalówka bardzo dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procyon takie sobie, na pewno nie wygląda na żywo na ekskluzywne. Wrażenia z pisania też przeciętne, ale niezawodne to ono jest - dobrze uszczelnione, długo nie zasycha i startuje od razu nawet po pół roku leżenia. Mało używam, więc nie wiem jak z trwałością powłok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około 500 zł  (cena bez VAT) można kupić Pilot Custom 74, np. na ebay albo na pensachi. Doliczyć należy jeszcze koszt przesyłki oraz podatek VAT, więc realnie wyjdzie z 650, a więc ponad Twój budżet, ale masz złotą stalówkę, zakręcaną skuwkę i możliwość kupienia stalówki soft, choć ta nie każdemu musi odpowiadać.

Poniżej 400 można mieć Kaweco Dia2, poniżej 500 wersja z pozłacaną stalówką.

W tej cenie można mieć też pelikana m200, zakręcana skuwka, tłokowy system napełniania. Generalnie bardzo fajne pióro, tylko małe i plastik szybko się rysuje.

 

Edytowano przez jmm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...