Skocz do zawartości

Przytlumiony czerwony - jaki?


filifionka

Polecane posty

Poszlam po herbin czerwien opery, bo widzialam chyba pierwsza wersje, ale w sklepie byl nie czerwony tylko buraczkowy i to nie to. Szukam przytlumionego czerwonego, czyli nie krwisty nasycony czerwony, ale bez wycieczek w strone buraczkow i rozowosci. Potrzebuje do papieru jakosci zblizonej do zeszytow z hipermarketu, czyli rozmazywanie i rozlewanie moze byc duzym problemem. Papieru nie wybieram, moge sie dostosowac albo nie, co z pewnych wzgledow rodzinnych skonczy sie zle. Naboje international albo kalamarz. Bedzie uzywany do jednego, powiedzmy, projektu, a potem w ogole nie. Jest cos takiego?

Sprawdzilam i jest ciezko wybrac z probek udostepnionych przez specjalistyczne sklepy, kolor na ekranie i kolor na miejscu moga byc rozne. Dodatkowo nie za bardzo mam czas zamawiac probki i sprawdzac doswiadczalnie, bo to moze rozwlec zakup do nawet miesiaca, tyle czasu nie mam.

Tak naprawde to jedna z tych zwariowanych sytuacji, kiedy oczywiscie moge wyjasnic, ze nie znajde czasu przez prace. Tylko za 15 lat uslysze, ze o jedna rzecz poprosili, a ja taka malpa nie pomoglam. Mniej komplikacji, jesli po prostu zrobie co sie da bez dyskusji. "A bo teraz nikt nie pisze piorem, a tu musi byc elegancko", tak ma byc, cytat jest doslowny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytułem suplementu, jest używany przez bliską mi osobę do sprawdzania prac uczniowskich. Wpisuje się zatem do Twojego założenia, że ma pisać zadawalająco w zeszytach z supermarketów. Pisze i nie rozlewa się. Nie wyłazi na stalówkę jak np. Pelikan 4001 red. Świetny przepływ. Błyskawiczne zasychanie. Kolor czerwony, przytłumiony. Mam porównanie, bo osobiście używam Diamine Matador. A to już zasychająca krew.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z palety Herbina mogę polecić Rouge Grenat. W Twoim Piórze był dostępny w nabojach i flakonikach.

Rzadko używam czerwonych atramentów, ale ten jest naprawdę dobry.

P.S. Tylko nie wiem, czy jest dostatecznie "przytłumiony" :unsure:

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przytlumiony" w uzytym kontekscie ma nie byc super mocno krwisty, raczej stonowany. Nie wyblakly rozowy, bo jak sie do tego dolozy potencjalnie zly papier, wyjdzie naprawde ciekawie.

Skocze w srode do kaligrafa (ostatnio tylko w srody otwarci, kiedys w pn tez) i do twojego piora, sprawdze co z tych 2 jest dostepne od reki bez zamawiania. Wielkie dzieki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...