Skocz do zawartości

Pióro dla początkującego.


Polecane posty

Dzień dobry,

jak w temacie - poszukuję pióra dla początkującego. Zależy mi by było ono dość lekkie, o stalówce M, piszącej "sucho". Co do budżetu - planuje przeznaczyć na ten cel do 200 złotych (nie interesują mnie tzw. chińskie pióra).

Na jakie parametry, czy elementy powinienem zwrócić jeszcze uwagę przy wyborze pióra?

Z wyrazami szacunku,

Jakub Chlebny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamy Safari/Vista/ALstar.

> Na jakie parametry, czy elementy powinienem zwrócić jeszcze uwagę przy wyborze pióra?

Przede wszystkim na to, żeby Ci się podobało ;) I unikać ewidentnych bubli (jak na przykład poprzednia generacja Parkera IM, jeszcze sporo ich leży w sklepach - choć na niego nie powinieneś się nadziać, bo nie był lekki, więc nie spełnia Twoich wymagań). Jeśli masz możliwość gdzieś dotknąć i wypróbować przed zakupem pióro, które Ci się podoba to warto z tego skorzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Jakubie taka mała dygresja, większość piór z tego zakresu cenowego jest produkowana w Chinach, pomijając kilka wyjątków. Po prostu znane firmy zlecają produkcje tanich modeli piór, Chińczykom. Jednym z tych wyjątków jest proponowane Lamy przez kolegę Rittel, nie będziesz miał ogromnego wyboru ściśle trzymając się tej reguły. No chyba że miałeś na myśli pióra "firm/marek" chińskich którymi nie jesteś zainteresowany. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Waga o której piszesz, może kształt, wielkość pióra, czy wolisz pióro które ma węższy chwyt/sekcję itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektorych empikach sa powystawowe egzemplarze al-star i safari w okolicy 50-80 zl w roznym stamwie zuzycia. Jedno w galerii kazimierz (w Krakowie) bylo jakby wlasnie wyciagniete z opakowania, ale takie w galerii krakowskiej wygladalo jakby ktos doswiadczalnie sprawdzal co mozna zniszczyc zanim pracownicy wystawia klienta za drzwi. Klips sam sie raczej nie urwie?

Moze dla poczatkujacego taki egzemplarz jak w galerii kazimierz byliby dobry? Tylko sprawdzic, czy w najblizszym empiku tez takie maja i w jakim stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamy to dobre pióra, ale suchymi bym ich nie nazwał, a wszakże takie było wymaganie autora. Poza tym rozważyłbym Pilot Metropolitan (MR), Platinum Preppy (Prefounte -> ładniejszy plastik).

Najlepiej udać się do sklepu, który umożliwia przetestowanie pióra, albo popisanie próbnym egzemplarzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedź!

Trochę poczytałem i teraz zastanawiam się nad Jinghao 85 (Parker 51?). Ewentualnie, czy możecie polecić jakieś pióro do 400 złotych, które nie wygląda strasznie tandetnie? Tym razem pióra "mokre" też wchodzą w grę? Co do Parkera IM -  co jest z nim nie tak?

Z wyrazami szacunku,

Jakub Chlebny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mnrch0 said:

Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedź!

Trochę poczytałem i teraz zastanawiam się nad Jinghao 85 (Parker 51?). Ewentualnie, czy możecie polecić jakieś pióro do 400 złotych, które nie wygląda strasznie tandetnie? Tym razem pióra "mokre" też wchodzą w grę? Co do Parkera IM -  co jest z nim nie tak?

Z wyrazami szacunku,

Jakub Chlebny.

IM, start model, zasycha. Ma wadę w konstrukcji skuwki. Ktoś uznał za świetny pomysł wentylowanie stalówki…

Nowy model ma inna stalówkę i skuwkę. Czy jest lepiej? Nie wiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mnrch0 napisał:

Ewentualnie, czy możecie polecić jakieś pióro do 400 złotych, które nie wygląda strasznie tandetnie? Tym razem pióra "mokre" też wchodzą w grę?

Nie tandetnie, czyli dostojnie, czyli na wzór klasyka, np. Parkera Duofold, a konkretnie proponuję Jinhao 100. Można kupić również w Polsce z natychmiastową dostawą, choć drożej.

Hd9b8535d235e4930a3fbe8b2d1e29572z.jpg_6

Początek mojej przygody z tym piórem opisałem tutaj, a jaki będzie ciąg dalszy nie omieszkam napisać☺️😉.

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/15389-pióra-które-cieszą-oko-i-łagodzą-ostre-stany-piórozy-😀/?do=findComment&comment=202985

Edytowano przez Klerk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...