Skocz do zawartości

Lamy chyba cp1 bez paragonu?


Polecane posty

Wyskoczylo mi lamy chyba cp1 stalowka M w Krakowie, czyli nie ma potencjalnych problemow z wyslaniem, na olx, nie udostepnie linka, bo wyjdzie reklama mojej aukcji. Cena okolice 60 po lekkiej modyfikacji, w tej chwili mam zaklepane do poniedzialku. Wyglada na stan dobry, jest pudelko i ulotka,  czyli jakby oryginalne, ale za to bez paragonu, czyli w razie naprawy problem. Ma logo firmy, czyli potencjalnie egzemplarz rozdawany. Jakby kupic, czy to jest legalne? Bez paragonu z jakiej chmurki spadlo, teoretycznie??

I co teraz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj.

Dodatkowo pogrzebalam i nie mam pojecia, czy to faktycznie cp1, ze zdjecia rownie dobrze moze byc st. Moze jednak podam link? Miasto sie zgadza, ale sprzedajacy jest panem i to na pewno nie ja. Pewnie wyjdzie, ze to w ogole nie jest lamy tylko chinski odpowiednik za 5 zl z moim talentem do wyszukiwania dziwnych ofert. :wallbash:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, filifionka napisał:

Jakby kupic, czy to jest legalne? Bez paragonu z jakiej chmurki spadlo, teoretycznie?

I co teraz?

Skoro rozdawany to skąd miałby człowiek paragon wziąć? Jezeli używane samochody ludzie sprzedają bez faktury zakupu, nie wystawiając paragonów to chyba tym bardziej z piórem nie ma problemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w końcu daj tego linka. Wszyscy zobaczą o co chodzi i dostaniesz wtedy konkretne info. 🙂

Zakładamy, że gdyby było Twoje i to Ty byś go sprzedawała to najpierw wylądowałoby na tym forum w dziale ogłoszenia o sprzedaży... Tak, że... luzik. 🙂

Edytowano przez moogoom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są to te dwa lamy od sprzedawcy "allelombard", to są to modele ST. Porządne pióra, ale dość wąskie sekcje, więc z założenia lepiej nadają się do krótszych notatek niż dłuższych sesji. Jeżeli nie przeszkadza ci grawerunek, to cena wydaje się być atrakcyjna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/wieczne-pioro-lamy-nowe-CID767-IDNYh5T.html#2330c36d46

Na pewno nie jest to moje ogloszenie.

Zaznaczam, ze upieram sie przy kupieniu piora z powodow innych niz wielu Uzytkownikow. W pazdzierniku 4 tygodnie przed moimi urodzinami umarla moja Bunia. Przeplakalam urodziny w listopadzie i wiekszosc miesiaca, potem Swieta i Nowy Rok. Za 2 dni moje imieniny i znowu bede plakac. Albo kupie i pozre paczke batonikow prince polo, albo pioro, w kazdym razie potrzebuje czegos na pocieszenie. Z 2 opcji pioro lepsze. Niestety byly pewne wydatki i piora lepszej jakosci odpadaja, nawet takie z przedzialu 300-500, nie mowiac o naprawde wysokiej polce cenowej.

Edytowano przez filifionka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pióra jak już wspomniano jest to Lamy st(45), tzw.gift z logo banku i to logo daje pewną wskazówkę z jakiego okresu jest lub są te pióra(jak sprzedawca ma ich więcej). Model ten pojawił się w drugiej połowie lat 90, BfG Bank AG istniał pod tą nazwą do roku 2001 to znaczy że to pióro może być z lat 2000-2001 nawet starsze, fajny staruszek dla młodzieży w pewnym sensie vintage :)

Edytowano przez Syrius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, moogoom napisał:

A jak szukasz czegoś w konkretnej kwocie to pisz na forum, może akurat coś komuś zalega w szufladzie i ci chętnie odda...? 😉

Popytaj...

Oj, nie. Tak nie mozna. Naciagac kogos na pozbycie sie piora potencjalnie w nizszej cenie, to by byl skandal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, filifionka napisał:

Oj, nie. Tak nie mozna. Naciagac kogos na pozbycie sie piora potencjalnie w nizszej cenie, to by byl skandal.

Hehehehe ja tam nie mam skrupułów...

Jak masz coś do 2 stówek co pozwoli mi pisać tym na co dzień [notatki itp.] to daj znać może się jakoś dogadamy...

Więcej nie dam, bo ja piórami piszę, a nie kupuję ich po to, żeby je mieć...  😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wlasciwie one sie zachowuja jesli mogly lezec 20+ lat nieuzywane? Niemiecka jakosc sie zgadza, ale kiedy takie pioro zamienia sie w przypadek beznadziejny nie do uratowania? Pioro uzywane i czyszczone w odpowiednich odstepach to co innego, ale to z ogloszenia moglo lezec zapomniane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, filifionka napisał:

ale to z ogloszenia moglo lezec zapomniane

No i co w związku z powyższym? Tam w środku nie ma gumowego saka, nie ma co sparcieć. Stalówka od patrzenia na nią też się nie zużyła 😀Nawet jeśli w środku jest zaschnięty atrament (choć to podobno nieużywane pióro) to cierpliwe wymoczenie zazwyczaj załatwia sprawę. A poza tym oferta spod linku jest już nieaktualna tak więc po herbatce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filifionka napisał:

Stuletnie piora i masowa produkcja dla proletariatu to nie jest ta sama technologia i jakosc wykonania. 

Ale to nie była masowa produkcja dla proletariatu. Po zdjęciu z zewnątrz widać było, że pióro jest w dobrym stanie. Znając życie to wypisało tyle, co w naboju startowym. Za tą cenę - było warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...