Skocz do zawartości

Parker


Pan_Q

Polecane posty

Czarno-czarny Parker Sonnet (18K, starszy model) pisze wręcz wzorowo, doceniłem to nie tylko ja, a wiecie że mam nie jedno pióro😉, ale także obdarowana osoba (moje ❤️❤️💖😘). Czyżby aż tak szczęśliwy traf? Myślę, że przed zakupem trzeba po prostu pióro konsekwentnie przetestować, przecież kładziecie sporą kasę na blat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ann_gd Dobrze wiesz że nie ma praktycznie żadnego pióra poniżej Premier'a w wersji Black Edition. Kolega miał na myśli czarną sekcję, korpus, skuwkę. Tak na marginesie sam Premier ma tyle wspólnego ze starym Premierem co dzisiejszy Sonnet z MkI. Dobrze wiesz że od 2000r.Parker do brand i już cudował z piórami wykorzystując stare nazwy, zaczęło się odcinanie kuponów i mydlenie oczu fikuśnymi edycjami. Ciąg dalszy tego cyrku trwa w najlepsze, może po kolejnym odświeżeniu każdej z serii, doczekasz się nawet Vectora w wersji Small Black XXXL 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Syrius napisał:

@Ann_gd Dobrze wiesz że nie ma praktycznie żadnego pióra poniżej Premier'a w wersji Black Edition. Kolega miał na myśli czarną sekcję, korpus, skuwkę. Tak na marginesie sam Premier ma tyle wspólnego ze starym Premierem co dzisiejszy Sonnet z MkI. Dobrze wiesz że od 2000r.Parker do brand i już cudował z piórami wykorzystując stare nazwy, zaczęło się odcinanie kuponów i mydlenie oczu fikuśnymi edycjami. Ciąg dalszy tego cyrku trwa w najlepsze, może po kolejnym odświeżeniu każdej z serii, doczekasz się nawet Vectora w wersji Small Black XXXL 

To czemu mam trzy...? Wraz z Premierem? A taką wersję Vectora kupię, byle był oryginał, a nie pokaz możliwości małych chińskich rączek pod inną nazwą:)

@Klerk nawet klips czarny ;) a takiego widziałam póki co jedynie u chińskiego przyjaciela :D

Edytowano przez Ann_gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Syrius napisał:

nie ma praktycznie żadnego pióra poniżej Premier'a w wersji Black Edition

Jest IM w wersji Achromatic Black, o ile to coś można nazwać piórem. Raczej jest to przyrząd sprawiający złudne wrażenie pióra ;)

Urban też był chyba w wersji prawie całkiem czarnej, ale ze srebrną stalówką (chodzi oczywiście o kolor a nie tworzywo).

 

16 godzin temu, Klerk napisał:

Na czym polega czarność-czarności?

 Na czarnej stalówce, klipsie, pierścieniach etc. Czyli wszystko w czerni, nie tylko korpus i skuwka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybaczam stalowe stalówki w czarno-czarnych, bo inaczej bym nie popadła w tą paranoję, a stało się to za pomocą Faber Castella Basic Carbon Black, a ten akurat nie ma czarnej :D Urban i IM-nowy są na stanie. Jednego Crossa też mam sprzed lat i zaliczam do kolekcji mimo białych ringów na korpusie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, jak widać dzisiaj liczy się "nalepa" na byle czym w tym przypadku chodzi o pisadło zwane piórem pod tytułem Parker. Można te same słowa przypisać nie jednej takiej "słynnej, znanej" nalepie. W przygotowaniu mam partie 11 gwoździ calowych z wygrawerowanym logo Parker, dla kolekcjonerów-fanatyków zamierzam wypuścić 5szt.czarnych gwoździ oksydowanych i podświetlane logo "Parker". OK żarty na bok.

Wróćmy do tematu. Wymieniacie te modele piór:

z9Twv3o.jpg

QCuz7jq.jpg

Do tego pisadła które nie uważacie za godne używania

2fuv8SI.jpg

I multum podobnych w całej palecie "słynnych" modeli I.M.,Urban itp.

Wymienia się jak widać jakże pożądanego P.Premier Black Edition 2016 a może nawet 2009. W sumie to słynna data wskrzeszenia na nowo tego zacnego modelu.

Tylko przez kogo bo Parkera jako firmy, producenta, firmy która wprowadzała nowinki, standardy, w pewnym sensie kreowała rynek piór, firmy której nie ma, została tylko słynna nalepa, grawer na byle czym. Wracając do P.Premier, tak wygląda prawdziwy Premier, prawdziwy Parker

GBE7Igc.jpg

mBgno0R.jpg

Dla was nie ma znaczenia historia firmy, liczy się tylko ten wyrobiony przez dekady znaczek. Nie ważne że obecnie trzepie się kasę na tych samych piórach tylko w 5 rodzajach korpusów i 54 wariantach kolorystycznych. Te same pióra, te same stalówki tylko 5 różnych opakowań pod szyldem korporacji która wykorzystała tonącą łajbę ze znaną nazwą na burcie. Tym jest Parker, Waterman, Kaweco i wiele innych, znanych gigantów którzy dzisiaj są tylko marką w rękach cwaniaków, wykorzystujących wyrobione przez lata znaki handlowe. Spokojnie nie mi decydować co kto ma kupować, jak każdy z was mam swoje zdanie. Dla mnie "Parker" może być własnością Coca Coli i modele 2025 mogą być z "unoktanium" z domieszką pyłu księżycowego(Parker kiedyś miał w ofercie takie pióra). Dla mnie to nie jest Parker tylko znane logo wytłoczone/wygrawerowane na dowolnym produkcie przypominającym pióro. A propos Chińczyków które są klonami "słynnych" I.M.te "paszkwile" przynajmniej piszą, są nawet na standardowe naboje i nie wysychają po tygodniu na pieprz. Takie swoiste kuriozum gdzie Chińczyk poprawił Chińczyka produkującego "słynne" I.M, Urbany dla równie słynnego "Parkera".

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rittel Jakoś nie widać tego no chyba że dzisiaj taka moda na gloryfikacje samych znaczków, napisów. Jeszcze trochę wystarczy sam karton ze znanymi logami i już obiekt pożądania gotowy. Tak, masz rację, wszyscy, wszystko wiedzą to co chcą wiedzieć. Parker kombinował na dwa fronty, oferował pióra na rynek Amerykański i Europejski, przykładem takich kombinacji był m.in Premier, model opracowany na Europę, przeróbka wysłużonego P.75 ale oczywiście wy wszystko wiecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Syrius napisał:

Jakoś nie widać tego no chyba że dzisiaj taka moda na gloryfikacje samych znaczków, napisów.

Wszyscy w tym temacie się śmiejemy z współczesnego Parkera i jego pióropodobnych produktów. Ale też umiemy umiemy docenić te, które im wychodzą - jak choćby wspomniany Premier. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...