Skocz do zawartości

Napełnianie wkładu atramentowego pióra kulkowego Parker


Klerk

Polecane posty

Moja Żona nie jest przekonana do piór prawdziwych, ale zapamiętale wypisuje te kulkowe i inne długopisy, np. te Parker Vector:

4197kXc-kcL._AC_SY350_.jpg

Piórko kosztuje ~50,-zł, ale wkład atramentowy to 15.- a nawet 20-zł.

41laaD-4JjL._AC_SY580_.jpg

To mnie zirytowało, ile fajowskich atramentów można by kupić!! Poszperałem w necie i oczywiście jest! Inni zirytowali się wcześniej i podzielili wiedzą:

https://m.youtube.com/watch?v=fubuB2s-vwA

Banalnie proste, wypróbowałem, działa znakomicie, "nie widać różnicy, a skoro nie ma różnicy to po co przepłacać?" (to ze starej reklamy proszku). Strzykawka insulinowa najlepsza, ale jeśli wszyscy w rodzinie zdrowi, to można zwykłą, ale trzeba powiększyć otworek albo zastosować redukcję ze sztywnego wężyka. Używam atrament Pelikana 4001, nigdy nie wlewajcie więcej niż 1ccm! Lepiej częściej ale mniej, to unikniecie wycieku. Uwaga techniczna: atrament wlewany jest kanalikiem odpowietrzającym w plastikowej końcówce sztyftu piszącego. Tam też pojawiają się ewentualne wycieki po przepełnieniu. Wnętrze wkładu wypełnione jest włókniną jak pisaki i to utrzymuje atrament. 

Powodzenia! Myślę, że też usłyszycie: "no, no, ale to sprytnie wykombinowałeś". 😀😃😄

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie uzupełnię link do filmiku jak wykorzystać rurkę plastikową, o której wspominałem:

https://m.youtube.com/watch?v=uMtBMEE7tas

 

11 godzin temu, Syrius napisał:

Cześć. Proponuje iść na całość i zmajstrować taki wynalazek ;)

https://allegro.pl/oferta/pioro-metal-kulkowe-na-naboje-etui-w-pudelku-prez-7691981425   ...

Widziałem takie piórka dziecięce, za kilka zł, w markecie. Pisanie naprawdę super ekonomiczne, jeśli komuś obojętne czym pisze. Mnie zastanawia aspekt techniczny, trwałość tej kulki. Producenci robią wkłady jednorazowe, a nawet całe pióra (np. Pilot) z dwóch powodów: 1. chcą zarobić jak najwięcej nie patrząc na powstające góry odpadów👹, po 2. trwałość obracającej się kulki jest ograniczona, szybko pojawiają się luzy w gnieździe i atrament wypływa inaczej, "szczególarzom" to się nie podoba. Ale typowo wkład można napełnić kilka razy, mając np. 5szt wypisanych, napełniamy wszystkie w kilkanaście minut i przed nami rok bezproblemowego pisania👍.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie jest tak źle choć przyznaję że nie używam tych piór tak często ale ten fakt stworzył pewien obraz jak zachowują się tego wynalazki i jaka jest ich trwałość. Z 4 lata temu wrzuciłem do koszyka w markecie z 3szt.paskudnego Cresco College, pióro kulkowe na naboje. Jako że dość grubo(dla mnie) piszą to używałem sporadycznie do zakreślania itp.rzeczy. Przyznam szczerze że zaskoczyły mnie te pisadła. Z dwa lata temu wpadły kolejne wynalazki od Cresco, coś bardziej przyzwoitego pod względem wyglądu

DLpMHyI.jpg

To samo pióro co taniocha College tylko tu już metal i cywilizowany wygląd. Pisze w zależności od atramentu pomiędzy F a M, przy rzadkich atramentach zdecydowanie M. Zachowuje się to to jak długopis, zostawisz otwarte przyschnie ale wystarczy rozpisać i pisze dalej. Zamknięte nie wysycha choć też trzeba rozpisywać gdy atrament zgęstnieje. Nie rdzewieje to, te końcówki są po prostu dobre jak w każdym przyzwoitym wkładzie czy piórze kulkowym. Co do kulki, tej nie zajedziesz, prędzej tą końcówkę w której jest osadzona. Kulki te są robione z węglika wolframu, każde w pisadłach gdzie stosuje się wkład. Twój patent jest dobry i daje możliwość używania piór kulkowych tych "ąę" dla piszących markami/firmami a nie piórami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...