Skocz do zawartości

Pióra które cieszą oko i łagodzą ostre stany piórozy 😀


Klerk

Polecane posty

Dla mnie, na ten przykład, pióro o kształcie cygara - czyli powyższy Sailor czy też spora część Montblanc nie wytrzymują próby czasu i obecnie wcale, ale to wcale mnie nie kuszą. Sailor Pro Gear lub Pilot 91 zbliża się najbardziej do cygarowego kształtu bez powodowania skrzywienia w moim mniemaniu. Z jakiegoś powodu modele a'la MB 149 wydają mi się pretensjonalne, trochę na pograniczu cliché. Złocenia dodatkowo to odczucie powodują. Proporcje mi w ogóle nie pasują - skuwka jest zbyt duża, zbytnio wychodząc poza obrys całości, a otwarte jest grube niczym wujek na weselnym parkiecie :)

Za to kształt pokroju Parker IM, Conklin Duragraph, Pelikan M205 i tym podobne, nie tylko są bardziej poręczniejsze (dla mojej dłoni) ale też cieszą moje poczucie estetyki. 

Gusta. 

Edytowano przez NimnuL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

W zasadniczej części się zgadzamy, gładki obły kształt, przyjemny do uchwycenia dłonią, do tego odpowiednia waga. Neandertalczyk też wybierał zaostrzony patyk bez sęków🤗, jestem o tym przekonany😀. A gdy możemy wybrać rozmiar i wagę: 

sailor-pro-gear-fire-special-edition-fou

.. i jeszcze kolorek jak kto lubi to... 👌👌👍.

 

2 godziny temu, NimnuL napisał:

...Za to kształt pokroju Parker IM, Conklin Duragraph, Pelikan M205 i tym podobne, nie tylko są bardziej poręczniejsze (dla mojej dłoni) ale też cieszą moje poczucie estetyki. 

conklin_duragraph_fountain_pen_review.jp

duragraph1acopy.jpg

... i znowu gładkie, obłe, zaostrzone patyki😀. Skuwka, złocenia,... itd. jak kto lubi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolę tzw. flat topy, a im mniej metalu na piórze, tym lepiej. Z obłych mam tylko jedno, protoplastę cygarowatych, czyli Sheaffera Balance.

Duragraph to bardzo, ale to bardzo wygodne pióro, aż żałuję, że swojego sprzedałem. Ale trzeba uważać, bo stalówki, zwłaszcza ze starszego okresu produkcji, robione przez Bocka, były kiepskie. Może teraz jest lepiej. Gdyby się pojawiły Duragraphy w całości czarne, pewnie bym kupił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też się zgadzam, czy "ogórek" w całości, czy ucięty na końcach, ważne aby pod palcami wygodnie i odpowiednia średnica, nie za mała😉.

 

1 godzinę temu, tom_ek napisał:

..Duragraph to bardzo, ale to bardzo wygodne pióro, aż żałuję, że swojego sprzedałem. Ale trzeba uważać, bo stalówki, zwłaszcza ze starszego okresu produkcji, robione przez Bocka, były kiepskie. Może teraz jest lepiej. Gdyby się pojawiły Duragraphy w całości czarne, pewnie bym kupił.

Skoro są czarne i czarne stalówki (patrz wyżej), na pewno się znajdzie.

Image%204-24-20%20at%209.38%20AM.jpg

Ciekawe jakby wypadły wrażenia z pisania po porównaniu do:

Hb4b33acaed8542d6b5526f65e4b788588.jpg_6

A te Jinhao 100 przetestowałem i bardzo chwalę sztywną, b.gładką stalówkę F, ale takie rzeczywiście F jakby japońskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...
Napisano (edytowany)

To się powtarza, podczas przeszukiwania ofert na zębatkę..

HTB10c9hPFXXXXa6XFXXq6xXFXXXn.jpg?size=9

..bo z analiz wyszła korzystniejsza zmiana przełożeń, zostałem przez algorytm Aliexpress "zaatakowany" metalowym piórem (tu i tu metal🫢)

HTB14Fwle8Kw3KVjSZFOq6yrDVXa6.jpg_640x64

Tak ostro to nie😄, bardziej z inicjatywą wkręcenia mnie w nowe trendy:

Sa08ce51481bc45a5b1c72323185d925an.jpg_6

Ostatnio obserwuję dosłownie wysyp metalowych liliputów, a tym zainteresowałem się bliżej:

S1885421bf9fa4b2d8c3ae41bf1f1155aQ.jpg_6

S27fab61a8d954ec8b21f8a67f3cded740.jpg_6

Szczegóły techniczne budowy:

S68d2e27e67f04ea7a1e3982c4c4d75bec.jpg_6

Nie ma konwertera😲,... bo by się nie zmieścił😁.

S13af9ada165e4c798028cb5588de64f2n.jpg_6

Skoro gęsto sypnęło, to i ceny realne, teraz to i $5 wystarczy🙂

Sdaf4671cc5ab44f5b7db32e99fd6369b0.jpg

Jeszcze nie "kliknąłem", ale algorytm, a może to już AI 😳?, odnotował moje zainteresowanie, jeszcze się z nim podroczę i następnym razem dostanę ekskluzywną ofertę😄. Mam doświadczenia z części rowerowych: ponieważ muszę sporo szperać aby technicznie wszystko "stykło", to później jestem miło zaskakiwany ofertami np. -30%😀👍A może ktoś z Was uległ pokusie i już pisze tym piórem? Jakie wrażenia? 

Nazwa: Kawaii, nowy producent?

Kawaii Portable Metal EF/F/Bent Excellent Luxury Brass Fountain Pen...

 

Edytowano przez Klerk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nie czekałem na odzew AI z Aliex..., kliknąłem! Przecież mogę sobie pozwolić na taki kaprys😉. Gdy robiłem takie grubsze zamówienie rewerowe, w zasadzie też kaprys🫢, ale wytłumaczyłem sobie, że taką sztycę to ja koniecznie potrzebuję😄😂, to przebiegły algorytm w pierwszych okienkach wyświetlił "moje pióro" i cena na czerwono: 18,zł -20%, przesyłka darmowa bo łączne zamówienie.  Doceniłem te grzeczne starania i "klik"... tak jakbym je miał już w dłoni:

S1885421bf9fa4b2d8c3ae41bf1f1155aQ.jpg_6

Wybrałem właśnie takie, jasny mosiądz, stalówka F.  To mój pierwszy metalowy liliput, co jest warty napiszę po testach.  Teraz wypada, zwyczajem tego wątku, przedstawić doborowe towarzystwo tych "metalowców":

kawecoliliputbrasssuprafountainpen2.jpg

Kaweco Liliput Supra Brass Fountain pen

Ciekawe czy moj też tak pięknie spatynuje:

shopping?q=tbn:ANd9GcQFf_f93NnhbMqk11_7T

A tu większy brat:

Se760ec1a188e45b5b9272d0cc4e3c51bT.jpg_6

Teraz dalsi kuzyni:

H11b12224452d45c2b1ad21816b9f38877.jpg_6

Majohn RS1 metalowe krótkie pióro wieczne stop tytanu ośmiokątne pióro atramentowe Schmidt EF/F nity prezent do pisania pióro biurowe

Sdb83dd1dba0e4372ad6582267a4fbe5bX.jpg?w

S5f21485232a44e0a9efb75ce557749b01.jpg?w

Nowy Hongdian M2 wieczne pióro Mini czarny las Metaverse projekt 26 # stalówki przybory szkolne artykuły piśmiennicze kieszonkowe długopisy

I jeszcze, jeszcze..., wszystkich "krewnych i znajomych Królika" nie sposób wymienić😉.

A w końcu próbowałem wywieść rodowód mojego liliputa:

Kawaii Portable Metal EF/F/Bent Excellent Luxury Brass Fountain Pen...

Na hasło  Kawaii  wujek Google dosłownie na pierwszych miejscach wyświetlił !!!!

Sf14ea3b50f62494ca820d42339e8163bV.jpg_6

???... zgłupiałem🥴😲, dopiero ciocia Wikipedia uczenie mi wyjaśniła🙂.  No dobrze, to jak w końcu to pióro się nazywa?  Potrafi ktoś z Was to wyjaśnić? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego niekończąca się opowieść. Pisałem ostatnio o nazwach jakie wymyślają sobie handlarze na Alie... Wielki G wyświetla Ci propozycje które zostały wymienione już przez samych użytkowników wyszukiwarki, to jest papuga która śledzi wszystko co robi użytkownik. Wyświetla Ci cudawianki, pluszaki, majteczki w kropeczki bo pod nazwą Kawaii masz mnóstwo różnorakiego asortymentu. To duża sieć sklepów w USA, Azji, nawet jest Kawaii Shop Poland, coś ala Pepco, wszystko ściągane z Chin, ciuchy, papucie, maskotki, itp. Napisz recenzję pióra, wpisz kilka razy nazwę Kawaii i już G przypiszę tą nazwę do piór wiecznych a jednym z odnośników będzie twój opis na tym forum. Tak działa G, taguję wszystko co poda użytkownik. Nadasz inną nazwę temu pisadłu to za jakiś czas pojawi się pod twoją wymyśloną nazwą. To pióro ma tyle nazw ile jest ofert sprzedaży, w 5min znalazłem takie cuda:  FUYAOZHISHANG, YIYUEQIANLI, BG061, JETTING, St Penpps dałem sobie spokój z dalszym przeglądaniem. Tych piór masz setki, są nawet w formie DIY do samodzielnego montażu. Chińczycy chyba to robią już typowo pod Alie... mają tyle tych wynalazków. Jedno i to samo pióro 17 nazw, 4 różne formy, 117 wykończeń itd. Wpisz fountain pen brass i masz lekturę na miesiące ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Klerk napisał:

Na hasło  Kawaii  wujek Google dosłownie na pierwszych miejscach wyświetlił !!!!

Sf14ea3b50f62494ca820d42339e8163bV.jpg_6

@Klerk - pewnie AI przewidziała przyszłość. To taki znak od losu. Trzeba kupić, żeby nie żałować, jak nagle taki zestaw okaże się niezbędny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Syrius słusznie zwrócił uwagę na przemysł Kawaii, obroty i zyski podobne do sprzętu sportowego (w tym rowery🚲🤩), "zdrowego" żywienia🤣, a dla naszych pupilów🐁🐇🐩🐕🐢🐍 na pewno większy, o piórach to tak wspomnę marginalnie😉.

@zmija twoja uwaga jest bardzo trafna, szczególnie poważnie powinni ją potraktować Ojcowie młodszych nastolatek👯Kawaii - "ki czort?", a okazało się, że ja to przerabiałem tylko pod innymi hasłami: manga, cosplay.

Wikipedia: Kawaii (jap. かわいい, 可愛い) – przymiotnik w języku japońskim oznaczający: „sympatyczny”, „uroczy”, „czarujący”, „śliczny”, „słodki”, „milutki”[1][2]. Jednocześnie jest to określenie japońskiego nurtu kulturowego.....

Ja żeby sobie uprościć kojarzenie, definiuję tak: żywe lalki: 

images?q=tbn:ANd9GcTeox0lgYMhY2f_fwWty7O

tumblr_lunq8jG3k31qbat6to1_500.jpg

Za trzy tygodnie spodziewam się przybycia mojego

Kawaii Portable Metal EF/F/Bent Excellent Luxury Brass Fountain Pen...

Ciekawe jak bardzo da się przytulić głęboko radełkowany kawałek metalu😁

Sa08ce51481bc45a5b1c72323185d925an.jpg_6

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Klerk napisał:

szczególnie poważnie powinni ją potraktować Ojcowie młodszych nastolatek

@Klerk - znam temat 🤣

A tak serio, to to jest jakaś masakra. Zderzenie stylu wiktoriańskiego z ptysiem malinowym?

8 minut temu, Klerk napisał:

Ciekawe jak bardzo da się przytulić głęboko radełkowany kawałek metalu😁

Sa08ce51481bc45a5b1c72323185d925an.jpg_6

 

Wygląda na pióro w sam raz do tulenia :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Otóż niespodziewanie już jest moje

Kawaii Portable Metal EF/F/Bent Excellent Luxury Brass Fountain Pen...

oczekiwałem na nie z ciekawością, a niespodziewane dlatego, bo po 12 dniach, a to się Chińczykom łańcuch dostaw skrócił😆.   Ale nie przyszło same, tylko w towarzystwie:

S7474df29d1b04b15b39d26a6ed12b98e9.jpg_6

To ci prawdziwa niespodzianka, piórko które kiedyś kliknąłem aby uśmierzyć nagły atak piórozy, a potem zapomniałem😄.  Gdy już nacieszę się liliputem, to przyjdzie czas na opis tego YIREN. 

Liliput Kawaii... jest naprawdę maleńki, można się bawić w "..ence pence, w której ręce?.." zanim podarujecie je jakiemuś Dzieciakowi😉, i jest rzeczywiście kawaii, przypomnę:

WikipediaKawaii (jap. かわいい, 可愛い) – przymiotnik w języku japońskim oznaczający: „sympatyczny”, „uroczy”, „czarujący”, „śliczny”, „słodki”, „milutki”

..bo to radełkowanie nie jest ostre, jest wygładzone, takie metalowe futerko. Na piórze widać wkład ręcznej pracy, nie tylko poprawnie zmontowane, ale faktura wyszczotkowana i widać że ręcznie. To nie koniec niespodzianek, bo jak pamiętam zamówiłem takie:

S23963131b57449aa8fc6531c48b44c22h.jpg_6

..a dostałem takie🫢:

Sc6a815c39e9a4ca18a781c2151f3c73bI.jpg_6

..i nie jest to różnica barwy foto/monitora, ale kojarzę że faktycznie występują w różnych barwach oksydacji. Mi to ciemniejsze też bardzo się podoba, a pozłacana stalówka, chociaż całość tonacji pióra metalowa, błyska jasno i "puszcza oko" do piszącego. No właśnie stalówka:

S6bb49cef797f482187c3e52825c02191J.jpg_6

..ja mam dokładnie taką, ale są do wyboru inne, np. srebrne, F-ki, M-ki, itp. Ja zamówiłem F-kę, a dostałem XXF-kę, nie kojarzę abym miał inne pióro które tak cienko i "chudo" pisze. Mam co prawda dwa Jinhao 80 które piszą cienko, ale kreska jest normalnie tłusta (prawidłowo👍)

SmartSelect_20220606-072743_eBay.jpg.06a

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/16351-jinhao-80-jak-sprawny-pisak-kulkowy👌😀/?do=findComment&comment=207494

Liliput testowany atramentem Pelikan 4001 podaje cieniutko, ale stabilnie, przy czym stalówka twarda(!!!), dociskanie praktycznie nic nie zmienia, a kuleczka ziarna nie sprawia problemów (nie haczy) na różnych papierach. Ktoś powie, że mu szoruje po papierze (zwykłym), a ja powiem że śmiga na gładkim, bo tak jest, i kreska jakby wyraźniejsza, bo mniej chłonny. Nie będę nic kombinował, zostawię tak jak jest. Jednym nabojem (a mieści się tylko mały) można pół pamiętnika zapisać😄, i nie będę musiał na rowerową wyprawę zabierać stosownej butli z inkaustem:

Tabakiera-6-2990-Metalowa-Brelok-Solidna

..tak jak z tym problemem borykał się @Marcinr :

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/16707-pióro-codzienne-do-plecaka-i-na-podróże-kaweco-bronze-sport-vs-lamy-studio-brown/?do=findComment&comment=210194

Zresztą jeszcze bym się pomylił i którejś chłodnej nocki, pociągnął z niewłaściwego gwinta😝, po co prowokować kłopoty😉

  Trzymam to pióro w dłoni, cieszę się nim, ale nasuwa się taka refleksja, czy ja nie jestem zbyt pobłażliwy(?), mało wymagający(?), bo ostatnimi czasy każdy "chińczyk" mi się podoba🫢, a przecież inny kolor, stalówka nie taka, a jeszcze na pewno coś by się znalazło.  Może jako pióromaniak ze stażem, powinienem być zwyczajowo coraz bardziej "przesmrodny", przecież to nie wypada tak cieszyć się byle czym🫠.  Bo czy to możliwe, aby do mnie trafiały same dobre...🤔??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żebym był ze mnie jakiś lepszy cwaniak od piór, ale jak dotąd kupione przeze mnie chińskie pióra są w większości bez zarzutu (J100, 2x J82, JX159, Hero Black Forest). Ostatni nabytek, J86 też pisze super, ale mu trochę transport nie domaga po zapisaniu strony A5. Więc może nie taki "chińczyk" straszny? Inna sprawa że ja nie mam jakichś wygórowanych wymagań, może dlatego...

Mam wrażenie że znacznie gorszej jakości są tanie markowe pióra, które przecież też pochodzą z Chin. Płacimy więcej za markę a dostajemy mniej niż za kolejnego klona Duofolda czy Majstersztyka ;)

Edytowano przez Segul
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Segul napisał:

Mam wrażenie że znacznie gorszej jakości są tanie markowe pióra, które przecież też pochodzą z Chin.

Dokładnie tak jest.

 

@Klerk - zoba to:

 

Edytowano przez zmija
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zmija ale znalazłeś nowinkę:  

Gravitas Special edition from Kyuseido - Matt blue Kakari FS

€620.00

untitled.144.jpg?format=1000w

To próba rozwiązania wad  wielkopojemnych piór zakraplaczowych, myślę że udana. Co prawda wymaga umiejętności jak do prowadzenia samochodu z manualną skrzynią, ale czy to problem? Przecież  prawie wszyscy mają prawo jazdy. Jednak napełnianie podciśnieniowe (vacuum filling) z podobnym jak wyżej przeciwtłokiem jest łatwiejsze użyciu, a tak samo skuteczne, a do tego cena👍↘️.

103950.jpg?auto=format&ba=middle,center&

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Obiecałem napisać jak sprawuje się moje YIREN, oto jest:

S7474df29d1b04b15b39d26a6ed12b98e9.jpg_6

S383fe0049feb4e93a8dda0d436e65a29j.jpg_6

S5bff6561261947a6a9638c3551ded7b65.jpg_6

Charakterystyczne cechy to gładka, twarda stalówka EF (0.38mm), znaczny ciężar tego metalowego pióra 32.8g, sama sekcja z konwerterem waży 11,5g(!) bo jest w pełni metalowa, i co ważne: przyjmuje naboje i tłoczki w standardzie Parkera 3.2mm. Jak widać pióro jest pełnowymiarowe, ciężkie i dobrze wyważone, po kilku dniach nie wysycha, pisze równą F-ką bez względu na nacisk, lekko się zatrzaskuje w wyraźnym klikiem i zgrabnie przyjmuje skuwkę na sztorc, ale to nie jest konieczne, bo pióro duże.  Na prawdę zastanawiam się jakiego dać minusa🤔..., no to napiszę że klips sprężyście twardy i trudno go wbić w kieszonkę😁, a co tam, niech ma😂.

Takich piór w tej technologii metalowej mamy dużo do wyboru, np.:

Sff5ce8f5573b41c8a4993350087bad21V.jpg?w

Ale moją uwagę zwrócił YIREN 890, który szybko zorientował się👍, co staje się modne:

Hc0c39412bfd04dd88a7ff1ec4eb83446K.jpg_6

He345ae6b234247edb706dff5afb3e6f2z.jpg_6

Hd65c6f8cb6844bccbda8b0161adf87cc5.jpg_6

A teraz zgodnie z myślą przewodnią tego wątku, przytaczam inne, zgodne z konwencją pióra, tak aby każdy mógł wybrać coś dla siebie😉

24862834_3527.jpg

w747.jpg

s-l1200.webp

s-l1200.jpg

w674.jpg

117849--1.jpg

Endura_Deco_Crest_Black_Chrome-5-FP-Edit

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  PENBBS 323 

HTB1iq2oa4rvK1RjSszeq6yObFXaP.jpg?width=

  Czy podobają się Wam takie pióra?

S647b551414df4510b7ba2a6efa9d71cfU.jpg_6

stylowi_pl_Slub-i-inne-wydarzenia_suknia

S4344ddbef29c4089877264b5fd2a1f960.jpg_6

b_NAP02S.jpg

Ja tam zwykły chłop jestem, na modzie nie znam się, ale to jest w genach od 250tyś lat, zawsze o to samo chodzi😉

bf34f2a4c1cbcecd16eeb17d25315b779d0d5f7c

Nie rozumiem dlaczego takie pióra uchodzą za damskie, przecież to My potrafimy te zalety💃 docenić😉 

HTB11lTpa5LrK1Rjy1zdq6ynnpXaL.jpg?width=

il_794xN.1826807363_fxfl.jpg

A może rzeczywiście rozsądnie ustąpić pola, darować sobie takie zapędy, bo te Żony to potrafią być zazdrosne o wszystko😡😄🤣 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ten ostatni wariant prezentuję się na prawdę fajnie, no cóż taka jest sprawiedliwość na tym świecie. Patrząc na kształt, proporcję tych piór, wydają się idealne pod względem użytkowym. Niestety jak widać dla pań można zrobić wygodny przedmiot użytkowy, damskie kształty, proporcje, forma,  nie wzięły się znikąd ;) Natura potrafi być złośliwa. Te pióra w zależności od wykończenia tak na pierwszy rzut oka wydają się idealne pod wieloma względami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...