Skocz do zawartości

Pióra które cieszą oko i łagodzą ostre stany piórozy 😀


Klerk

Polecane posty

Myśl przewodnia, parafrazując mistrza, Jerzego Stuhra:

Pisać każdy może,
Trochę taniej, lub trochę drożej,
Ale nie oto chodzi,
Jak co komu wychodzi.
Czasami człowiek musi,
Inaczej pióroza go udusi,
uuu...f 

Na pewno to znacie, chwyta człeka za oko i serce jakieś śliczności🤩, ale kasa, kasy brak. Dodatkowo głos rozsądku (materializujący się głosem Żony): chłopie, chyba oszalałeś! A przecież wiadomo, że nawet placebo leczy, więc jeśli znajdziecie jakieś antidotum to nie ma co się zastanawiać, trzeba sobie ulżyć😀, stary a cieszy się jak dziecko😉👍.

Pierwszy przykład, który skojarzyłem ostatnio. Jeśli odkryliście podobne, to dopiszcie 😉😏 

1efdf53a0361619e6a5f7df809758b1e.jpg

 H6c63dbcd8d9e4b0198b55fbd91bc663eC.jpg

H31b390c17ba046878fb780f6425b30c76.jpg_6

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

@Ann_gd wywołałaś wilka z lasu: 

Sa4f1720059264843afb5052afc63b090M.jpg_6

Sb1e231b0c81d4582953457e921a65e9eD.jpg_6

montblanc_meisterstuck_149_sm-5.jpg?w=10

10574.jpg

Pioro-wieczne-Montblanc-Meisterstuck-LeG

119699-montblanc-meisterst%C3%BCck-149-g

montblanc-meisterstuck-red-gold-149-foun

Cesarz wśród piór. Zastanawiacie się co te egzemplarze łączy, a może co dzieli?  Otóż, ku mojemu zaskoczeniu, dzieli bardzo wiele, a łączy tylko współczynnik matematyczny: 20x, dwudziestokrotna różnica w cenie. 

@Ann_gd czuję się przywołany do tablicy, skoro się powiedziało A, trzeba powiedzieć B 😎, kliknąłem, jest w drodze😋

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich zamienników jest od czorta, nawet Parker Sonnet się doczekal i to w mojej ukochanej czarno-czarnej wersji ;) E-motion też ma "odpowiednik", Safari także... TWSBI to już temat rzeka, że o Capless i Curidas nie wspomnę. Natomiast postanowiłam, żeby w moim etui były jednak pierwowzory i czarno-czarne chinole, ale takie autorskiego projektu. A tych niestety też od groma jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Niedzielne popołudnie, no to pobuszowałem pośród bezkresu modeli piór, ale w końcu wylądowałem na wybrzeżu klasyki, takie mam upodobania;):):

parker-duofold-centennial-fountain-pen--

parker-duofold-centennial-fountain-pen--

Przyjemnie było, jak to się mówi "fajnie" do momentu, gdy uświadomiłem sobie, że za kieszonkowe nie kupię:(. I co, mam pozostać w takim żalu? Ale wujek Google podrzuca coraz to nowe pomysły i np. to:

wp-1627229870092.jpg

Gdy byłem blisko aby kliknąć, myśl: a dlaczego nie jeszcze "fajniejsze":headsmack::P:

H79fdc50e34d848c7a3483dea82c417c48.jpg?w

Do tego dołożyłem jeszcze zapasową stalówkę:

Ha3a4b7b0fd6c4f06b8e4910debc2522eH.jpg

Po co? A po to aby było taniej!:mosking:  Na Ali często są takie sytuacje, że wystarczy kupić ciut drożej aby było taniej - odpadają koszty przesyłki :thumbup:. Ja ze stalówek mam duży pożytek, przerobię ją na fleksika do tego piórka :rechot: .  Tak więc już do mnie jedzie niespodzianka na wielkanocnego Zajączka :bunny01:.  Czy Wy też tak macie, że zaskakują Was przesyłki o których już dawno zapomnieliście? To naprawdę miłe niespodzianki :rolleyes:.  Na koniec zdradzę co do grosza ile kosztowała ta zabawa, aby co niektóre osoby przekonać, jak pożytecznie wydać kieszonkowe: 65,81zł, a ile kosztuje ten Parker to sobie każdy sam znajdzie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klerk kiedyś w podobnym klonie Duofolda, popularnym Kaigelu 316, ktoś udokumentował fajną modyfikację - przerobienie systemu napełniania na znany głównie z Sheafferów Plunger. Fajny pomysł na projekt, choć domyślam się że obecnie można prosto od Chińczyków kupić te pióra z przeróżnymi systemami napełniania.
Link dla ciekawych: http://flounders-mindthots.blogspot.com/2013/03/kaigelu-316-plunger-filler-introduction.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rittel napisał:

...w podobnym klonie Duofolda, popularnym Kaigelu 316, ktoś udokumentował fajną modyfikację - przerobienie systemu napełniania na znany głównie z Sheafferów Plunger. Fajny pomysł na projekt, choć domyślam się że obecnie można prosto od Chińczyków kupić te pióra z przeróżnymi systemami napełniania...

Rzeczywiście wykonał pracochłonną przeróbkę. Ja wręcz przeciwnie, zadowolony jestem, że ten model pracuje z nabojami lub konwerterem. Nie lubię tłokowców z prozaicznej przyczyny: bardzo trudno je wyczyścić do zmiany atramentu na inny, a zmieniam bardzo często. Jedynym usprawiedliwieniem😃😄 jest taki demonstrator:

Ha2c607d3efc344d28a583b5545e8e0b1E.jpg_6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Klerk napisał:

Rzeczywiście wykonał pracochłonną przeróbkę. Ja wręcz przeciwnie, zadowolony jestem, że ten model pracuje z nabojami lub konwerterem. Nie lubię tłokowców z prozaicznej przyczyny: bardzo trudno je wyczyścić do zmiany atramentu na inny, a zmieniam bardzo często. Jedynym usprawiedliwieniem😃😄 jest taki demonstrator:

Ha2c607d3efc344d28a583b5545e8e0b1E.jpg_6

Mam i bardzo ciężko go wyczyścić, górne dwa oringi, nawet po rozkręceniu czasem ciężko domyć a bez rozkręcania to praktycznie pewniak że będzie pod oba gumeczkami. Dla mnie osobiście najgorszy typ napełniania a szkoda bo pojemność duża i fun z napełniania też 🤷

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Czy pytasz o Jinhao 100 Centennial ?  Pasują do niego powszechne, standardowe naboje, a dodatkowo, co niebagatelne, pióro sprzedawane jest fabrycznie z dobrej jakości konwerterem.

Dnia 3.04.2022 o 13:49, Klerk napisał:

Naprawdę mogę polecić mój najnowszy nabytek, pióro tak poważne jak poważny jest jego protoplasta, a przy tym w przystępnej cenie, chociaż gdy ktoś zdecyduje się na złotą stalówkę to potrzeba pare stówek.  Jinhao 100 Centennial Red Resin Fountain Pen Carving Logo, EF/ F/ M

il_794xN.2632227471_linv.jpg

il_794xN.3066160197_ctyi.jpg

A tu mój wybór:

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/15389-pióra-które-cieszą-oko-i-łagodzą-ostre-stany-piórozy-😀/?do=findComment&comment=202985

Pisze wyśmienicie i tu uwaga: wybrałem sobie F-kę i pisze jak "japońska" F-ka, może się komuś nie podobać, że takie poważne pióro tak cienko śpiewa, a więc starannie dobrać stalówkę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Klerk napisał:

Czy pytasz o Jinhao 100 Centennial ?  Pasują do niego powszechne, standardowe naboje, a dodatkowo, co niebagatelne, pióro sprzedawane jest fabrycznie z dobrej jakości konwerterem.

 

Tak, tak, strasznie mi się podoba, ubolewam tylko, że trzeba na nie tak długo czekać i o zgrozo nigdzie nie ma w dobrej cenie koloru, który wybrałam, mam pospolity gust chyba (sea green) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Przy porannej kawie, tak trochę z nudów, rozwinę wątek ale przekornie do tytułu:  pióra które niekoniecznie cieszą oko ale łagodzą zmęczenie dłoni

HTB1gkWVTQvoK1RjSZFDq6xY3pXaz.jpg_640x64

Sf7d737874c1b44e3aba59d7a4fb638a1k.jpg_6

Sbe484a34a6f84e8eaf4af20964733c1ch.jpg?w

H4a225c71f4b742928e1892bfcca99d86B.jpg_6

S9c9d24b0abaf4d8182d626f7907794603.jpg_6

pioro-montblanc-146-legrand-platinum.jpg

He5fb0daa25264f2d9098f05fc5654ac01.jpg_6

S2ba62bc3408a4a01a0dc543b2f741cf4o.jpg_6

..... i wiele następnych, różnych producentów.  Co powoduje, że są ponadczasowe, że pomimo "oklepanej brzydoty"😀 w końcu chętnie po nie sięgamy? O tym sam się przekonałem😉👌. Zastanowiłem się i nasuwa się takie skojarzenie: dłoń ludzka rozwijała się kilka milionów lat od zbieracza padlinożercy, potem pierwsze narzędzia - człowiek zręczny, przez ostatnie ćwierć miliona lat nic się nie zmieniło (albo niewiele), ale od 150 tyś jest taka sama. To co pasuje do naszej dłoni (co sami dopasowaliśmy👍), nie męczy niepotrzebnie, jest wygodne, znajdzie zastosowanie, wszelkie udziwnienia (o ile nie poprawią narzędzia!), przeminą, będą zastąpione przez inne udziwnienia (moda!), tak więc oskarżanie producentów o kopiowanie wygląda na bezzasadne, oni po prostu chcą robić dobre pióra! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to prawdopodobne, zdjęcia powklejane z netu jak to się mówi "z łapanki". Pisząc tego posta zdecydowanie miałem na myśli kopiowanie kształtu pióra który sprawdza się od lat, kolor nieważny, dlatego wybrałem czarny - uniwersalny. Natomiast podrabianie znaku handlowego to inny aspekt, poważna sprawa. Tym niemniej skusiłem się na przetestowanie takiej podróby, wiele mnie to nauczyło. Wracając do zdjęcia, @Rittel po czym poznajesz, że pióro jest fałszywe? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klerk wygląda zupełnie jak Montblanc 149, ale ma wyretuszowane na zdjeciu oznaczenia - ptasią kupę na szczycie skuwki, logo i liczbę 4810 na stalówce (choć napis Montblanc na samej stalówce został). Dość typowy zabieg sprzedawców podróbek w dalekowschodnich sklepach Internetowych, czasem nawet proszą w opisie żeby nie wrzucać w opiniach zdjęć z widocznymi znakami towarowymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trafne spostrzeżenia, gdy wklejałem te zdjęcie wyglądało tak atrakcyjnie. Nie zauważyłem, że jest "pocięte", a z powodu braku śnieżynki (ptasiej kupy🤣) nawet nie skojarzyłem z Montblanc. Ta sprawa jest dziwnie zagmatwana, ponieważ niedawno zgłębiałem ten temat:

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/15489-kopie-montblanc-budzą-ciekawość-i-zdumienie/

wiem, że na Ali nie sprzedają MB 149 tylko MB 146, chyba że się coś zmieniło?...A to się porobiło 😂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...