Skocz do zawartości

Szlifowanie stalówki MB 146


nilfein

Polecane posty

Jeżeli jest to nominalne F a kreska B, to z dużym prawdopodobieństwem szczelina stalówki zbyt duża ("rozdeptana" stalówka) i pióro zwyczajnie leje. Tak czy inaczej, do piórmistrza, ale ziarno bym nie ruszał, bo skoro Montblanc deklaruje F, to chyba potrafi szlifować na F?🤔😏 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wyjdę na kretyna, ale niech będzie. Gruntowne płukanie pióra pomogło. Najwyraźniej, w rozcięciu radośnie siedział sobie jakiś bliżej nie określony farfocel (włos? kurz? celuloza?) i skutecznie przerabiał stalówkę na brush pena. Powalczyłem chwilę i F Mąbla pisze jak F Mąbla (nie mylić z jakimkolwiek innym F cywilizowanych producentów). Szczęście w nieszczęściu, że nie zawracałem Przemkowi głowy z taką, za przeproszeniem, pierdołą. Tak czy inaczej, dzięki wszystkim za pomoc. :)

PS. Wychodzi na to, że ja chyba jednak nie kocham się ze szlifem stalówek MB...🤔

@Klerk Stalówkę obejrzałem dokładnie, pod lupą. Wygląda, jak na moje oko, idealnie. Może minimalna dupka niemowlaka na ziarnie, ale nie wpływa to kompletnie na pracę pióra.

Edytowano przez nilfein
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, nilfein napisał:

...Gruntowne płukanie pióra pomogło. Najwyraźniej, w rozcięciu radośnie siedział sobie jakiś bliżej nie określony farfocel (włos? kurz? celuloza?)......

I to jest właśnie siła Forum, jest przedstawiony problem i jest pokazane rozwiązanie problemu. 

Ad. "kretyna"😏. @nilfein, dla mnie jesteś Gość co potrafi skuchę wziąć na klatę i u mnie masz +++++ 😄 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, mogłam przesadzić z tymi kamieniami, ale tak zawsze uczulałam moją mamę, żeby dawała mi tylko pełne wyroby (i żadnych z pustymi w środku oczkami), żeby nie wybić kamieni z koszyczka, w którym są osadzone, natomiast znalazłam taką uwagę

"Nie należy czyścić w myjce ultradźwiękowej biżuterii zawierającej perły i korale - szczególnie niewielkie perły mogą być uszkodzone przez ultradźwięki. Należy również unikać czyszczenia elementów posrebrzanych i pozłacanych."

i kolejną

"Choć myjka ultradźwiękowa doskonale poradzi sobie z większością zabrudzeń, należy pamiętać, że nie jest wskazane mycie w niej biżuterii połączonej z bursztynem, koralem, perłami, opalem, tanzanitem czy topazem. Ultradźwięki potrafią taką biżuterię zniszczyć i nie zawsze pomoże tutaj ponowne przepolerowanie kamienia."

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się myć biżuterii z kamieniami o twardości mniejszej niż 7 w skali mohsa, ale tanzanity w pierścionkach też były nie raz umyte i wszystko w porządku z nimi. Chodzi o to że ultradźwięki, a w zasadzie woda nimi poruszana może spowodować pęknięcie kamienia, zwłaszcza gdy posiada znaczne inkluzje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zurek napisał:

Nie powinno się myć biżuterii z kamieniami o twardości mniejszej niż 7 w skali mohsa, ale tanzanity w pierścionkach też były nie raz umyte i wszystko w porządku z nimi. Chodzi o to że ultradźwięki, a w zasadzie woda nimi poruszana może spowodować pęknięcie kamienia, zwłaszcza gdy posiada znaczne inkluzje. 

to ja jednak pozostanę przy myciu pełnej biżuterii bez kamieni :D bezpieczniej, jak się nie wie o kamieniach nic więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Trochę odkopię, ale niech będzie dla potomności. Nie powinno się myć, a wam się nic nie stało bo pewnie macie tanie myjki. W zasadzie to te tanie myjki to nie myją. Jakbyście wsadzili to do porządnej myjki (Ultron, Polsonic, Bandlin...) to już by tak miło nie było. One dopiero pokazują prawdziwe czyszczenie ultradźwiękami. Jak się w takiej mocniejszej z tych z wyższej półki cenowej potrzyma za długo to metal nawet potrafią rwać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...