Skocz do zawartości

Wing Sung - jaki to model?


Gregg

Polecane posty

Koledzy dziękuję, poczekam na odpowiedź z Azji a jak nie będzie odzewu - kupię na przeszczep :)  Co do znaków - załączam zdjęcia. Bordowy na skuwce ma napis WS HGP, seledynowy - napis made in China i dwa znaki widoczne lepiej na systemie napełniania (nie wiem jak ta część się nazywa).

@Zurek czy o takim piórze piszesz? Skuwka jest podobna do WS ale ten na napis Rainbow. 

IMG_20220104_163702b.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już pomału wychodzi co to masz za skarby. To nie są Wing Sungi to Hero, na blaszce od pompki(zielone pióro) masz "krzaczki" Hero. Tylko Hero jako fabryka oferuje swoje produkty też pod innymi nazwami, pióra różnią się detalami m.in zmienionymi klipsami. I te pióra mogą występować pod nazwami Lucky, Huafu, Xinming, Guanleming, Xinhua a jeszcze wcześniej jako Shanghai Pen. Znajdę dokładnie nazwę tych piór bo już wiem gdzie szukać. Bordowe pióro też jest od Hero i to jest drugi, wczesny model vacumatica, historia wspólna dla Wing Sunga 601. To pierwsze wersje tych piór i prace nad nimi prowadziły równolegle Hero i Wing Sung jeszcze przed wchłonięciem WS przez Hero. Stara wersja ma tłok plastikowy, nowa wersja metalowy. Zauważyłem, to wcześniej ale teraz upewniłem się że to jest ta wczesna wersja. Ten zielony będzie odpowiednikiem popularnego Hero 616

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę i już całkowicie zgłupiałem :bezradny:  Nie pamiętam kiedy wyszły te pierwsze wersje vacumaticów, być może już w latach 80, tu nawiązuje do twojej wypowiedzi w której piszesz że używałeś tych piór już w latach 80. Wydawało mi się że te pióra wyszły dużo później. Tylko jest kolejna rzecz dziwna, zielone pióro ma taką samą skuwkę jak bordowe, ale na pompce znaczek Hero. Wing Sung został przejęty przez Hero w roku 2000, no kurcze nic się nie zgadza ;) Już nie wiem, nie ważne, wychodzi na to że bez względu na daty, nazwy to wszystko i tak jest na jedno kopyto. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zurek Teraz sam widzę co podają różne źródła, jedni tak piszą, drudzy zupełnie co innego choć pokrywają się informacje ale są wyrwane z całej historii. To co opisałem dotyczy późniejszego okresu i to też zawarte jest w historii Platinum. Wychodzi na to że model A-S1 to Parker 51, moja historia dotyczy wersji ze złotą stalówką i te pióra mają nazwę 10 Years o czym też piszą w historii i mało tego tych piór było więcej. A skąd różne nazwy? O tym też piszą, wprowadzono standaryzację dotyczącą używanych metali w tym złota i to wykorzystało Platinum stosując złote stalówki w A-S1 zmieniając nazwę na m.in 10 Years

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gregg Sprawdziłem czy pasują korpusy od WS i Hero, gwinty są takie same, wystarczy tylko dobrać kolor no i żeby średnica korpusu się zgadzała. Znalazłem Wing Sunga z podobnym klipsem tylko ten mój ma jeszcze dodatkowy znaczek na nim, wygrawerowany wizerunek diamentu. Historię obu marek podawaną w popularnych źródłach można wsadzić sobie tam gdzie światło nie dochodzi, najwyraźniej to były od dawna tylko różne marki produkowane przez jeden i ten sam "kołchoz". Człowiek uczy się całe życie :)

Edytowano przez Syrius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@armp Witam, dziękuje za przypomnienie bo to właśnie ja o tym pisałem. Odstawiłem "chińszczyznę" na bok, mało tego, dałem sobie spokój przez chwilę z piórami, historiami kto z kim i jak, w tym trzeba siedzieć non stop. Mnie to już nie bawi i pamięć nie ta.

@Gregg Część kolego, masz Wing Sungi stare modele, ten pęknięty to prawdopodobnie WS 613 MkII lub III, jest to (jeszcze)kopia Hero 616. Większość dobrze wie że Chińczycy potrafią kopiować siebie nawzajem a nawet podrabiać. Historia Wing Sunga jest bardzo zawiła z resztą nie tylko jego. Problem jest taki że dzisiaj trudno trafić w wiarygodne źródło bo kochane Google już jakiś czas temu zrobiło czyszczenie u siebie tego co tak mozolnie zbierało przez lata. Wykasowało stare odnośniki, tagi, zostały te najmłodsze, pozycjonuje najmłodsze odnośniki. Dlatego trudno znaleźć informacje o starych produktach. Przekonasz się za jakiś czas że to o czym teraz piszemy będzie łatwo wyszukiwane przez wielkie G. Wracając do twoich piór, bordowe to przypomniane WS102, to pęknięte to tylko moje domniemanie, podając jako 613 znowu wchodzę do paszczy lwa bo wyszukując w Google ten model znajdziecie standardowe pióro o tym oznaczeniu, pióro z obecnych czasów które różni się od tego które podaję. Wing Sung był niezależną firmą, mało tego to była prywatna firma i jeszcze żeby było ciekawiej zostało przejęte przez Hero wcześniej, tylko w oficjalnej historii tej poprawionej, najświeższej brakuje pewnego drobiazgu. Wing Sunga przejęła spółka Hero Industry a nie Hero Group, główna firma produkująca pióra. Wing Sung był przejęty i "zakopany głęboko" przez cwaniaka by pozbyć się konkurencji. Dopiero w 2004 przypomniało sobie o WS Hero Group i wielce przywróciło do życia ale już na własnych warunkach jako submarka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już poza tematem choć niekoniecznie bo w OT który stworzyliśmy były przypominane historie jak to Parker stał się ofiarą perfidnej działalności KPCh itd. To też półprawda bo kochany Parker do świętych nie należał tylko te fakty są niewygodne dla "fanatyków" firmy/marki. A działalność Parkera w Chinach zaczęła się od przekrętu i chęci zdominowania rynku nie tylko dotyczącego piór. Niewygodnym faktem jest to że ekspansję na rynku Chińskim zapoczątkował kolejny cwaniak Parker Company a nie firma produkująca pióra Parker Pen. Parker Company to była spółka zajmująca się marketingiem i sprzedażą piór Parkera. Parker Company miał za zadanie przejmować lokalne firmy zajmujące sprzedażą m.in książek, gazet, artykułów piśmienniczych i sprzedawać pióra Parkera a w późniejszych czasie  Sheaffer, Waterman, Conklin, Stratford i lokalnych wyrobów które zdążył już urobić Wolff, Kin Sin, Chung Hwa, Vans, Doctor, Power. Tu ciekawostka Wolff to stara nazwa Hero. Żeby nie przedłużać, "chinole" w późniejszych latach odwzajemnili się "Parkerowi" w wiadomy sposób, w końcu czerpali garściami kapitalistyczne zagrywki cwaniaka z zachodu a Amerykanie byli, są i pozostaną cwaniakami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...